jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۷۹۵۷۲۳ ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۴  |  ۱۵:۰۰

مطالعه جدید محققان نشان داد:

ارتباط بین مصرف میوه و گرسنگی

زمانی که گرسنه می شوید، قند گلوکز را ترجیح می دهید یا فروکتوز. مطالعات محققان امریکایی نشان می دهد که مصرف قندهای متفاوت می تواند تاثیرات متفاوتی بر بدن داشته باشد.

ارتباط بین مصرف میوه و گرسنگی

مطالعات محققان دانشگاه «سوترن» کالیفرنیا نشان می دهد، قندهای موجود در انواع خوراکی ها و میوه ها می توانند تاثیر متفاوتی بر بدن داشته و برخی از آنها با افزایش میزان گرسنگی همراه هستند.

نتایج این مطالعه نشان داد که مغز در برابر قندهای مختلفی که دریافت می کند مانند قند گلوکز و فروکتوز واکنش های مختلفی را نشان می دهد.

گلوکز را می توان در کربوهیدارت هایی از جمله نان یافت که باعث تغذیه سلول های مغزی می شوند اما قند دیگری با نام فروکتوز وجود دارد که در میوه ها و سبزیجات یافت می شود.

فروکتوز را می توان در خوراکی های دیگری مانند عسل، سس های سالاد و بسیاری از نوشابه های گاز دار یافت.

در این مطالعه، شرکت کنندگان به دو گروه تقسیم شده و آنها را با دو مدل قند متفاوت تغذیه کردند.

نتایج تحقیقات نشان داد افرادی که با فروکتوز تغذیه شده بودند با فعالیت بیشتر سلول های مغزی و همینطور احساس گرسنگی بیشتر مواجه شدند تا افرادی که با گلوکز تغذیه شده بودند.

محققان در پایان به این نتیجه رسیدند که مصرف میوه به دلیل داشتن قند فروکتوز می تواند میل به خوردن را در انسان تحریک کند.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

در پی انتشار گزارش روزنامه جام‌جم در چهارم دی ۹۹ با عنوان «یک فیس‌لیفت جدید» که به بررسی آرای کارشناسان درباره محصول جدید ایران‌خودرو (خودروی تارا) می‌پرداخت، کیانوش پورمجیب، معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در گفت‌و‌گو با جام‌جم ضمن اشاره به به برخی ویژگی‌های مهم خودروی تارا، هرگونه ارتباطی بین طراحی خودروی کراس‌اور کی۱۲۵ (K۱۲۵) که قرار است به‌زودی رونمایی شود با پژو ۲۰۰۸ را رد کرد.

عزم ملی، واکسن ملی

عزم ملی، واکسن ملی

دیروز واکسن کرونای تولید کشور به اولین داوطلبان تزریق شد. باید بدانیم کشورهای اندکی در جهان وجود دارند که به دانش تولید واکسن دست پیدا کرده‌اند.