یامک‌‎‌‎های تبلیغاتی، به نوعی یک مزاحمت مدرن در سال‌‎های اخیر به حساب می‌‎آیند که به طور ناخواسته، متن‌‎های تبلیغاتی را به دفعات مکرر برای شما ارسال می‌‎کنند و بخش بزرگی از آن‌‎ها نیز به دلیل خصوصی بودن پنل‌‎های ارسال آن‌‎ها، با کد‌‎های مخصوص اپراتورها نیز غیرفعال نمی‌‎شوند.
کد خبر: ۷۹۹۵۴۶
مسدودسازی کامل پیامک‌ های تبلیغاتی با اپلیکیشن Block

به گزارش جام جم کلیک: چند روز پیش مطلبی با عنوان "معضلی به نام پیامک‌ های تبلیغاتی"، در رابطه با پیامک های تبلیغاتی و نحوه‌‎ی غیرفعال‌‎سازی آن‌‎ها در سیم‌‎کارت‌‎های همراه اول و ایرانسل منتشر شد که به کمک آن و شماره‌‎گیری کد مربوطه، درخواستی مبنی بر ارسال نشدن پیامک‌‎های تبلیغاتی به اپراتور‌‎ها ارسال می‌‎شد. اما با گسترش بسترهای آنلاین برای ارسال پیامک‌‎های انبوه و نبود نظارت مناسب یا تعیین محدودیت برای آن‌‎ها، هر فرد یا سازمانی می‌‎تواند با صرف هزینه‌‎ای اندک، روزانه هزاران پیامک تبلیغاتی ارسال کند و با فرض وجود هزاران شرکت این چنینی در کشور، تعداد پیامک‌‎های تبلیغاتی و آزاردهنده به قدری زیاد شده است که پیامک‌‎های ارسال شده از سوی اپراتورها در مقابل آن کمتر به چشم می‌‎آید و متاسفانه کد مخصوص غیرفعال‌‎سازی تبلیغات در اپراتورها، برای این گونه پیامک‌‎های آزاد تاثیری ندارد.

با این حال به لطف اپلیکیشن‌‎های مسدودسازی پیام تبلیغاتی، می‌‎توانید به راحتی و بیش از 90 درصد پیامک‌‎های تبلیغاتی را ریشه‌‎کن کنید و در رابطه با 10درصد باقی‌‎مانده نیز، با صرف کمی زمان و اضافه کردن دستی آن‌‎ها به لیست سیاه، برای همیشه از دست این پیامک‌‎ها راحت شوید. اپلیکیشن‌‎های زیادی برای این کار ساخته و منتشر شده است اما بر اساس تجربه‌‎ی نگارنده، اپلیکیشن ایرانی BLOCK بهترین انتخاب ممکن برای این موضوع است که با دارا بودن مجموعه‌‎ی ‌‎کاملی از شماره‌‎های تبلیغاتی، به طور هوشمند تعداد بسیاری از این شماره‌‎ها را به صورت خودکار شناسایی و مسدود می‌‎کند.

نحوه‌‎ی کارکرد این اپلیکیشن به این شکل است که با نصب و اولین ورود به آن، همه چیز به طور خودکار فعال خواهد شد و از این پس پیامک‌‎های تبلیغاتی، بدون هیچگونه اطلاعی از قبیل زنگ یا ویبره، به صندوق دریافت موجود در این اپلیکیشن منتقل خواهند شد و این اپلیکیشن تنها به صورت یک آیکون بی‌‎صدا در استاتوس‌‎بار، پیامک مسدود شده را به شما اطلاع خواهد داد. البته می‌‎توانید این امکان را نیز غیر فعال کنید تا به کل هیچگونه اثری از پیامک‌‎های مسدود شده را مشاهده نکنید اما پیشنهاد می‌‎کنیم که برای اطمینان بیشتر و حداقل تا مدتی که مطمئن شوید شماره‌‎های مهم همچون بانک، ایرانسل (E-Charge) و ... توسط این اپلیکیشن مسدود نشده‌‎اند، این امکان را فعال نگه دارید تا در صورت مسدودسازی اشتباه پیامک‌‎های بانک، بتوانید آن را از لیست سیاه، به لیست سفید منتقل کنید.

محیط برنامه شامل سه تب جداگانه بوده که تب مرکزی، مربوط به پیامک‌‎های بلاک شده، تب چپ مربوط به لیست سیاه، و تب راست نیز به لیست سفید اختصاص دارد که امکان اضافه کردن شماره‌‎های تبلیغاتی (حتی شماره‌‎های عادی مانند افراد مزاحم) به صورت دستی به این لیست‌‎ها نیز وجود دارد. علاوه بر پیامک‌‎ها، این اپلیکیشن توانایی مسدود کردن تماس‌‎ها را نیز دارد که در هنگام ثبت یک شماره، به صورت یک گزینه‌‎ی انتخابی برای شما به نمایش در خواهد آمد.

اضافه کردن شماره به لیست سفید یا لیست سیاه:

اگر قبل از نصب این اپلیکیشن، پیامک‌‎های تبلیغاتی را در گوشی خود موجود دارید، کافی است تا بعد از اجرا، به تب لیست سیاه رفته و با کلیک روی "فیلتر جدید" ، "انتخاب از" و سپس "انتخاب از پیامک‌‎های گوشی"، روی پیامک مورد نظر کلیک کنید تا شماره‌‎ی ارسال کننده‌‎ی آن به لیست سیاه منتقل شود. همچنین برای جلوگیری از خطای اپلیکیشن در مسدود کردن پیامک‌‎های بانکی و ...، می‌‎توانید همین مراحل را در تب لیست سفید انجام داده و با انتخاب پیامک‌‎های بانک که از قبل در گوشی موجود است، شماره‌‎ی آن‌‎ها را به لیست سفید اضافه کنید.

ویرایش لیست سیاه و سفید:

بعد از مسدود شدن هر پیامک، متن پیام مسدود شده به تب مرکزی با عنوان "پیامک‌‎ها" منتقل می‌‎شود و علاوه بر آن، شماره‌‎ی فرستنده نیز به تب سمت چپ یعنی لیست سیاه اضافه خواهد شد. در صورتی که پیامک دریافت شده از بانک (برای مثال اعلام خرید و باقی‌‎مانده حساب) توسط این نرم‌‎افزار مسدود شد، کافی است تا بعد از مراجعه به تب پیامک‌‎ها و مشاهده‌‎ی شماره‌‎ی ارسال‌‎کننده، به تب لیست سیاه رفته و با نگه داشتن روی شماره‌‎ی مورد نظر، آن را حذف و به لیست سفید انتقال دهید تا از این پس این پیامک‌‎ها، به عنوان پیام تبلیغاتی شناسایی نشوند.

توجه: نکته‌‎ای که در پایان باید به آن اشاره کنیم ناسازگاری اینگونه نرم‌‎افزارها (نه فقط این برنامه) با اندروید کیت‌‎کت و بالاتر است که با وجود نصب شدن روی گوشی، به دلیل تفاوت ساختار درونی نسخه‌‎های جدید اندروید، در اکثر مواقع موفق به مسدودسازی پیامک‌‎ها نخواهند شد. ضمن اینکه به دلیل permission زیادی که در اپلیکیشن Go‌SMS وجود دارد، نصب بودن آن نیز در کارکرد اپلیکیشن Block اختلال ایجاد خواهد کرد.

منبع: زومیت

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها