jamejamclick
کلیک وب کد خبر: ۷۷۲۴۹۰ ۳۰ بهمن ۱۳۹۳  |  ۲۲:۱۵

بر اساس تعدادی تصویر فاش شده، به نظر می‌رسد گوگل در حال کار روی یک شبکه‌ی اجتماعی با محوریت غذا است. هم‌اکنون نیز بسیاری از مردم تصویر غذاهای خود را در اینستگرام به اشتراک می‌گذارند؛ بنابراین چرا یک شبکه‌ی اجتماعی مخصوص برای این منظور جذاب نباشد؟

گوگل شبکه‌ی اجتماعی غذا راه‌اندازی می‌کند

به گزارش جام جم کلیک: گوگل در حوزه‌ی شبکه‌های اجتماعی چندان ماهر نیست. این غول جستجو هم‌اکنون در این حوزه روی +Google تمرکز کرده که بار دیگر موفق نشد آنطور که باید و شاید کاربران را به سمت خود جلب کند. اما به نظر می‌رسد گوگل شبکه‌ی اجتماعی را یکی از قطعه‌های بسیار مهم پازل خود می‌داند و قصد ندارد دست از تلاش بردارد.

پروژه‌ی جدید گوگل که در حال حاضر Tablescape نام دارد با محوریت جامعه‌ای طراحی شده که در آن به ایجاد، هم‌رسانی و کشف تصاویر فوق‌العاده‌ی غذاها پرداخته می‌شود. امروزه عکس گرفتن از هر چیز گسترش فراوانی یافته که یکی از عمومی‌ترین حوزه‌های آن مربوط به غذا است. تصاویر منتسب به نسخه‌ی اولیه‌ی Tablescape، اطلاعات بسیاری در خصوص این شبکه‌ی اجتماعی بدست می‌دهد. از جمله این اطلاعات، چینش و طرح کلی، ویژگی‌ها و حتی نکاتی برای بهبود تصویربرداری از غذا را می‌توان مثال زد. کاربران در این شبکه‌ی اجتماعی قادر خواهند بود تصویر غذای دیگران را لایک کرده، در خصوص آن نظر دهند و به دنبال کردن آن‌ها بپردازند.

زمانی که در این شبکه‌ی اجتماعی به هم‌رسانی تصویر بپردازید قادر خواهید بود نام غذا، نظر خودتان در مورد آن، موقعیت جغرافیایی و حتی تگ‌هایی نظیر #گیاهخواری #سلامت و مواردی از این دست را به آن بیافزایید. در مجموع نکته‌ی پیچیده یا چندان خاصی در این میان وجود نداشته و این شبکه‌ی اجتماعی، محلی جدید برای ارسال تصاویر و هم‌رسانی علاقه به غذا به شمار خواهد آمد. هم‌اکنون مکان‌هایی نظیر پینترست و اینستگرام به محفل صمیمی دوستداران غذا بدل شده و اکنون به نظر می‌رسد گوگل نیز به قسمتی از سهم این کیک علاقمند شده است.

هنوز مشخص نیست که سرویس Tablescape چه زمانی معرفی خواهد شد یا در کل اصلا قرار است به نتیجه‌ی نهایی برسد یا خیر.

منبع: زومیت

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

هفته گذشته طالبان یورش برق‌آسایی به شهرستان «مایمی» در شمال‌ شرق افغانستان داشت.این منطقه روی خط مرزی این کشور با تاجیکستان و در استان بدخشان قرار دارد.

اسبی در غبار آمد

اسبی در غبار آمد

در نخستین ساعاتی که خبر شهادت شهید محسن فخری‌ زاده را شنیدم، نوشتن یک مثنوی را آغاز کردم: «سواری بر زمین افتاد و اسبی در غبار آمد/ غروب از جاده دردا باز اسبی بی‌سوار آمد». تا پاسی از شب بیدار بودم و شعر را بازنویسی می‌کردم.

چرایی پیک زمستانی کرونا

چرایی پیک زمستانی کرونا

وزیر بهداشت اعلام کرد پس از پیک پاییزه کرونا، یک پیک زمستانی نیز خواهیم داشت که به‌خصوص در استان‌های جنوبی کشور، باعث افزایش شیوع بیماری می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر