jamejamclick
کلیک امنیت کد خبر: ۷۸۷۸۸۶ ۲۵ فروردين ۱۳۹۴  |  ۱۵:۵۷

رئیس پلیس فتای انتظامی آذربایجان غربی:

کلاهبرداری اینترنتی با رویدادهای فیس بوک

رئیس پلیس فتا استان آذربایجان غربی گفت : رویدادهای بزرگ و کوچک اجتماعی یکی از سریع‌ترین و آسان‌ترین راه‌های فریب کاربران اینترنت برای کلاهبرداری است .

کلاهبرداری اینترنتی با رویدادهای فیس بوک

به گزارش جام جم کلیک: سرهنگ "کوره بلاغی" رئیس پلیس فتا استان آذربایجان غربی گفت : رویدادهای بزرگ و کوچک اجتماعی یکی از سریع‌ترین و آسان‌ترین راه‌های فریب کاربران اینترنت برای کلاهبرداری است .

وی افزود : اغلب این حملات، یک رویداد واقعی یا غیرواقعی را دست مایه انتشار لینک‌های آلوده و یا هدایت کاربران به وب‌سایت‌های حاوی بدافزار می‌کنند.

وی در ادامه افزود: کاربران فیس بوک قربانیان اصلی این نوع حملات مبتنی بر مهندسی اجتماعی هستند. اما چگونه شما قربانی رویدادهای فیس‌بوکی مخرب می‌شوید؟

- در ابتدا شما یک دعوتنامه برای مشارکت در یک رویداد فیس‌بوکی دریافت می‌کنید.

- این رویداد توجه شما را جلب کرده، پس آن را برای تمامی دوستان و کاربرهایی که می‌شناسید می‌فرستید.

- در عین حال شروع می‌کنید به مشارکت فعال در آن رویداد اجتماعی و تا آنجا پیش می‌روید که اطلاعات شخصی‌تان مانند شماره تلفن همراه و یا حتی اطلاعات محرمانه دیگر را در اختیار مجریان رویداد که همان خرابکاران اینترنتی هستند، قرار می‌دهید.

به تمامی کاربران شبکه‌های اجتماعی توصیه می شود که ابتدا قبل از مشارکت فعال در رویدادهای اینترنتی، حتماً از اصالت وجود آن رویداد اطمینان پیدا کنند و همچنین در مراحل بعدی از ارسال اطلاعات شخصی در صفحه‌های عمومی خودداری نمایند.

نکات آمـــوزشی:
- برای جلوگیری از دسترسی غیرمجاز به رایانه شخصی خود از فایروال استفاده کنید.

- همواره از نرم افزارهای آنتی ویروس در سیستم خود استفاده نمایید و آن را به روز نگه دارید.
- ایمیل های حاوی پیوست که از منابع ناشناس به شما ارسال می شود را بدون بازکردن فایل حذف کنید.
- اطلاعاتی راجع به سابقه فروشنده به دست آورید و آن را بررسی کنید.
- زمانی که با افراد خارج از کشور معامله می کنید، مراتب احتیاط را رعایت کنید.
- همواره لینکی را که در صفحه موجود است، با لینکی که واقعاً به آن ارجاع داده شده اید، مقایسه کنید.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

مهارت تحکیم بنیان خانواده پس از فرزندآوری

ازدواج پیش از داشتن فرزند، قراردادی است برای آماده ساختن آسایش جسمانی و روانی متقابل، ولی پس از بچه دار شدن معنی حقیقی خود را به دست می آورد. خانواده همیشه در بین تمامی جوامع بشری به عنوان اساسی‌ترین نهاد اجتماعی، منشاء فرهنگ‌ها، تمدن ها و تاریخ بشر بوده است. توجه به خانواده و حمایت و هدایت آن به جایگاه واقعی و متعالی‌ خود، همواره سبب اصلاح خانواده انسانی و غفلت از آن موجب دور شدن بشر از حیات حقیقی و سقوط به ورطه هلاکت و ضلالت بوده است. 

سختی‌های موج سوم کرونا

سختی‌های موج سوم کرونا

چند روزی است اوضاع بیمارستان مسیح‌دانشوری به‌عنوان یکی از مهم‌ترین بیمارستان‌های مرجع کرونا در ایران نگران‌کننده شده و روزانه حدود 200بیمار به اورژانس کرونای این بیمارستان مراجعه می‌کنند.

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

نظام خانواده یک نهاد اساسی و محوری در جامعه است و به عنوان هسته اولیه برای سایر نهادهای اجتماعی به شمار می رود. همانطور که نظام های بزرگ اجتماعی، قوانین و حقوق خاص خودشان را در ارتباط با اداره و استحکام و رشد و بالندگی دارند لذا جهت تحکیم بنیان خانواده باید خانواده ها را آموزش داد. بدین ترتیب با توجه به تاثیر مستقیم آموزش بر وضعیت زوجین، شناسایی و تعیین عللی که به بهبود روابط زناشویی منجر می شود، در پیشگیری از مشکلات آنان نقش موثری خواهد داشت.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر