گزارش امنیتی مایکروسافت منتشر شد

ارزیابی آسیب پذیری های نرم افزاری

این بار مایکروسافت با روی باز جامعه هکرها را دعوت به مبارزه کرده است و از آنها خواسته است که شانس خود را در ویندوز ۱۰ امتحان کنند. مایکروسافت امروز اعلام کرد که طی یک فراخوان به منظور اشکال‌یابی و پیدا کردن حفره‌های امنیتی مرورگر جدید خود در پروژه اسپارتان جایزه‌ای در نظر گرفته است.
کد خبر: ۷۹۱۰۴۹
مرورگر اسپارتان را هک کنید، ۱۵ هزار دلار جایزه بگیرید

به گزارش جام جم کلیک: همان‌طور که قبلا در خبرها دیده یا شنیده‌اید، محصول پروژه اسپارتان قرار است جایگزین اینترنت اکسپلورر شود. اینترنت اکسپلورری که در گوشه کنار ویندوز فعلی ما خاک می‌خورد و رفته رفته می‌رود تا به یک نوستالژی تبدیل شود!

اکنون مایکروسافت در نظر دارد که با بررسی امنیت مرورگر جدید خود، اعتبار خود را محک بزند. بسته به نوع ایراد کشف شده، جایزه‌ای در محدوده ۵۰۰ تا ۱۵۰۰۰ دلاری تعیین گرده است. به نظر می‌رسد مایکروسافت با این که اعتماد بالایی به این مرورگر تازه‌وارد دارد اما در عین حال جانب احتیاط را رعایت کرده است. چرا که ممکن است هکرها با پیدا کردن حفره‌های امنیتی یک بازار سیاه ایجاد کنند و جایزه بالاتری را مطالبه کنند.

مایکروسافت طی یک پست در سایت TechNet اظهار داشت:

“با ارائه ویندوز ۱۰ در اواخر سال جاری، مرورگر جدید مایکروسافت پذیرای میلیون‌ها کاربر اینترنت خواهد بود. امنیت این پلت‌فرم بالاترین اولویت را برای تیم مرورگر دارد.”

پای جایزه‌ها و مسابقات اشکال‌یابی، به آژور (پلت‌فرم ذخیره‌سازی ابری مایکروسافت) هم کشیده شده است. “جیسون شریک” به عنوان یک وبلاگ‌نویس‌ عنوان کرده است:

“فراخوان‌های اشکال‌یابی در تکنولوژی تأثیرات مطلوبی دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به تأثیر آن‌ها در پیشرفت به سوی فناوری‌های ابری اشاره کرد.”

بررسی‌های اولیه و قبلی اسپارتان نشان داد که نسخه قابل دسترس و غیر رسمی آن هنوز یارای رقابت با مرورگرهای مرسوم مانند گوگل کروم یا فایرفاکس را ندارد و بدتر این که اسپارتان حتی در مغلوب ساختن رقیب خودی یعنی اکسپلورر ۱۱ در تست‌های Peacekeeper مغلوب شد. می‌توان امیدوار بود که حمله هزاران هکر مشتاق به ویندوز ۱۰ به عرضه نسخه کاملی از این سیستم عامل در چند ماه آینده منجر شود.

منبع: فارنت

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها