حکم قصاص دو خواستگار شکست‌خورده که در جنایت‌های جداگانه مرتکب قتل سه دختر در جیرفت شده بودند، در ملأعام اجرا شد.
کد خبر: ۷۸۲۰۱۳

به گزارش جام‌جم، در این جنایت‌ها دو خواهر دوقلو در تصادف عمدی و دختر هفده ساله‌ای با ضربه چاقو در جیرفت کشته شدند.

رسیدگی به نخستین پرونده از صبح یازدهم بهمن امسال همزمان با گزارش تصادفی به پلیس در دستور کار ماموران پلیس جیرفت قرار گرفت. فرزانه و فرشته خواهران دوقلوی روستای دهپش شهرستان جیرفت، ساعت 7 صبح از خانه خارج شدند تا به مدرسه بروند که ناگهان خودروی وانتی از پشت سر با آنها تصادف کرد. بررسی صحنه تصادف نشان می‌داد راننده از مسیر اصلی خارج شده و پس از رفتن به مسیر ‌مخالف با دو دختر هفده ساله برخورد کرده است.

دو خواهر به بیمارستان منتقل شدند که فرزانه خیلی زود تسلیم مرگ شد اما فرشته به بیمارستانی در کرمان انتقال یافت و با رضایت خانواده‌اش اعضای بدن او به بیماران نیازمند اهدا شد.

بررسی صحنه تصادف نشان داد راننده وانت به صورت عمدی با دو خواهر تصادف کرده است. از سوی دیگر تحقیقات نشان داد راننده چند ماه پیش خواستگار فرشته بوده که حتی جواب بله را از خانواده‌اش گرفته بود، اما خانواده دختران دوقلو بعد از مدتی به دلیل رفتارهایی که از پسر جوان سر می‌زد، منصرف شده و به وی و خانواده‌اش اعلام کرده بودند دخترشان تمایلی برای ازدواج با پسر آنها ندارد.

خانواده فرزانه و فرشته در تحقیقات پلیسی اعلام کردند مظنون حادثه بعد از شنیدن جواب منفی مزاحمت‌هایی داشته تا جایی که به تهدید آنان دست زده که ابتدا حرف‌هایش را جدی نمی‌گرفتند و وقتی دیده‌اند وی سماجت به خرج می‌دهد حتی دو روز دخترانشان به مدرسه نرفته‌اند. با توجه دلایل موجود راننده جوان به اتهام قتل عمد دستگیر و پرونده‌اش برای رسیدگی به دادگاه کیفری استان کرمان فرستاده شد.

قتل دختر دانش‌آموز در خانه

در دومین پرونده دختر هفده ساله جیرفتی با ضربه‌های چاقوی خواستگار شکست‌خورده به قتل رسید. نوزدهم‌‌بهمن زهرا بعد از تعطیل شدن مدرسه، به خانه‌شان در یکی از محله‌های جیرفت آمد اما والدینش حضور نداشتند.

دختر نوجوان در حال درس خواندن بود که خواستگار سابقش از بالای دیوار وارد خانه‌شان شد. پسر جوان از زهرا خواست درباره جوابش تجدیدنظر کند، اما دختر دانش‌آموز از او خواست از آنجا برود و هیچ وقت به او فکر نکند. جوان خواستگار که از شنیدن جواب رد عصبانی شده بود، به سمت زهرا رفت و او را با ضربه‌های چاقو هدف قرار داد. او وقتی به خودش آمد دختر مورد علاقه‌اش دیگر نفس نمی‌کشید، به همین دلیل دست به خودکشی زد.

وقتی خانواده زهرا به خانه آمدند با این صحنه هولناک روبه‌رو شده و موضوع را به پلیس و اورژانس اطلاع دادند. امدادگران اورژانس پس از حضور در محل، اعلام کردند دختر نوجوان جان باخته است اما پسر خواستگار زنده است که او به بیمارستان انتقال یافت.با نجات پسر جوان از مرگ، او تحت بازجویی قرار گرفت و به قتل دختر مورد علاقه‌اش اعتراف کرد. پرونده این جنایت نیز با صدور کیفرخواست به اتهام قتل به دادگاه کیفری استان فرستاده شد.

حکم قصاص

دو خواستگار شکست‌خورده پس از محاکمه در دادگاه کیفری استان کرمان به قصاص محکوم شدند که حکم مجازات آنها در دیوان عالی کشور تائید شد. صبح دیروز دو پسر جوان در ملأعام به دار مجازات آویخته شدند. مجید رستمی، دادستان جیرفت در حاشیه اجرای حکم دو قاتل با بیان این‌که در طول این مدت پیگیری‌های زیادی برای تسریع در روند به نتیجه رسیدن پرونده در کمال سلامت و سرعت صورت گرفت، عنوان کرد: حکم مجازات پس از تائید دیوان عالی کشور و استیذان رئیس قوه قضاییه اجرا شد.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها