jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۷۹۶۴۱۴ ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۴  |  ۰۸:۱۱

آشنایی با موانع حفظ تناسب اندام

۵ عادت بد که باعث افزایش وزن و چاقی می‌شود

جام جم سرا- به گفته متخصصان تغذیه، برخی از اعمال مردم که به صورت عادت درآمده بر افزایش وزن اثر می‌گذارد و علاوه بر آن‌که سبب چاقی می‌شود تلاش برای لاغر شدن را نیز با شکست مواجه می‌کند. در این میان، ۵ عادت را که به نحوه غذا خوردن و آداب صرف غذا مربوط می‌شود می‌توان مهم دانست.

۵ عادت بد که باعث افزایش وزن و چاقی می‌شود

متخصصان تغذیه و سلامت هشدار داده‌آند که برخی از عادت‌های بد حین غذا خوردن می‌توانند تمام تلاش‌های شما را برای لاغر شدن بی‌نتیجه بگذارند.
هلث‌دی‌نیوز در مطلبی جدید به نقل از مرکز کنترل و پیشگیری امراض آمریکا، برخی از این عادات منفی و موثر بر افزایش وزن را معرفی کرده‌ که ترک آنها برای رسیدن به وزن متعادل ضروری است:


۱- وقتی تند و سریع غذا می‌خورید.
۲- وقتی تمام غذایی را که برای خود داخل بشقاب می‌کشید تا آخر بخورید.
۳- وقتی در مواقعی غذا می‌خورید که احساس گرسنگی نمی‌کنید.
۴- وقتی پس از بیشتر وعده‌های غذایی اصلی خود دسر هم مصرف کنید.
۵-- وقتی صبحانه یا هر یک از وعده‌های غذایی اصلی دیگر را از رژیم غذایی خود حذف می‌کنید. (ایسنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر