jamejamclick
کلیک شبکه کد خبر: ۷۶۴۵۶۵ ۰۸ بهمن ۱۳۹۳  |  ۱۴:۰۷

فرمانده پلیس فتای فرماندهی انتظامی بروجرد گفت: استفاده از اینترنت بی سیم به رغم داشتن مزایای فراوان، تهدیداتی نیز برای کاربران به همراه دارد لذا رعایت نکات ایمنی و امنیتی توسط کاربران ضروری است.

تهدیدات اینترنت بی سیم برای کاربران

به گزارش جام جم کلیک: سرهنگ 'محمد بهمنی فر' روز چهارشنبه با اشاره به گسترش روز افزون اینترنت بی سیم و دسترسی به آن در بیشتر اماکن عمومی افزود: اینترنت رایگان در کافی شاپ ها، فرودگاه و اماکن عمومی مختلف در اختیار کاربران قرار گرفته است.

وی با اشاره به راه اندازی آسان شبکه و اینترنت بی سیم در منازل مسکونی اظهار داشت: اینترنت بی سیم امروزه به صورت رایگان در دسترس تمام افراد قرار دارد که البته معلوم نیست این خدمات توسط چه کسی و با چه هدفی ارائه می شوند.

فرمانده پلیس فتای فرماندهی انتظامی بروجرد ایجاد سرور دروغین را از ترفندهای هکرها برای پیاده سازی اهداف خود عنوان کرد و افزود: این سرورهای دورغین، کاربران را به جای اتصال به سرور اصلی شبکه به کامپیوتر هکرها متصل می کنند و به همین سادگی کاربران را در دام آنها قرار می دهند.

وی گفت: کاربران هنگام استفاده از اینترنت رایگان و عمومی، مبادلات بانکی انجام ندهند، اطلاعات مهم و حساس ثبت نکنند و سیستم آنها فاقد اطلاعات شخصی مهم باشد.

سرهنگ بهمنی فر با تاکید بر لزوم تغییر رمز کارت های بانکی پس از استفاده از اینترنت های رایگان و عمومی افزود: کاربران به یاد داشته باشند که اینترنت بی سیم رایگان فقط در مراکز خاص مثل فرودگاه ها، پایانه های مسافربری، مراکز تجاری اداری و دانشگاه ها ارایه نمی شود بلکه در مناطق مسکونی نیز برخی هکرها با این ترفند و بدون نام کاربری و گذرواژه اینترنت بی سیم خود را برای سوء استفاده از کاربران در اختیار آنها قرار می دهند.

وی اضافه کرد: کاربران در صورت مشاهده موارد مشکوک، مراتب را به پلیس فتا فرماندهی انتظامی بروجرد گزارش دهند.

منبع: ایرنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

مهارت تحکیم بنیان خانواده پس از فرزندآوری

ازدواج پیش از داشتن فرزند، قراردادی است برای آماده ساختن آسایش جسمانی و روانی متقابل، ولی پس از بچه دار شدن معنی حقیقی خود را به دست می آورد. خانواده همیشه در بین تمامی جوامع بشری به عنوان اساسی‌ترین نهاد اجتماعی، منشاء فرهنگ‌ها، تمدن ها و تاریخ بشر بوده است. توجه به خانواده و حمایت و هدایت آن به جایگاه واقعی و متعالی‌ خود، همواره سبب اصلاح خانواده انسانی و غفلت از آن موجب دور شدن بشر از حیات حقیقی و سقوط به ورطه هلاکت و ضلالت بوده است. 

سختی‌های موج سوم کرونا

سختی‌های موج سوم کرونا

چند روزی است اوضاع بیمارستان مسیح‌دانشوری به‌عنوان یکی از مهم‌ترین بیمارستان‌های مرجع کرونا در ایران نگران‌کننده شده و روزانه حدود 200بیمار به اورژانس کرونای این بیمارستان مراجعه می‌کنند.

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

نظام خانواده یک نهاد اساسی و محوری در جامعه است و به عنوان هسته اولیه برای سایر نهادهای اجتماعی به شمار می رود. همانطور که نظام های بزرگ اجتماعی، قوانین و حقوق خاص خودشان را در ارتباط با اداره و استحکام و رشد و بالندگی دارند لذا جهت تحکیم بنیان خانواده باید خانواده ها را آموزش داد. بدین ترتیب با توجه به تاثیر مستقیم آموزش بر وضعیت زوجین، شناسایی و تعیین عللی که به بهبود روابط زناشویی منجر می شود، در پیشگیری از مشکلات آنان نقش موثری خواهد داشت.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر