jamejamclick
کلیک گجت های همراه کد خبر: ۷۶۴۸۹۰   ۰۹ بهمن ۱۳۹۳  |  ۰۹:۴۳

کوالکام عدم استفاده سامسونگ از اسنپ دراگون را تایید کرد

تایید غیرمستقیم پایان همکاری کوالکام و سامسونگ

شرکت کوالکام در گزارش سه ماه پایانی خود به‌صورت غیرمستقیم تائید کرد که با سامسونگ همکاری نخواهد داشت

تایید غیرمستقیم پایان همکاری کوالکام و سامسونگ

جام جم کلیک: سال گذشته و درست در همین زمان، شرکت کوالکام به‌هیچ عنوان رقیبی را برای در اختیار گرفتن بازار پردازنده تلفن‌های همراه هوشمند در رده پرچمداران به خود نمی‌دید ولی تنها در طول یک سال، این فرایند دستخوش تغییر شد و شاید بزرگ‌ترین مشتری کوالکام و سری اسنپ دراگون از همکاری با این شرکت دست کشید.

چندی پیش بود که نخستین شایعات داغ کردن پردازنده‌های اسنپ دراگون به گوش رسید و در این راستا شاهد دو عکس‌العمل متفاوت از سوی دو غول فناوری یعنی ال‌جی و سامسونگ بودیم، در یک سوی ماجرا ال‌جی اعلام کرد که مشکلی با این پردازنده نداشته است و دومین نسل از تلفن همراه خمیده خود را (که ال‌جی جی فلکس 2 نام دارد)، با تجهیز به پردازنده اسنپ دراگون 810 به بازار خواهد فرستاد ولی سامسونگ اعلام کرد که در آزمایش‌های آخرین نسخه درحال طراحی از سری گلکسی اس یعنی گلکسی اس 6، با مشکل داغ شدن پردازنده اسنپ دراگون 810 روبرو شده است و می‌‌خواهد پردازنده‌های ساخت خود یعنی پردازنده‌های Exynos را جایگزین این مدل کند.

در این میان هیچ‌چیز تایید شده نبود تا اینکه شرکت کوالکام به انتشار گزارش مالی 3 ماه پایانی سال 2014 دست زد و در این گزارش به‌صورت مستقیم اشاره کرد که یکی از بزرگ‌ترین مشتریان خود را از دست داده است، با پیگیر شدن اخبار و یک حساب سرانگشتی، نمی‌توان تطبیق دو عبارت مشتری بزرگ و سامسونگ را کار دشواری دانست. این امر می‌تواند توازن در بازار تلفن‌های همراه را برهم بزند زیرا سامسونگ به‌عنوان تولیدکننده پردازنده‌های نسل بعدی آیفون نیز اعلام شده است و باید دید که در نهایت کدام شرکت می‌توان در رده پردازنده‌های همراه موفق‌تر ظاهر شود.

احمد محمدحسینی
جام جم کلیک

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نشانه‌گذاری‌ های غدیر

نشانه‌گذاری‌ های غدیر

واقعه غدیرخم را نمی‌توان صرفا یک اتفاق در بستر زمان دانست که اگر چنین باشد، ما که سال‌ها و قرن‌ها پس از این واقعه زندگی می‌کنیم، ناگزیریم آن را در بستر تاریخ بنگریم و چگونگی این رویداد را در زمان، مکان و شرایط تاریخی مورد نقل یا حداکثر نقل و بررسی قرار دهیم، اما به درستی باید به غدیر نگریست و درباره آن سخن گفت.

بازخوانی شکست خط نفاق

بازخوانی شکست خط نفاق

سازمان مجاهدین خلق روز چهارشنبه 25 بهمن‌ماه سال 1357 هجری شمسی (سه روز پس از پیروزی انقلاب اسلامی) اقدام به برگزاری راهپیمایی مسلحانه و اجرای نمایش قدرت از حد فاصل دانشگاه تهران تا خیابان تخت‌ جمشید (طالقانی) کرد.

عید مظلوم غدیر در حجاز

عید مظلوم غدیر در حجاز

10سال پیش توفیق داشتم بروم حج تمتع. روزهایی تکرارنشدنی در زندگی‌ام. بین همان روزها هم روزهایی بود که در عمق جان‌ودلم ثبت شد. این روزها و ماجراها به این دلیل خاطره شد که با مظلومیت وجود نازنین مولای ما امیرالمؤمنین بی‌نسبت نبود.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر