jamejamsima
سیما فیلم و سریال کد خبر: ۷۶۱۸۶۷   ۰۱ بهمن ۱۳۹۳  |  ۰۷:۰۰

مرتضی مولایی یکی از سانحه‌دیدگان پشت صحنه معراجی‌ها می گوید که یکشنبه هفته جاری آخرین عمل جراحی بر روی چشمش انجام شد و همچنان در سینما فعالیت می کند.

آخرین وضعیت آسیب‌دیده حادثه «معراجی‌ها»

در آخرین روزهای فیلمبرداری «معراجی‌ها» صبح روز ‌18 دی‌ماه 92، در پشت صحنه این فیلم در شهرک سینمایی دفاع مقدس انفجاری رخ داد که پنج نفر کشته و 2 نفر زخمی شدند.

مرتضی مولایی و حمید شهیری از مجروحان این حادثه بودند. این حادثه جراحت جسمانی زیادی برای شهیری نداشت اما به لحاظ روحی او را دچار مشکل کرد. مرتضی مولایی، دیگر بازمانده این حادثه نجات جان خود را مدیون حمید شهیری می داند. مولایی در این حادثه از ناحیه زانو و چشم دچار مشکل شد.

بیش از یک سال از این حادثه می گذرد، سراغ مرتضی مولایی یکی از سانحه‌دیدگان این حادثه رفتیم تا از آخرین شرایط درمانی اش مطلع شویم. مولایی با اشاره به عمل جراجی قرنیه چشمش گفت: عمل جراحی قرنیه چشم من یکشنبه (28دی ماه) در بیمارستان نور انجام شد. چشم و پلک من فعلا پانسمان دارد و تا دو ماه دیگر بخیه‌های داخل چشم را می کشند.

وی در مورد این که آیا این آخرین عمل او خواهد بود گفت: عمل چشم من تمام شده است ولی احتمال زیاد یک لنز هم داخل چشم قرار می‌گیرد تا با رنگ چشم همخوانی پیدا کند.

از راست به چپ: مرتضی مولایی و حمید شهیری از حادثه دیدگان «معراجی‌ها»

مولایی در مورد عمل جراحی های دیگری که بر روی صورت گرفته است گفت: پیش از این زانو و شکم من هم عمل جراحی شد و تنها جراجی چشم من بود که آن هم تمام شد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا مسئولان پیگیری مداوای او بودند گفت: تنها سید محمود رضوی تهیه کننده «معراجی‌ها» پیگیر کارها درمانی من بود و در تمام شرایط در همراه من و خانواده ام بود.

مولایی در آخرین فعالیت سینمایی‌اش بر سر پروژه «دلبری» به‌ تهیه کنندگی آقای رضوی و کارگردانی آقای اشکذری حضور داشته است. او می‌گوید که همچنان در سینما باقی می‌ماند.

حادثه انفجار در پشت‌صحنه «معراجی‌ها» منجر به کشته شدن 5 نفر شد. علی‌اکبر رنجبر؛ مدیرعامل شهرک سینمایی دفاع مقدس؛ جواد شریفی‌راد، مدیر جلوه‌های بصری فیلم سینمایی «معراجی‌ها»‌؛ رضا فرجی، جانشین تولید فیلم؛ مهدی مرادی، دستیار جلوه‌های ویژه و یکی از کارگران جلوه‌های ویژه در این حادثه جان خود را از دست دادند. (تسنیم)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دستمان پر است

دستمان پر است

با توجه به بازدیدی که چند روز گذشته از سوی کمیسیون امنیت ملی و انرژی مجلس از مراکز هسته‌ای کشورمان صورت گرفت باید به این نکته مهم اشاره کنم که اگر اسرائیل یا آمریکا دست به ترور و به شهادت رساندن دانشمندان هسته‌ ای کشورمان می‌زنند، به این معنی است که به دانش هسته‌ای آن هم به شکل تمام و کمال آن دست یافته‌ایم و همین موضوع یعنی منابع انسانی و دانشمندان هسته‌ای کشورمان برگ برنده جمهوری اسلامی هستند.

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

پس از وقوع حادثه روز یکشنبه ۲۲فروردین در تاسیسات‌ هسته‌ ای نطنز و در شرایطی که افکار عمومی در انتظار اتخاذ موضعگیری محکم و قاطع مسؤولان بود، مشاور رئیس‌جمهور در اظهارنظری در فضای مجازی نوشت: «آیا باید پاسخ قطع برق در نطنز را با قطع مذاکرات در وین داد؟»

دگردیسی زاویه‌ دید

دگردیسی زاویه‌ دید

زاویه دید یک مولف نسبت به موضوعی که می‌خواهد درباره آن در اثرش سخن براند، ای بسا مهم‌ترین شاخصه‌ای است که آثار هنرمندان مختلف را از هم متمایز می‌کند.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر