jamejamclick
کلیک کامپیوتر کد خبر: ۸۰۰۳۲۴   ۰۱ خرداد ۱۳۹۴  |  ۱۷:۰۱

چرا مصرف رم در مرورگر گوگل تا این اندازه بالا است

علت بحران رم در مرورگر کروم کشف شد

یک تیم تشکیل شده از متخصصان امنیت و اینترنت به بررسی ساختار مرورگر وب گوگل کروم پرداخته‌اند و دریافته‌اند که علت مصرف بسیار بالای رم به واسطه این مرورگر وب در چیست.

علت بحران رم در مرورگر کروم کشف شد

جام جم کلیک: شاید اگر یک سال پیش درباره محبوب‌ترین و بهترین مرورگر جهان از کسی سوال می‌کردید، بالاترین درصد از استفاده و محبوبیت به گوگل کروم اختصاص داشت ولی با توجه به مشکلاتی که این مرورگر وب در یک سال اخیر با آن روبرو شده‌ است، بسیاری از افراد از آن به فایرفاکس مهاجرت کرده‌اند. علت اصلی این مشکلات و کند شدن سیستم کاربرانی که با کروم کار می‌کنند این است که این مرورگر، حجم بسیار بالایی از رم را در مقایسه با سایر مرورگرها استفاده می‌کند ولی دلیل این امر چیست؟

تحقیقات انجام شده نشان داده‌اند که استفاده بالای رم در مرورگر گوگل کروم، مزایای خاصی را برای این مرورگر به همراه خواهد داشت؛ کروم بر خلاف سایر مرورگرهای وب، هر زبانه جدید، هر پلاگین و یا فعالیت جانبی بر روی مرورگر خود را به صورت یک فرایند یا پروسه جدا به سیستم معرفی می‌کند که این امر موجب می‌شود تا مصرف کلی رم، بالاتر برود ولی در عین حال نیز درصورتی که یکی از پلاگین‌ها یا زبانه‌ها با خطا روبرو شده واز کار بیفتد، کل مرورگر از کار نخواهد افتاد.

دیگر دلیل این امر نیز استفاده از رم برای ارائه بالاترین سرعت ممکن است که البته در سیستم‌هایی که دارای رم محدودتری هستند، نتیجه‌ای عکس در انتظار کاربر خواهد بود. سومین دلیل این مشکل نیز به مصرف بالای رم برخی از پلاگین‌ها بازمی‌گردد که البته مصرف رم در هنگام استفاده مشکل‌ساز نخواهد بود بلکه این پلاگین‌ها پس از اتمام کار خود، رم را دوباره آزاد نخواهند کرد و همین امر نیز به تدریج سیستم را سنگین‌تر و کندتر می‌کنند.

در نهایت تصمیم با خود شما خواهد بود که خدمات ویژه گوگل کروم را ترجیح بدهید و یا اینکه به مرورگر دیگری مراجعه کنید.

آناهیتا عیوض‌خانی
جام جم کلیک

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
باید کار کرد

باید کار کرد

خلوت، مقدمه تفکر است و تفکری مستحسن است که دعوت به خیر کند. اگر امسال که مردم به واسطه شرایط ویژه ناشی از کرونا، مثل سال گذشته بیشتر در خانه‌هایشان هستند، از این فرصت استفاده کنند و در راه خدا و اهل بیت(ع) خادم‌تر باشند، می‌توان گفت این خانه‌نشینی و خلوت، خلوتی مطلوب بوده است.

پلی برای پیروزی

پلی برای پیروزی

۳۳ سال قبل در ۲۹ فروردین ۱۳۶۷، ناوگروهی از نیروی دریایی ارتش در مقابله با ناوگان دریایی آمریکا در آخرین ماه‌های جنگ تحمیلی هشت ساله، دچار ضربات سنگینی شد.

مدیریت کرونا، ویروسی شد

مدیریت کرونا، ویروسی شد

این روزها شاهد نزاع بین وزیر بهداشت و درمان، سعید نمکی و رئیس‌جمهوری، حسن روحانی در مسائل مربوط به بحران کرونا هستیم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر