jamejamclick
کلیک امنیت کد خبر: ۷۶۷۶۱۰   ۲۱ بهمن ۱۳۹۳  |  ۱۲:۳۳

شرکت گوگل چندی پیش نتایج تحقیقی را منتشر کرد که در آن از یک مشکل امنیتی در ویندوز 8.1 پرده برداشته بود.

کل‌کل‌های دامنه‌دار گوگل و مایکروسافت

این خبر با واکنش شدید مایکروسافت همراه شد، زیرا گوگل در اقدامی عجیب‌ کدها و مشخصات این حفره را به‌صورت علنی منتشر کرد، اما انگار گوگل به واکنش‌های شدید مایکروسافت اهمیت خاصی نمی‌دهد و بتازگی این پروژه تحقیقاتی که تحت مدیریت گوگل با نام Project Zero فعالیت می‌کند، از دو حفره امنیتی دیگر در نسخه‌های ویندوز ۸ و ۷ خبر داده است. جالب این که این‌بار نیز گوگل تصمیم گرفته خبر وجود این دو حفره امنیتی را به‌صورت کامل و با تمام کدها و جزئیات معرفی کند.

گوگل مدعی است این حفره امنیتی بیست‌و‌پنجم مهر 1393 شناسایی شده و همان زمان به شرکت مایکروسافت اطلاع داده شده، اما پس از گذشت ۹۰ روز، مایکروسافت هیچ اقدامی برای رفع آن انجام نداده است. حال گوگل براساس قوانین حاکم بر «پروژه صفر» جزئیات این مشکل امنیتی را منتشر کرده است. هر دو حفره کشف شده مربوط به ویندوز ۷ و ۸ می‌شود، اما فقط یکی از آنها خطرناک است و هکر‌ها می‌توانند از طریق آن به این دو نسخه نفوذ کنند. حال باید دید آیا مایکروسافت وارد جنگ رسانه‌ای دیگری می‌شود یا ترجیح می‌دهد مشکلات سیستم عاملش را برطرف کند؟

کلیک (ضمیمه یکشنبه روزنامه جام جم)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

دومین سفر خارجی رئیس‌جمهور همچون نخستین سفر برای حضور در اجلاسی بین‌المللی است که در یکی از کشورهای آسیای میانه برگزار می‌شود؛ اجلاس سران سازمان اکو در عشق‌آباد ترکمنستان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها