بررسی آب ورودی به سدهای کشور نشان می دهد، حجم کنونی آب موجود در مخازن سدها در مقایسه با زمان مشابه سال گذشته 5.6 درصد کاهش یافته است.
کد خبر: ۷۹۵۳۱۳
حجم آب سدهای ایران کاهش یافت

به گزارش جام جم آنلاین از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو، حجم آب موجود در مخازن سدهای کشور در پایان دهه نخست اردیبهشت ماه جاری، 26 میلیارد و 230 میلیون مترمکعب به ثبت رسیده که درمقایسه با زمان مشابه سال گذشته، معادل 5.6 درصد کاهش نشان می دهد.

حجم آب موجود در مخازن سدهای کشور در زمان مشابه سال گذشته، حدود 27 میلیارد و 800 میلیون مترمکعب گزارش شده بود.

براساس این گزارش، حجم آب ورودی به مخازن سدهای کشور نیز از ابتدای سال آبی جاری (مهرماه 93) تاکنون، با 16 درصد کاهش در مقایسه با سال آبی گذشته به 19 میلیارد و 920 میلیون مترمکعب رسیده در حالی که این میزان در مدت مشابه سال آبی گذشته 23 میلیارد و 830 میلیون مترمکعب گزارش شده بود.

میزان حجم آب خروجی از سدهای کشور نیز از ابتدای سال آبی جاری تاکنون، 14 میلیارد و 130 میلیون مترمکعب گزارش شده است؛ در حالی که آب خروجی از سدهای کشور در مدت مشابه سال آبی گذشته، به میزان 15 میلیارد و 290 میلیون مترمکعب بود و حجم آب خروجی از سدهای کشور در مقایسه با مدت مشابه سال آبی گذشته، 7.6 درصد کاهش نشان می دهد.

هم اکنون مجموع ظرفیت مخازن سدهای کشور در زمان کنونی 48.8 میلیارد مترمکعب گزارش شده که 54 درصد از حجم مخازن سدهای کشور از آب پر شده است.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها