jamejamclick
کلیک امنیت کد خبر: ۷۵۳۶۴۸   ۰۸ دی ۱۳۹۳  |  ۱۰:۳۵

تعداد بسیار زیادی از وبکم‌ها در سراسر جهان بدون رعایت موارد امنیتی کار می‌کنند

73000 وب‌کم توسط هکرها مشاهده می‌شود

اگر در اتاق خود یک وبکم دارید به این امر توجه کنید که تا چه اندازه به مسائل امنیتی در کامپیوتر خود توجه دارید؟ اگر امنیت کامپیوتر شما در بالاترین حد قرار نداشته باشد آن‌گاه شما نیز ممکن است یکی از 73 هزار نفری باشید که در سراسر جهان وبکم آن‌ها به راحتی توسط هکرها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

73000 وب‌کم توسط هکرها مشاهده می‌شود

جام جم کلیک: شاید هم اکنون که درمقابل کامپیوتر خود نشسته‌اید یک نفر از طریق وبکم شما در حال مشاهده شما باشد و خود شما از این امر بی خبر هستید. آخرین آمارهای امنیتی نشان از این داشته‌اند که در سراسر جهان تعداد 73 هزار وبکم با عدم رعایت موارد امنیتی به راحتی توسط هکرها قابل کنترل هستند.

این امرمی‌تواند بسیار ترسناک به نظر برسد زیرا با این شرایط ممکن است هیچ‌گاه حس آرامش تنها بودن در یک محیط شخصی را تجربه نکنید ولی باید بدانید که در بیشتر مواقع عدم امنیت وبکم به خود صاحب دستگاه بازمی‌گردد. صاحبان بسیاری از کامپیوترها با استفاده از کلمات عبور امنیتی بسیار ضعیف موجب می‌شوند تا سیستم آن‌ها بدون امنیت کافی به شبکه‌های کامپیوتری متصل شود و یا افرادی که بدون داشتن نرم‌افزار امنیتی با سیستم خود به شبکه‌های جهانی متصل می‌شوند مانند یک بنر مرا هک کن خواهند بود.

در این میان نخستین راهکار مورد نظر این است که سیستم خود را با استفاده از رمزهای نیرومند و نرم‌افزارهای امنیتی در برابر حملات مقاوم کنید و در دومین گام نیز می‌توانید به سادگی با قرار دادن یک تکه مقوای تا شده در برابر وبکم خود از امکان مشاهده تصاویر محیط شخصی خود توسط هکرها جلوگیری کنید، با این روش حتی اگر هکرها موفق به نفوذ به سیستم شما بشوند بازهم نخواهند توانست بجز یک کادر سیاه رنگ، مورد دیگری را مشاهده کنند. بار دیگر باید یادآور شد که بزرگ‌ترین خطر برای امنیت یک کامپیوتر در فضای بین صندلی و نمایشگر کامپیوتر قرار گرفته است و خود شما مهم‌ترین فرد در برقراری امنیت سیستم خود خواهید بود.

احمد محمدحسینی
جام جم کلیک

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دم حامدها گرم!

دم حامدها گرم!

خوابمان نمی‌برد. چه مرضی داشتیم که بعد از یک عالمه پیاده‌روی در اردوی نظامی آخر دوره آموزشی خدمت خوابمان نمی‌برد را خدا می‌داند.

حادثه حماسه‌ ساز

حادثه حماسه‌ ساز

واقعه سال ۶۰ آمل و حمله گروهک تروریستی اتحادیه کمونیست‌ها نقطه‌عطفی در تاریخ تحرکات مسلحانه عناصر ضدانقلاب علیه جمهوری اسلامی ایران بود. بعد از پیروزی انقلاب‌اسلامی برخی مخالفان مشی مذهبی ساختار جدید سیاسی ایران، با توجه به نابه‌سامانی‌های موجود درصدد ایجاد آشوب برآمدند و تلاش کردند حداقل در برخی مناطق‌مرزی و حساس کشور قدرت عمل را به دست گیرند.

گفتگو

بیشتر
راه میانبر رشد کسب‌وکار

گفت‌وگو با دکتر علی رودگر، از پایه‌گذاران هک رشد کسب‌وکار در ایران که موجب رشد بسیاری از کسب‌وکارهای نوپا و بزرگ‌ مقیاس کشور شده است

راه میانبر رشد کسب‌وکار

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر