jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۷۸۲۳۱۴ ۰۱ فروردين ۱۳۹۴  |  ۱۰:۴۰

جام جم سرا- طبق یافته محققان دانشگاه ایالتی واشنگتن، مکانیسم عملکرد اسیدهای چرب اُمگا ۳ به گونه‌ای است که مانع از رشد و گسترش سلول‌های سرطان پروستات می‌شود.

امگا ۳ بخورید تا سرطان پروستات نگیرید

دانشمندان مدتهاست به این نتیجه رسیده‌اند که اُمگا ۳ موجب کاهش التهاب شده و دارای تاثیرات ضددیابتی است و اخیرا هم نحوه عملکرد این اسیدهای چرب را کشف کرده‌اند.
«کا‌ترین مِیر»، استاد داروسازی دانشگاه ایالتی واشنگتن، به همراه دو تن از دانشجویانش با انجام آزمایشات در محیط کشت سلول پروستات دریافتند که اسیدهای چرب به گیرنده موسوم به FFA۴، که گیرنده ۴ اسید چرب آزاد است، می‌پیوندند. این گیرنده بیش از آنکه موجب تحریک سلول‌های سرطانی شود، همانند سیگنالی در جهت ممانعت از فاکتورهای رشد عمل کرده و موجب توقف تکثیر سلول‌های سرطانی می‌شود.
«مِیر» در این باره می‌گوید: «این آگاهی می‌تواند به ما در جهت درمان بهتر یا جلوگیری از سرطان کمک کند چراکه حال ما با نحوه عملکرد این اسیدهای چرب آشنا هستیم.»
در این مطالعه همچنین مشخص شد که داروی تقلیدکننده عملکرد اُمگا ۳ می‌تواند همانند اسیدهای چرب یا بهتر از آن‌ها مانع رشد سلول‌های سرطانی شود. (مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر