jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۷۶۴۵۲۲ ۰۸ بهمن ۱۳۹۳  |  ۱۲:۰۴

جام جم سرا:‌مبارزه با خستگی، بخصوص در محل کار، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. با اعمال چند ترفند ساده و بدون استفاده از کافئین موجود در قهوه یا چای می‌توان بر خستگی غلبه کرد.

۶ توصیه طب سنتی برای مبارزه با خستگی

۱

برای سرحال‌شدن‌خمیازه‌ بکشید

خمیازه روشی است که با استفاده از آن مغز آرام و بدن بیدار می‌شود. این حرکت به ماهیچه‌ها استراحت می‌دهد، تمرکز را آسان می‌‌کند و باعث می‌‌شود به اطراف دقیق‌تر باشید.

۲

یک شیء قرمز ‌در‌ معرض دیدتان نصب کنید

یک پولیور قرمز، یک دسته گل رز یا هر چیز دیگر؛ مهم نیست آن شیء چه باشد، فقط کافی است قرمز باشد. بنابر نتایج تحقیقی که در دانشگاه راچستر انجام شده، دیدن رنگ قرمز، ماهیچه‌ها را تحریک و آنها را به حرکت شدیدتر وامی‌‌دارد. رنگ قرمز نشانه حیات و زندگی است، این رنگ پویاست و انرژی می‌‌دهد.

۳

نعناع بو کنید

در مواردی که خیلی خسته و عصبی هستید، می‌‌توانید از این تکنیک برای تسکین یافتن بهره ببرید، به این ترتیب که باید از یک بطری حاوی عصاره نعناع به‌آهستگی و بسیار عمیق تنفس کنید و هوا را به داخل فروبدهید و چند بار در روز این حرکت را تکرار کنید.

۴

ویدئوهای حیوانات را تماشا کنید

اگر سایت‌هایی که فیلم‌های ویدئویی رایگان ارائه می‌دهند، در دسترستان است، بخشی از زمان استراحت‌تان را به تماشای ویدئویی از گربه‌ای که سر و صدا می‌کند (این کار تاثیر ضداسترسی قابل‌توجهی دارد) یا حرکات حیوانات دیگر اختصاص دهید. محققان ژاپنی اخیرا کشف کرده‌اند که این نوع ویدئوها، راه‌حل مناسبی برای تمرکز است.

۵

بیشتر آب بنوشید

ممکن است خستگی بدن ناشی از کمبود آب باشد. در این موارد، یک لیوان آب تا حدی انرژی ازدست‌رفته‌تان را بازمی‌گرداند. نوشیدن هشت لیوان آب جوشانده و چای معمولی را از یاد نبرید.

۶

ده دقیقه راه بروید

بنابر پژوهشی که بتازگی در مرکز «روان‌شناسی شخصیت و جامعه» انجام شده، یک پیاده‌روی مختصر برای تقویت انرژی شما کافی است تا بتوانید دو ساعت بی‌وقفه کار کنید.

ندا فراهانی / سیب (ضمیمه سه شنبه روزنامه جام جم)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یک افسوس همیشگی

یک افسوس همیشگی

سینماگرانی که بیانیه محکومیت ترور شهید فخری‌ زاده را امضا کرده‌اند و نیز تمام آنهایی که نتوانستند آن را امضا کنند، بدون تردید باور دارند که ترور در هر شکلی محکوم است، چه رسد به ترور بزرگمردی که خدمات ارزنده‌ای به کشور داشته و فردی موثر بوده است.

فرق چرا با چگونه

فرق چرا با چگونه

در یک عملیات تروریستی، ترور شدیم. این دومین اتفاق مهم تروریستی در بازه‌ یک‌ساله بود که مردم از دوربین رسانه مشاهده‌‌اش کردند، غرورشان جریحه‌دار شد و ناراحت شدند.

پایان تعهدات یکطرفه

پایان تعهدات یکطرفه

اقدام اخیر مجلس شورای اسلامی در تصویب دو فوریت طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها، گامی مثبت و مهم در جهت برداشتن محدودیت‌های فعالیت‌های هسته‌ای است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر