jamejamclick
کلیک امنیت کد خبر: ۷۷۹۶۶۱ ۲۱ اسفند ۱۳۹۳  |  ۱۶:۲۵

سارقان اینترنتی که اطلاعات حساب بانکی ۱۸۰ اصفهانی را با روش فیشینگ هک کردند، دستگیر شدند.

هکر حساب ۱۸۰ اصفهانی به‌دام افتاد

به گزارش جام جم کلیک: فیشینگ گونه ای از شیوه مهندسی اجتماعی با هدف به اشتباه انداختن کاربران به منظور بدست آوردن اطلاعات شخصی و محرمانه آنها است.

رئیس پلیس فضای تبادل اطلاعات (فتا) استان اصفهان گفت: 2 نفر از سارقان اینترنتی با راه اندازی سایت فیشینگ موفق به فریب کاربران اینترنتی و هک کردن اطلاعات حساب بانکی 180 نفر شدند.

سرهنگ مصطفوی با بیان اینکه این سارقان موفق به برداشت مبالغی از این حساب ها و خرید گوشی تلفن همراه از طریق آن شدند، افزود: سارقان با استفاده از شماره حساب شاکیان در یکی از فروشگاه های اینترنتی، اقدام به خریدگوشی تلفن همراه می کردند .

وی گفت: در بازرسی از متهمان، هفت دستگاه گوشی تلفن همراه هوشمند به ارزش 110 میلیون ریال کشف و در بررسی محتوای اطلاعات حافظه و لپ تاپ توقیفی از آنها 180 مورد اطلاعات حساب بانکی شهروندان بدست آمده است.

رئیس پلیس فتا اصفهان با اشاره به اینکه یکی از این سارقان هنگام دریافت گوشی تلفن همراه در فروشگاهی در شهر اصفهان شناسایی و دستگیر شده است، گفت: با اعتراف این متهم ، همدست وی شناسایی و دستگیر شد.

در این شیوه، فیشرها (کسانی که مرتکب عمل فیشینگ می شوند) بعد از طراحی سایتی مشابه سایت اصلی، آن را در اینترنت منتشر می کنند و برای هدایت قربانیان به سایت مورد نظرشان و وارد کردن اطلاعات محرمانه از روش های مختلفی مانند ایجاد پیغام دروغین، انتشار آن در اینترنت، ارسال آن به پست الکترونیکی و کشاندن افراد به درون سایت شبیه سازی شده ، استفاده می کنند.

بیشتر سایت هایی که فیشرها شبیه سازی می کنند، درگاه های پرداخت آنلاین بانک ها، صفحات ورود به سایت های معروف و مهم، وب سایت های مربوط به امور خیریه، سایت های قرعه کشی و نامه های الکترونیکی است.

منبع: شبکه خبر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پرچم افراشته بر جنازه‌ها

پرچم افراشته بر جنازه‌ها

آسمان، خاکستری است. زمین، یک دشت وسیع است پر از خانه‌های مخروبه و خرابه‌های سیمان و بتون و آجری که روزی دیوارهای خانه‌هایی بودند.

مراکز درمانی در ICU

مراکز درمانی در ICU

در سراسر دنیا استانداردهای ایمنی مشخصی برای مراکز تجمعی گوناگون تعریف شده و در کشور ما نیز قانون معینی درباره لزوم رعایت استانداردهای ایمنی در تمام ساختمان‌هایی که بیش از 25 نفر از آن بهره‌برداری می‌کنند تصویب شده‌است که براساس این قانون همه این ساختمان‌ها ملزم به رعایت استانداردهای بین‌المللی ICS هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر