jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۷۸۲۵۸۷   ۰۳ فروردين ۱۳۹۴  |  ۱۷:۲۳

پزشکان چینی برای موفقیت در جراحی از فناوری چاپ سه بعدی استفاده می کنند.

چاپ سه بعدی به کمک جراحان آمد

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، فناوری چاپ سه بعدی به پزشکان در شهر پکن چین امکان داده است که قبل از جراحی، نمونه دقیقی را از اعضای بدن بیمار در اختیار داشته باشند؛ استفاده از این شیوه به ایمنی بیشتر در جراحی و درمان مؤثر کمک می کند.

جراحی روی کبد، کیسه صفرا و پانکراس حتی برای جراحان با تجربه نیز دشوار است.

اکنون پزشکان با استفاده از چاپگرهای سه بعدی می​توانند مدل دقیقی از اعضای بدن بیمار را تولید کنند و جراحی را برای برداشتن بافت​های آسیب دیده، تمرین کنند.

دکتر «دانگ جیاهونگ» پزشک جراح چینی می​گوید:ما می​توانیم نمونه تولید شده از طریق دستگاه بازسازی سه بعدی را در اختیار داشته باشیم؛ این به ما امکان می​دهد بافت​های آسیب دیده را پیدا کنیم و به پیچیدگی​های عروق و مجراهای صفرا پی ببریم.

وی افزود: با این شیوه جراحی می​توانیم دقیقاً قسمت بیمار بدن را جدا کنیم، بدون اینکه تمامیت بافت کبد که قصد داریم آن را حفظ کنیم، آسیب ببیند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رصدخانه ملی افتتاح شد؛ با تلسکوپی که آینه نداشت!

رصدخانه ملی افتتاح شد؛ با تلسکوپی که آینه نداشت!

از وقتی خبر رسید قرار است رصدخانه ملی ایران پس از قریب به دو دهه تلاش و کوشش محققان کشور، صبح دوشنبه هفتم تیر افتتاح شود، موجی از غرور و شادی در دل همه علاقه‌مندان به پیشرفت علم در کشور و به‌ویژه میان دانشجویان اخترفیزیک و کیهان‌شناسی و محققان این حوزه ایجاد شد.

ضرورت تدوین دستورالعمل ساخت‌ و ساز در پهنه‌ های گسلی

ضرورت تدوین دستورالعمل ساخت‌ و ساز در پهنه‌ های گسلی

با توجه به این‌که وجود گسل و جابه‌جایی احتمالی آن هنگام زلزله در سطح زمین، تأثیر مخربی روی ساختمان‌ها و شریان‌های حیاتی واقع بر روی آن و اطراف داشته و خطرناک است، توجه به مخاطرات مربوط از مهم‌ترین پارامترهای برنامه‌ریزی توسعه شهری در مناطق لرزه‌خیز محسوب می‌شود؛ از این‌رو با توجه به قرارگیری شهر تهران روی گسل‌های فعال با سابقه لرزه‌خیزی، لازم است در مطالعات شهرسازی و طرح‌های تفصیلی مربوط، این عامل نیز لحاظ شود.

گفتگو

بیشتر
شبی که دلباخته دماوند شدم

به مناسبت روز ملی دماوند، گفتگو کرده‌ایم با مجید قهرودی، عکاس نجومی و کوهنوردی که خیره‌کننده‌ترین نماها را از عظمت دماوند ثبت کرده‌ است

شبی که دلباخته دماوند شدم

نیازمندی ها