jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۷۵۶۶۵۸   ۱۶ دی ۱۳۹۳  |  ۱۲:۰۷

بانک مرکزی متوسط قیمت خرده فروشی 11 گروه مواد خوراکی در تهران در هفته منتهی به 12 دی ماه 93 را اعلام کرد که براین اساس نرخ دو گروه کالایی افزایش و 5 گروه کالایی کاهش یافت و نرخ 4 گروه دیگر ثابت مانده است.

نرخ 5 گروه مواد غذایی کاهش یافت

برهمین اساس نرخ لبنیات، برنج، قندو شکر و روغن نباتی نسبت به هفته قبل از آن ثابت ماند. البته نرخ تخم مرغ، سبزی های تازه ، گوشت قرمز، گوشت مرغ و چای با کاهش اما نرخ حبوب و میوه های تازه با رشد مواجه شده است.

لبنیات و تخم مرغ

در هفته مورد گزارش، در گروه لبنیات قیمت تمام اقلام نسبت به هفته قبل بدون تغییر بود. بهای تخم مرغ معادل 0.7 درصد کاهش یافت و شانه ای 85 تا 107 هزار ریال فروش می رفت.

برنج و حبوب

در این هفته در گروه برنج، قیمت تمام اقلام این گروه ثابت بود. در گروه حبوب بهای تمام اقلام بین 0.1 تا 1.2 درصد افزایش داشت.

میوه ها و سبزی های تازه

در هفته مورد بررسی، در میادین زیر نظر شهرداری هندوانه عرضه نمی شد و انگور عرضه کمی داشت ولی سایر اقلام میوه و سبزی تازه که تعدادی از آنها از نظر کیفی در مقایسه با سایر میوه فروشی ها متفاوت بودند، به نرخ مصوب سازمان میادین میوه و تره بار عرضه می گردید.

میوه فروشی های سطح شهر اقلام میوه و سبزی تازه را عرضه می کردند که در گروه میوه های تازه قیمت سیب قرمز و زرد تخم لبنان هر یک معادل 0.7 درصد و پرتقال درجه یک 4.6 درصد کاهش ولی بهای سایر اقلام این گروه بین 0.5 تا 19.5 درصد افزایش یافت. در گروه سبزی های تازه قیمت سبزی های برگی بدون تغییر بود. بهای سایر اقلام این گروه بین 0.6 تا 5.2 درصد کاهش داشت.

گوشت قرمز و گوشت مرغ

در هفته مورد گزارش قیمت گوشت گوسفند معادل 0.1 درصد، گوشت تازه گاو و گوساله 0.2 درصد و گوشت مرغ 1.9 درصد کاهش یافت.

قند، شکر، چای و روغن نباتی

در این هفته بهای قند، شکر و روغن نباتی مایع ثابت بود. قیمت چای خارجی معادل 0.4 درصد و روغن نباتی جامد 0.1 درصد کاهش داشت.(ایرنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان احتکار مسکن؟

پایان احتکار مسکن؟

نخستین مصوبه مجلس یازدهم که به‌طور مستقیم به مطالبات مردم اختصاص داشت، مربوط به مالیات بر خانه‌ های خالی (احتکار مسکن) و اصلاح قانون مالیات‌ ها در این زمینه بود.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

گفتگو

بیشتر
تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

گفت‌وگو با مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره سرنوشت مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن

تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

پیشنهاد سردبیر بیشتر