jamejamsara
سرا آشپزی کد خبر: ۷۷۴۱۵۲   ۰۷ اسفند ۱۳۹۳  |  ۰۷:۴۵

مواد لازم‌ جهت تهیه خورش نعناع‌ جعفری‌: گوشت‌: نیم‌ کیلو ، نعناع‌ و جعفری‌: یک‌ کیلو ، پیاز بزرگ‌: یک‌ عدد، آب‌ لیمو یا آب‌ غوره‌: دو لیوان‌، روغن‌، نمک‌ و فلفل‌: هر یک به‌ مقدار لازم‌، رب‌ گوجه‌ فرنگی‌: یک‌ قاشق‌ غذاخوری‌.

آموزش آشپزی / خورش نعناع‌ جعفری‌

طرز تهیه‌:
ابتدا گوشت‌های‌ تکه‌ شده‌ را بپزید و سپس‌ به‌آن‌ نعناع‌ جعفری‌ ریزخرده‌ شده‌ را که‌ قبلا تفت‌داده‌اید به‌ همراه‌ پیاز داغ‌ به‌ گوشت‌اضافه‌ کنید . آن‌گاه‌ به‌ آن‌ آب‌ لیمو (آب‌ غوره‌)،نمک‌ و فلفل‌ و رب‌ گوجه‌ اضافه‌ کنید. زمانی‌ که‌خورش شما جا افتاد، آن‌ را از روی‌ حرارت‌بردارید. خوشمزگی‌ این‌ خورش به‌ ترشی‌ آن‌است‌، از این‌ رو پیشنهاد می‌شود که‌ آب‌ غوره‌خورش شما را ترش‌تر و خوشمزه‌تر می‌کند. در ضمن بادمجان‌ سرخ‌ شده‌ را هم‌ می‌توانید به‌ خورش خود اضافه‌ کنید زیرا بادمجان‌ها،به‌ خود ترش‌ مزگی‌ می‌گیرند، از این‌ رو بسیارخوشمزه‌ می‌شوند.

منبع: شبکه شما

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نباید دوباره معطل غرب شویم

نباید دوباره معطل غرب شویم

تحولاتی که در ارتباط با برنامه هسته‌ای ایران در روزهای اخیر در اروپا و با حمایت آمریکا در حال رخ دادن است عمدتا به‌دلیل موضع قاطع ایران در اجرای حرف قطعی است که مقام معظم رهبری اعلام کردند مبنی بر این‌که تا وقتی لغو تحریم‌ها به صورت کامل صورت نگیرد ما نیز به تعهدات برجامی خودمان باز نخواهیم گشت و فقط وقتی آمریکا به‌صورت عملی، تحریم‌ها را بردارد و این مساله راستی‌آزمایی شود آن زمان ایران هم حاضر است بار دیگر تعهدات برجامی خود را به‌صورت کامل اجرا کند.

چراغ سبز به کرونا و سفر

چراغ سبز به کرونا و سفر

براساس آخرین اطلاعات می‌توان گفت وضعیت کرونا در کشور بسیار شکننده است، چراکه وضعیت ‌ ۱۱ شهرستان ‌قرمز، ۳۲شهرستان نارنجی، ۲۵۱ شهرستان زرد و ۱۵۴ شهرستان نیز آبی گزارش شده است.

گفتگو

بیشتر
ورزش، رمز سلامت در سالمندی

در گفت‌وگو با دکتر ایرج عبداللهی، عضو هیأت‌مدیره انجمن فیزیوتراپی ایران با بهترین فعالیت‌ های ورزشی برای سالمندان آشنا می‌شویم

ورزش، رمز سلامت در سالمندی

زمزمه‌های ناامیدکننده

گفت‌وگو با محمد مرندی درباره اخبار ضد و نقیض رسانه‌های خارجی مبنی بر «گفت‌وگو‌های امیدوار کننده ایران و غرب»

زمزمه‌های ناامیدکننده

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر