jamejamclick
کلیک گجت های همراه کد خبر: ۷۹۹۵۴۶ ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۴  |  ۱۶:۴۵

یامک‌‎‌‎های تبلیغاتی، به نوعی یک مزاحمت مدرن در سال‌‎های اخیر به حساب می‌‎آیند که به طور ناخواسته، متن‌‎های تبلیغاتی را به دفعات مکرر برای شما ارسال می‌‎کنند و بخش بزرگی از آن‌‎ها نیز به دلیل خصوصی بودن پنل‌‎های ارسال آن‌‎ها، با کد‌‎های مخصوص اپراتورها نیز غیرفعال نمی‌‎شوند.

مسدودسازی کامل پیامک‌ های تبلیغاتی با اپلیکیشن Block

به گزارش جام جم کلیک: چند روز پیش مطلبی با عنوان "معضلی به نام پیامک‌ های تبلیغاتی"، در رابطه با پیامک های تبلیغاتی و نحوه‌‎ی غیرفعال‌‎سازی آن‌‎ها در سیم‌‎کارت‌‎های همراه اول و ایرانسل منتشر شد که به کمک آن و شماره‌‎گیری کد مربوطه، درخواستی مبنی بر ارسال نشدن پیامک‌‎های تبلیغاتی به اپراتور‌‎ها ارسال می‌‎شد. اما با گسترش بسترهای آنلاین برای ارسال پیامک‌‎های انبوه و نبود نظارت مناسب یا تعیین محدودیت برای آن‌‎ها، هر فرد یا سازمانی می‌‎تواند با صرف هزینه‌‎ای اندک، روزانه هزاران پیامک تبلیغاتی ارسال کند و با فرض وجود هزاران شرکت این چنینی در کشور، تعداد پیامک‌‎های تبلیغاتی و آزاردهنده به قدری زیاد شده است که پیامک‌‎های ارسال شده از سوی اپراتورها در مقابل آن کمتر به چشم می‌‎آید و متاسفانه کد مخصوص غیرفعال‌‎سازی تبلیغات در اپراتورها، برای این گونه پیامک‌‎های آزاد تاثیری ندارد.

با این حال به لطف اپلیکیشن‌‎های مسدودسازی پیام تبلیغاتی، می‌‎توانید به راحتی و بیش از 90 درصد پیامک‌‎های تبلیغاتی را ریشه‌‎کن کنید و در رابطه با 10درصد باقی‌‎مانده نیز، با صرف کمی زمان و اضافه کردن دستی آن‌‎ها به لیست سیاه، برای همیشه از دست این پیامک‌‎ها راحت شوید. اپلیکیشن‌‎های زیادی برای این کار ساخته و منتشر شده است اما بر اساس تجربه‌‎ی نگارنده، اپلیکیشن ایرانی BLOCK بهترین انتخاب ممکن برای این موضوع است که با دارا بودن مجموعه‌‎ی ‌‎کاملی از شماره‌‎های تبلیغاتی، به طور هوشمند تعداد بسیاری از این شماره‌‎ها را به صورت خودکار شناسایی و مسدود می‌‎کند.

نحوه‌‎ی کارکرد این اپلیکیشن به این شکل است که با نصب و اولین ورود به آن، همه چیز به طور خودکار فعال خواهد شد و از این پس پیامک‌‎های تبلیغاتی، بدون هیچگونه اطلاعی از قبیل زنگ یا ویبره، به صندوق دریافت موجود در این اپلیکیشن منتقل خواهند شد و این اپلیکیشن تنها به صورت یک آیکون بی‌‎صدا در استاتوس‌‎بار، پیامک مسدود شده را به شما اطلاع خواهد داد. البته می‌‎توانید این امکان را نیز غیر فعال کنید تا به کل هیچگونه اثری از پیامک‌‎های مسدود شده را مشاهده نکنید اما پیشنهاد می‌‎کنیم که برای اطمینان بیشتر و حداقل تا مدتی که مطمئن شوید شماره‌‎های مهم همچون بانک، ایرانسل (E-Charge) و ... توسط این اپلیکیشن مسدود نشده‌‎اند، این امکان را فعال نگه دارید تا در صورت مسدودسازی اشتباه پیامک‌‎های بانک، بتوانید آن را از لیست سیاه، به لیست سفید منتقل کنید.

محیط برنامه شامل سه تب جداگانه بوده که تب مرکزی، مربوط به پیامک‌‎های بلاک شده، تب چپ مربوط به لیست سیاه، و تب راست نیز به لیست سفید اختصاص دارد که امکان اضافه کردن شماره‌‎های تبلیغاتی (حتی شماره‌‎های عادی مانند افراد مزاحم) به صورت دستی به این لیست‌‎ها نیز وجود دارد. علاوه بر پیامک‌‎ها، این اپلیکیشن توانایی مسدود کردن تماس‌‎ها را نیز دارد که در هنگام ثبت یک شماره، به صورت یک گزینه‌‎ی انتخابی برای شما به نمایش در خواهد آمد.

اضافه کردن شماره به لیست سفید یا لیست سیاه:

اگر قبل از نصب این اپلیکیشن، پیامک‌‎های تبلیغاتی را در گوشی خود موجود دارید، کافی است تا بعد از اجرا، به تب لیست سیاه رفته و با کلیک روی "فیلتر جدید" ، "انتخاب از" و سپس "انتخاب از پیامک‌‎های گوشی"، روی پیامک مورد نظر کلیک کنید تا شماره‌‎ی ارسال کننده‌‎ی آن به لیست سیاه منتقل شود. همچنین برای جلوگیری از خطای اپلیکیشن در مسدود کردن پیامک‌‎های بانکی و ...، می‌‎توانید همین مراحل را در تب لیست سفید انجام داده و با انتخاب پیامک‌‎های بانک که از قبل در گوشی موجود است، شماره‌‎ی آن‌‎ها را به لیست سفید اضافه کنید.

ویرایش لیست سیاه و سفید:

بعد از مسدود شدن هر پیامک، متن پیام مسدود شده به تب مرکزی با عنوان "پیامک‌‎ها" منتقل می‌‎شود و علاوه بر آن، شماره‌‎ی فرستنده نیز به تب سمت چپ یعنی لیست سیاه اضافه خواهد شد. در صورتی که پیامک دریافت شده از بانک (برای مثال اعلام خرید و باقی‌‎مانده حساب) توسط این نرم‌‎افزار مسدود شد، کافی است تا بعد از مراجعه به تب پیامک‌‎ها و مشاهده‌‎ی شماره‌‎ی ارسال‌‎کننده، به تب لیست سیاه رفته و با نگه داشتن روی شماره‌‎ی مورد نظر، آن را حذف و به لیست سفید انتقال دهید تا از این پس این پیامک‌‎ها، به عنوان پیام تبلیغاتی شناسایی نشوند.

توجه: نکته‌‎ای که در پایان باید به آن اشاره کنیم ناسازگاری اینگونه نرم‌‎افزارها (نه فقط این برنامه) با اندروید کیت‌‎کت و بالاتر است که با وجود نصب شدن روی گوشی، به دلیل تفاوت ساختار درونی نسخه‌‎های جدید اندروید، در اکثر مواقع موفق به مسدودسازی پیامک‌‎ها نخواهند شد. ضمن اینکه به دلیل permission زیادی که در اپلیکیشن Go‌SMS وجود دارد، نصب بودن آن نیز در کارکرد اپلیکیشن Block اختلال ایجاد خواهد کرد.

منبع: زومیت

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

مهارت تحکیم بنیان خانواده پس از فرزندآوری

ازدواج پیش از داشتن فرزند، قراردادی است برای آماده ساختن آسایش جسمانی و روانی متقابل، ولی پس از بچه دار شدن معنی حقیقی خود را به دست می آورد. خانواده همیشه در بین تمامی جوامع بشری به عنوان اساسی‌ترین نهاد اجتماعی، منشاء فرهنگ‌ها، تمدن ها و تاریخ بشر بوده است. توجه به خانواده و حمایت و هدایت آن به جایگاه واقعی و متعالی‌ خود، همواره سبب اصلاح خانواده انسانی و غفلت از آن موجب دور شدن بشر از حیات حقیقی و سقوط به ورطه هلاکت و ضلالت بوده است. 

سختی‌های موج سوم کرونا

سختی‌های موج سوم کرونا

چند روزی است اوضاع بیمارستان مسیح‌دانشوری به‌عنوان یکی از مهم‌ترین بیمارستان‌های مرجع کرونا در ایران نگران‌کننده شده و روزانه حدود 200بیمار به اورژانس کرونای این بیمارستان مراجعه می‌کنند.

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

نظام خانواده یک نهاد اساسی و محوری در جامعه است و به عنوان هسته اولیه برای سایر نهادهای اجتماعی به شمار می رود. همانطور که نظام های بزرگ اجتماعی، قوانین و حقوق خاص خودشان را در ارتباط با اداره و استحکام و رشد و بالندگی دارند لذا جهت تحکیم بنیان خانواده باید خانواده ها را آموزش داد. بدین ترتیب با توجه به تاثیر مستقیم آموزش بر وضعیت زوجین، شناسایی و تعیین عللی که به بهبود روابط زناشویی منجر می شود، در پیشگیری از مشکلات آنان نقش موثری خواهد داشت.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر