jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۷۷۶۲۵۷ ۱۲ اسفند ۱۳۹۳  |  ۰۰:۰۱

بتازگی در موسسه منابع ژنتیکی برزیل آزمایشی در دست انجام است که امید‌ها برای تولید دارو از دانه سویا را افزایش داده است. به گزارش مهر، محققان این موسسه در حال رشد دادن گونه‌ای از دانه‌های سویا حاوی «سیانوویرین ـ ان» هستند، آنزیمی که برای مقابله با ویروس HIV موثر است و این تاثیر در تست‌های آزمایشگاهی به اثبات رسیده است.

به گفته بری اوکیف، یکی از کارشناسان بیولوژی مولکولی لابراتوار مولکولی این موسسه، این آنزیم هنوز در مرحله پیشرفت پیش بالینی است و روی انسان آزمایش نشده است.

به گفته وی آخرین چالش در روند این فعالیت، بهبود فرآیند استخراج پروتئین و پالایش مقادیر قابل توجه سیانوویرین از دانه‌های سویاست.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر