jamejamclick
کلیک شبکه کد خبر: ۷۶۴۵۶۵   ۰۸ بهمن ۱۳۹۳  |  ۱۴:۰۷

فرمانده پلیس فتای فرماندهی انتظامی بروجرد گفت: استفاده از اینترنت بی سیم به رغم داشتن مزایای فراوان، تهدیداتی نیز برای کاربران به همراه دارد لذا رعایت نکات ایمنی و امنیتی توسط کاربران ضروری است.

تهدیدات اینترنت بی سیم برای کاربران

به گزارش جام جم کلیک: سرهنگ 'محمد بهمنی فر' روز چهارشنبه با اشاره به گسترش روز افزون اینترنت بی سیم و دسترسی به آن در بیشتر اماکن عمومی افزود: اینترنت رایگان در کافی شاپ ها، فرودگاه و اماکن عمومی مختلف در اختیار کاربران قرار گرفته است.

وی با اشاره به راه اندازی آسان شبکه و اینترنت بی سیم در منازل مسکونی اظهار داشت: اینترنت بی سیم امروزه به صورت رایگان در دسترس تمام افراد قرار دارد که البته معلوم نیست این خدمات توسط چه کسی و با چه هدفی ارائه می شوند.

فرمانده پلیس فتای فرماندهی انتظامی بروجرد ایجاد سرور دروغین را از ترفندهای هکرها برای پیاده سازی اهداف خود عنوان کرد و افزود: این سرورهای دورغین، کاربران را به جای اتصال به سرور اصلی شبکه به کامپیوتر هکرها متصل می کنند و به همین سادگی کاربران را در دام آنها قرار می دهند.

وی گفت: کاربران هنگام استفاده از اینترنت رایگان و عمومی، مبادلات بانکی انجام ندهند، اطلاعات مهم و حساس ثبت نکنند و سیستم آنها فاقد اطلاعات شخصی مهم باشد.

سرهنگ بهمنی فر با تاکید بر لزوم تغییر رمز کارت های بانکی پس از استفاده از اینترنت های رایگان و عمومی افزود: کاربران به یاد داشته باشند که اینترنت بی سیم رایگان فقط در مراکز خاص مثل فرودگاه ها، پایانه های مسافربری، مراکز تجاری اداری و دانشگاه ها ارایه نمی شود بلکه در مناطق مسکونی نیز برخی هکرها با این ترفند و بدون نام کاربری و گذرواژه اینترنت بی سیم خود را برای سوء استفاده از کاربران در اختیار آنها قرار می دهند.

وی اضافه کرد: کاربران در صورت مشاهده موارد مشکوک، مراتب را به پلیس فتا فرماندهی انتظامی بروجرد گزارش دهند.

منبع: ایرنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بسیج و بیانیه گام دوم انقلاب

بسیج و بیانیه گام دوم انقلاب

بسیج یکی از مهم‌ترین مواریث امام و انقلاب ماست که توانسته در مقاطع مختلف خدمات گسترده‌ای به ایران عزیز داشته باشد.

شرایط شکننده کرونا

شرایط شکننده کرونا

پس از ۲۳۴روز سرانجام دیروز‌‌ آمار فوتی‌ های ناشی از کرونا‌ دو رقمی شد و به عدد ۹۷ رسید؛ عددی که اولین‌بار در تاریخ ۲۴ اسفند ۹۸ و در نخستین روزهای التهاب‌آور کرونا نیز به ثبت رسیده بود.

گفتگو

بیشتر
سلبریتی‌ زده نیستیم

مژده لواسانی، مجری «بسته پیشنهادی» از ویژگی‌های برنامه‌ای می‌گوید بعد از مد‌ت‌ها با آن به تلویزیون بازگشته است

سلبریتی‌ زده نیستیم

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها