پرستار مجازی کودک، روبات زمین شور، دستکش هایی که تماس تلفنی برقرار می کنند، بالشی که موسیقی پخش می کند، تک چرخ و اجاق گازی که همه جا می توان آن را برد از جمله ابزارهایی هستند که برای راحت تر شدن زندگی در سال 2015 طراحی شده اند.
کد خبر: ۷۵۶۶۲۶
گجت‌های ۲۰۱۵؛ از پرستار بچه تا دستکشی برای مکالمه

به گزارش جام جم کلیک: پرستار مجازی کودک، روبات زمین شور، دستکش هایی که تماس تلفنی برقرار می کنند، بالشی که موسیقی پخش می کند، تک چرخ و اجاق گازی که همه جا می توان آن را برد از جمله ابزارهایی هستند که برای راحت تر شدن زندگی در سال 2015 طراحی شده اند.

به نقل از ساینس، امروزه خانه ها پر از ابزارها و وسایلی شده که برای راحت تر کردن زندگی طراحی شده اند و قرار است در سال 2015 این ابزارها بازهم پیشرفته تر شوند.

در این گزارش به برخی از اختراعات که به امید تغییر شیوه زندگی در سال 2015 طراحی شده اند، اشاره می شود.

پرستار مجازی کودک

پرستار مجازی کودک یک عروسک سفید کوچک است که در اتاق نشمین می نشیند و چهار حسگر کوچک که در محل های مختلفی گذاشته می شوند، اطلاعات را مستقیما به این پرستار می رسانند.

این پرستار با استفاده از حسگری که در کیف مدرسه کودکان قرار داده می شود، زمانی که کودک از مدرسه به خانه می رسد، بطور خودکار یک پیامک و یا نامه الکترونیمی به والدین می فرستد و آنها را از رسیدن کودکشان به خانه با خبر می سازد.

همچنین با قرار دادن حسگر دیگری در مسواک کودکان، این پرستار زمانی را که کودک صرف تمیز کردن دندان های خود می کند ، ثبت می کند.

همچنین با این پرستار می توان از طریق حسگری که به لیوان چسبانده می شود، مقدار آبی را که کودک در طول روز مصرف می کند کنترل کرد.

این پرستار همچنین مقدار کالری را که کودک هر روز می سوزاند و میزان خواب وی را ثبت می کند.

این پرستار مجازی کودک به قیمت 249.99 یورو به فروش می رسد.

دستکش هایی که تلفن می زنند

این دست کش های پشمی که به قیمت 49.99 یورو به فروش می رسند، بطور بی سیم به تلفن هوشمند متصل می شوند و دارای یک بلند گوی مخفی در قسمت انگشت شست و یک میکروفون در قسمت انگشت کوچک هستند.

به این صورت کاربری که این دستکش را بر دست دارد، می تواند با قرار دادن انگشت شست در کنار گوش و انگشت کوچک در مقابل دهان خود به تماس های تلفنی گوش داده و پاسخ دهد.

همچنین کنترل پنلی که در قسمت مچ دست قرار دارد به کاربر اجازه می دهد که تماس های تلفنی را قبول کند و یا به آنها خاتمه دهد.

روبات زمین شور

ابداع روبات زمین شور اختراع دیگری است که برای راحت تر کردن زندگی در سال 2015 طراحی شده است.

این روبات که «اسکوبا» نام دارد به قیمت 649.99 یورو به فروش می رسد. این روبات قادر است زمین را با آب و صابون بشوید و در حین تمیز کردن زمین 99.3 درصد از باکتری ها را از بین ببرد.

این روبات هوشمند به اندازه یک بشقاب است و دارای حسگرهایی است که از برخورد این روبات به وسایل خانه و یا افتادن آن از پله جلوگیری می کند.

این روبات به آرامی زمین را جارو می کند، آب روی زمین می ریزد و سپس با یک برس شستشو بر روی مسیری که آب ریخته باز می گردد و زمین را برس می کشد.

در انتها این روبات زمین را خشک می کند و به ایستگاه خود بازمی گردد تا دوباره شارژ شود.

آیفونی که رایحه پخش می کند

اگر می خواهید با رایحه قهوه از خواب بیدار شوید می توانید یک ابزار کوچک سفید رنگ به اندازه یک تخم مرغ را به آیفون خود متصل کرده و با برنامه ریزی آن پنج رایحه مختلف اسطوخودوس، توت فرنگی، رزماری، گل رز و یا قهوه را در هوا پخش کنید.

بالشی که موزیک پخش می کند

این بالش که به قیمت 24.99 یورو به فروش می رسد یک بالش نرم و پشمی است که بر روی بالش معمولی قرار داده می شود.

کاربر باید سر خود را در کلاهی که به این بالش متصل است قرار دهد و گوش های خود را بر روی گوشی های تعبیه شده در آن قرار دهد.

سپس تلفن همراه و یا ام.اپی تری پلیر خود را در جیب بالش قرار دهد و با پخش موسیقی مورد علاقه خود به خواب رود.

یک چرخه

یک چرخه ابزار دیگری است که برای راحت تر شدن زندگی در سال 2015 طراحی شده است.

کاربر برای استفاده از یک چرخه به راحتی می تواند با قرار دادن پای خود در پدال هایی که در دو طرف این چرخ منفرد طراحی شده، بر روی این یک چرخ بایستد .

همچنین کاربر می تواند بر روی این یک چرخ بنشیند. این یک چرخ با سرعت 14 مایل در ساعت (22.5 کیلومتر در ساعت) حرکت می کند و نیازی به پدال زدن ندارد.

این یک چرخ همچنین دارای یک دستگیره برای حمل است که کاربر به راحتی می تواند آن را ا که حدود 11.34 کیلوگرم وزن دارد بردارد و در قطار و یک محل کار خود ببرد.

کنترل حیوانات خانگی در زمان کار

اگر می خواهید حیوانات خانگی خود را در زمانی که در خانه نیستید کنترل کنید می توانید از یک دوربین کوچک که به این منظور طراحی شده است، استفاده کنید.

کاربر می تواند این دوربین کوچک را که به قیمت 99.99 یورو به فروش می رسد در خانه خود قرار دهد و با استفاده از تلفن و یا رایانه خود، زاویه های دید این دوربین را تغییر دهد و یا آن را بر روی حیوانات خانگی خود زوم کند.

این دوربین کاربر را نسبت به تغییرات صوتی، حرکتی و درجه حرارات بدن حیوانات خانگی مطلع کرده و می تواند تصاویر زنده ای را از حیوانات به رایانه محل کار کاربر ارسال کند.

همچنین کاربر می تواند با استفاده از نرم افزار صوتی این دوربین با حیوانات خود صحبت کند و در هنگام شب با استفاده از نور مادون قرمز آنها را در تاریکی شب مشاهده کند.

اجاق گازی که می توان آن را همه جا برد

این اجاق گاز هوشمند که به قیمت 99.99 یورو به فروش می رسد به اندازه یک آی پد بزرگ است. با یک تماس بر روی صفحه نمایش دیجیتالی این گاز می توان دمای آن را برای جوش آوردن شیر، گرم کردن و پخت غذا و یا سرخ کردن تنظیم کرد.

این گاز که تنها 31 در 39 سانتی متر است را می توان بر روی میز قرار داد و تنها می توان یک قابلمه را بر روی آن قرار داد.

این گاز دارای شش گزینه انتخاب است که می توان درجه حرارت آن را بین 70 تا 240 درجه سانتی گراد تغییر داد و غذا را گرم نگاه داشت ، آب را به جوش آورد و یا دمای آن را برای سرخ کردن تنظیم کرد.

منبع: ایرنا

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
ایستاده در سیل

روایت دست‌اول امدادگران از عملیات جست‌وجو و نجات در سیل امامزاده داوود و فیروزکوه

ایستاده در سیل

همه زنده زنده سوختند

نصرت‌الدین نصراللهی تنها شاهد حادثه سقوط هواپیمای فرماندهان جنگ، از آن روز می‌گوید

همه زنده زنده سوختند

نیازمندی ها