jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۷۵۰۶۶۷   ۲۷ آذر ۱۳۹۳  |  ۱۳:۴۵

رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست گفت: با وجود آلودگی هوا، خشک شدن تالاب‌ها و از بین رفتن تنوع زیستی و گیاهی امروز زندگی بر روی کره خاکی دشوار و تهدیدآمیز شده است.

زندگی روی زمین دشوار شده است

معصومه ابتکار رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست در مراسم امضای تفاهمنامه سه‌جانبه بین سازمان هلال‌احمر، صلیب سرخ و محیط زیست اظهار داشت: دو رنگ سفید و قرمز داوطلبان امروز با رنگ سبز محیط زیست گره خورد و پرچم ایران شکل گرفت.

وی ادامه داد: امروز خشونت‌ها و اختلافات بسیاری در دنیا وجود دارد که عمیق بوده و ما باید به دنبال حفظ محیط زیست نیز در این زمینه باشیم که کار دشوار است ولی با این همه پیام مشترک بشری برای حفظ محیط زیست هنوز به گوش می‌رسد و پیوند فعالیت داوطلبانه در عرصه محیط زیست و هلال‌احمر به صورت نظری و عینی وجود دارد.

معاون رئیس‌جمهور گفت: ما جمعیت‌های بسیاری در خصوص داوطلبان در زمینه دوستداران محیط زیست نیز شاهد هستیم که به صورت جهانی اقدام می‌کنند؛ حفاظت از محیط زیست مرز جغرافیایی، قومیت، دینی نمی‌شناسد چرا که حرکتی جهانی است.

ابتکار بیان کرد: کره خاکی ما نباید آسیب ببیند که البته دیده است چرا که زندگی دشوار می‌شود که دشوار شده است؛ آلودگی هوا، گرم شدن زمین، مشکل تالاب‌ها و خشک شدن آنها، از دست رفتن تنوع گیاهی و جانوری و دیگر عوامل از جمله عواملی هستند که زندگی بر روی کره زمین را تهدیدآمیز و دشوار کرده است.

وی بیان کرد: امروز روز جهانی عاری از خشونت است و ما با امضای این تفاهمنامه صلح خود را نشان دادیم چرا که یکی از عوامل تخریب محیط زیست موضوع جنگ، درگیری‌های مسلحانه بین کشورهاست.

ابتکار بیان کرد: هم‌افزایی بین داوطلبان در حوزه محیط زیست و صلیب سرخ بسیار مهم است و ما باید به دنبال حفاظت از محیط زیست باشیم.

در پایان توسط داریوش ارجمند به عنوان اولین داوطلب هلال احمر نشان سفیر صلح، به الحاج اس‌سی ارائه شد. (تسنیم)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
آن 18 نفر در گوانتانامو

آن 18 نفر در گوانتانامو

ترم اول دانشجویی من در خوابگاه خصوصی گذشت، خوابگاهی که از خیلی جهات مثل تمام خوابگاه‌های دیگر بود.

شکست آلودگی با تعامل مدیران

شکست آلودگی با تعامل مدیران

هوای بسیاری از کلانشهرهای کشور آلوده و ترافیک همچنان از مشکلات اصلی شهروندان است. با این حال در چند روز اخیر خبرها از کاهش ۱۰درصدی ترافیک صبحگاهی و ۱۳تا ۱۵درصدی ترافیک عصرگاهی در کلانشهر تهران حکایت دارد؛ اتفاقی که اگر تداوم داشته باشد می‌تواند به بهبود کیفیت زندگی در کلانشهری مانند تهران منجر شود زیرا کاهش ترافیک از آلودگی‌هوای تهران می‌کاهد و در بهبود سلامت‌روان شهروندان نیز بی‌تاثیر نیست.

دفاع از محیط‌ زیست با تفنگ پلاستیکی!

دفاع از محیط‌ زیست با تفنگ پلاستیکی!

«سلاح محیط‌ بانان پلاستیکی است و آنها نمی‌توانند در برابر شکارچیان متخلف از آن استفاده کنند.» روایت‌هایی که در ادامه می‌آید این حقیقت تلخ را بیشتر آشکار می‌کند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها