jamejamsara
سرا خواندنی ها کد خبر: ۷۶۸۱۵۵   ۱۸ بهمن ۱۳۹۳  |  ۱۷:۰۳

جام جم سرا: رییس پلیس فتا در خراسان رضوی از کلاهبرداری جدید افراد سودجو با شگرد دروغین خدمات تلفن همراه در قالب ۳۰۰۰ مکالمه رایگان خبر داد.

مردم فریب نخورند: ۳۰۰۰دقیقه مکالمه رایگان دروغ است

سرهنگ سیدمحسن عرفانی گفت: امروزه یکی از شگرد‌های سودجویان در فضای مجازی ارسال پیامک‌های وسوسه انگیز مبنی بر برنده شدن در مسابقات، برنده شدن قرعه کشی‌ها و طرح‌ها و بسته‌های حمایتی است. متاسفانه برخی از شهروندان بدون توجه به اینکه آیا اصلاً در قرعه کشی مذکور یا در جشنواره اشاره شده شرکت داشته‌اند یا نه، با دیدن یا شنیدن خبر، برنده شدن در طرح‌ها و بسته‌های مختلف خدماتی تلفن همراه تصمیم به ارسال اطلاعات خواسته شده می‌نمایند و یا به نزدیک‌ترین خود‌پرداز مراجعه کرده و در دام کلاهبرداران گرفتار می‌شوند، کم دقتی و اعتماد زیاد کاربران یکی از علل اصلی افزایش چنین کلاهبرداری‌هایی به شمار می‌آید.

وی در ادامه از شگرد جدید کلاهبرداری خبر داد و گفت: با اشاره به برخی طرح‌ها که به تازگی از سوی شرکتهای ارتباطات سیار برای تلفن‌های همراه در نظر گرفته شده، افراد کلاهبردار با سوء استفاده از این طرح‌ها اعم از جشنواره و... به افراد دارای تلفن همراه تماس گرفته و با پیشنهاد‌هایی فریبنده از جمله مکالمه رایگان ۳۰۰۰ دقیقه‌ای و اینترنت رایگان به مدت سه ماه و همخوانی چهار رقم شماره آخر سیم کارت فعلی با شماره سیم کارت پیشنهاد شده در اغوای مخاطب تلاش می‌کنند.

رییس پلیس فتا استان خراسان رضوی بیان داشت: این سیم کارت‌ها ارزشی حدود ۱۶۵۰۰تومان را دارا هستند و هنگام فعالسازی مابه التفاوت وجه را در خدمات مشترکین همراه بپردازند اما برخی شهروندان با فریب کلاهبردار تمام وجه (مبلغ ۱۴۵۶۰۰تومان) را هنگام دریافت سیم کارت به پست یا هر فرد دیگری تحویل می‌دهند در حالی که می‌بایست مابه التفاوت وجه را هنگام فعال سازی سیم کارت به دفا‌تر خدمات مشترکین بپردازند.

وی در پایان از شهروندان خواست ضمن جدی گرفتن هشدارهای پلیس، در صورت مواجه با موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس Cyberpolice.ir گزارش کنند. (فردا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
روزنامه بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها