jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۷۷۹۷۴۸   ۲۲ اسفند ۱۳۹۳  |  ۱۴:۱۴

جام جم سرا: پزشکان در یک مطالعه جدید هشدار دادند که افزایش بیش از حد ویتامین D در خون، احتمال سکته مغزی را تشدید می‌کند.

خطرات مرگبار ویتامین D بیش از حد برای بدن

نتایج مطالعه‌ای جدید نشان داده است که افزایش بیش از اندازه این ویتامین در خون می‌تواند خطر مرگ ناشی از سکته مغزی را تشدید کند.

از جنبه بهداشت عمومی کمبود ویتامین D مدت‌ها موضوع مورد بحث پزشکان عمومی بوده و مطالعات مختلفی نشان داده‌اند که کمبود این ویتامین و کاهش بیش از حد آن در خون پیامدهای منفی و مضری برای بدن دارد.

به این ترتیب نتایج مطالعه جدید بر این تاکید دارد که سطح ویتامین D در خون باید در حد نرمال باشد و کاهش یا افزایش بیش از حد و کنترل نشده آن برای بدن عواقب منفی دارد.

به نقل از خلیج تایمز، متخصصان علوم پزشکی دانشگاه کوپنهاگ در این مطالعه تاکید کردند که افزایش سطح این ویتامین بیش از ۱۰۰ نانومول در هر لیتر خون خطر مرگ ناشی از سکته مغزی را تشدید می‌کند و بهترین میزان مصرف این ویتامین ۷۰ نانومول در هر لیتر خون است. (ایسنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بسیج و بیانیه گام دوم انقلاب

بسیج و بیانیه گام دوم انقلاب

بسیج یکی از مهم‌ترین مواریث امام و انقلاب ماست که توانسته در مقاطع مختلف خدمات گسترده‌ای به ایران عزیز داشته باشد.

شرایط شکننده کرونا

شرایط شکننده کرونا

پس از ۲۳۴روز سرانجام دیروز‌‌ آمار فوتی‌ های ناشی از کرونا‌ دو رقمی شد و به عدد ۹۷ رسید؛ عددی که اولین‌بار در تاریخ ۲۴ اسفند ۹۸ و در نخستین روزهای التهاب‌آور کرونا نیز به ثبت رسیده بود.

گفتگو

بیشتر
سلبریتی‌ زده نیستیم

مژده لواسانی، مجری «بسته پیشنهادی» از ویژگی‌های برنامه‌ای می‌گوید بعد از مد‌ت‌ها با آن به تلویزیون بازگشته است

سلبریتی‌ زده نیستیم

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها