jamejamclick
کلیک شبکه کد خبر: ۷۵۳۸۵۷   ۰۸ دی ۱۳۹۳  |  ۱۷:۵۹

مدتی از ارائه خدمات نسل چهار ارتباطی می‌گذرد و در این میان به نظر می‌رسد همچنان تلفن همراه بخش عمده‌ای از مشترکان کشور، خدمات نسل چهار را پشتیبانی نمی‌کند.

کدام گوشی ها امکان استفاده از 4G را دارد؟

به گزارش جام جم کلیک: مدتی از ارائه خدمات نسل چهار ارتباطی می‌گذرد و در این میان به نظر می‌رسد همچنان تلفن همراه بخش عمده‌ای از مشترکان کشور، خدمات نسل چهار را پشتیبانی نمی‌کند.

علیرضا دزفولی - مدیر عامل اپراتور دوم تلفن همراه - در پاسخ به این سوال که آیا آماری وجود دارد که در حال حاضر چند درصد مشترکان امکان استفاده از خدمات نسل چهار را دارند، توضیح داد: در حال حاضر حدود 30 درصد از گوشی‌هایی که در اختیار مشترکان شبکه ایرانسل است نسل سوم ارتباطی 3G را پشتیبانی می‌کنند اما باید به این نکته هم توجه داشت که بخش مهمی از کاربران گوشی‌های تلفن همراه در کشور به طور مرتب گوشی‌های خود را تغییر می‌دهند و آن‌ها را با نمونه‌های جدید عوض می کنند.

مدیر عامل ایرانسل درعین حال عنوان کرد: اکنون نمونه‌های جدید اکثر برندهای سازنده تلفن همراه خدمات نسل چهار را پشتیبانی می‌کند. از سوی دیگر همزمان با رشد پوشش ما همان طور که اقبال مردم نسبت به 3G افزایش پیدا کرد در نسل چهار نیز همین اتفاق خواهد افتاد و به مرور تجهیزات لازم برای استفاده از خدمات نسل چهار مورد استفاده مردم قرار خواهد گرفت.

دزفولی در عین حال یادآور شد: البته خدمات نسل چهارم ایرانسل از سوی مشترکان به دو شیوه مورد استفاده قرار می‌گیرد عده‌ای این خدمات را از طریق سیم کارت و بر روی گوشی‌های خود استفاده می کنند وعده دیگر به جای تغییر گوشی‌های خود می توانند از مودم‌های نسل چهار که قیمت چندان بالایی هم ندارند استفاده کنند.

وی در عین حال عنوان کرد: تجربه نشان داده است که در اکثر مواقع مردم و مشترکان خیلی سریع ظرف یک تا دو سال به سوی استفاده از نسل‌های جدید ارتباطی و سرویس‌های نو روی می‌آورند همان طور که پیش از این مشاهده شد هنگام ارائه خدمات USSD درصد مهمی از مشترکان نحوه تهیه شارژ خود را تغییر داده و از نرم افزاری USSD که جدیدتر بود بهره گرفتند.

ارائه خدمات نسل چهار از چندی پیش توسط اپراتور دوم ارتباطی کشور آغاز شده و با استفاده از این خدمات مشترکان می‌توانند از سرعت بیشتری در اینترنت بهره‌مند شوند.

در حال حاضر تعداد شهرهایی که به شبکه 4G پیوسته‌اند محدود است و مشترکان این شهرها می توانند برای تست این مطلب که آیا گوشی هوشمند آن‌ها خدمات نسل چهار را پشتیبانی می‌کند یا خیر به سایت ایرانسل مراجعه کرده و با وارد کردن کد گوشی و یا نام شرکت تولیدکننده آن و مدل دستگاه خود مطلع شوند که آیا دستگاه آن‌ها خدمات نسل چهار را پشتیبانی می‌کند یا خیر.

منبع: ایسنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقطه طلایی

نقطه طلایی

یک) عکس را خیلی وقت است گذاشته‌ام. جایی که همیشه جلوی چشمم باشد. پشت عکس، بابا با خودکار آبی و خط شکسته نستعلیق نوشته: «باغ اکبرآقا- نوروز۱۳۶۵ - با محمدمهدی جان».

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

حملات و ترورهای مرگبار در سراسر افغانستان به امری روزمره بدل شده‌است. هر کسی هم می‌تواند هدف باشد.

رشته ‌کوه‌هایی به نام پدر

رشته ‌کوه‌هایی به نام پدر

از یک سنی به بعد، دیگر شخص و انسان نیستند. تبدیل می‌شوند به یک مفهوم. یک مکتب، یک تفکر. بعضی وقت‌ها با یک من عسل نمی‌شود خوردشان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر