jamejamclick
کلیک ابزارهای هوشمند کد خبر: ۷۵۲۰۴۷ ۰۳ دی ۱۳۹۳  |  ۲۱:۱۵

این وسیله الکتریکی می تواند مشکلات شناسایی شده در خودرو را به تلفن همراه ارسال کرده و پیشنهاداتی برای رفع آن ارائه کند.

مکانیک دیجیتالی: مشاور شما در هنگام خرابی خودرو

جام جم کلیک: اگر شما هم جزو کسانی هستید که همیشه با «چراغ هشدار» روی داشبورد خودروتان مشکل دارید و نمی دانید که ماشین تان با چه مشکلی روبرو شده و چاره ای جز بردن آن نزد یک مکانیک ندارید، شاید از شنیدن این خبر خوشحال شوید. یک دستگاه کوچک با قابلیت ارسال اطلاعات به گوشی همراه می تواند شما را برای همیشه از این کابوس نجات دهد!

این گجت به پورت On-Board Diagnostics خودرو متصل می شود. گفتنی است بسیاری از خوردوهای جدید تولیدی در کشورهای توسعه یافته از چنین بخشی برخوردارند. در صورت بروز هر گونه مشکل، این دستگاه اطلاعات مربوط به مشکل را به گوشی هوشمند راننده می فرستد و پیشنهاداتی برای رفع آن ارائه می کند. گفتنی است در حال حاضر بیش از 20 هزار ایراد فنی در پایگاه داده نرم افزار ویژه این دستگاه موجود است.

همچنین این نرم افزار با بررسی موقعیت خوردو می تواند نزدیک ترین تعمیرگاه معتبر را نیز به وی نشان دهد.

یکی دیگر از کاربردهای جالب این دستگاه و نرم افزار، در شناسایی عادت های راننده و هشدار دادن در مورد برخی شیوه های نادرست مورد استفاده توسط او است.

این دستگاه قرار است تا سال آینده با قیمت 75 دلار به بازار عرضه شود.

جام جم کلیک
صالح سپهری فر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

طی روزهای اخیر عراق با چالش جدیدی در قالب تهدید آمریکا به خارج کردن دیپلمات های خود از این کشور، تعطیلی سفارتش در بغداد و حمله به نیروهای به اصطلاح همسو با ایران به عنوان عاملان حملات متعدد به اماکن، هیات ها و کاروان های نظامی آمریکایی مواجه است.

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

درباره این‌که بالاخره مدارس منشأ انتقال ویروس کرونا هستند یا خیر و آیا از زمان بازگشایی مدارس تا امروز دانش آموزان در محیط مدرسه مبتلا شده‌اند یا نه، میان مسؤولان بهداشتی وآموزشی کشور و افکار عمومی اتفاق‌نظر وجود ندارد.

در انتخابات آمریکا چه می گذرد؟

در انتخابات آمریکا چه می گذرد؟

اگر به سابقه انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا توجه کنید متوجه خواهید شد که نامزدهای هر دو حزب تا روزهای آخر از ترفند های مختلفی استفاده می کنند ولی در سالیان گذشته یکی از موضوعاتی که بسیار مهم بود و در رقابت ها شاخص شد موضوع ایران بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر