jamejamclick
کلیک کامپیوتر کد خبر: ۷۴۹۸۹۹   ۲۵ آذر ۱۳۹۳  |  ۱۴:۲۹

مایکروسافت به تازگی امکان ترجمه همزمان گفتگوهای صوتی بین دو زبان اسپانیایی و انگلیسی را در اسکایپ فراهم کرده است.

ترجمه آنی گفتگوهای صوتی برای کاربران اسکایپ

جام جم کلیک: در سالهای اخیر، تلاش های زیادی به منظور تسهیل ارتباطات بین افراد با زبان های مختلف به انجام رسیده است. شاید پرچم دار این حرکت را بتوان مترجم گوگل دانست. اما مایکروسافت که همیشه رقیبی دیرین برای گوگل بوده نیز سرمایه گذاری هنگفتی بر روی پروژه هایی مشابه انجام داده است. امکان ترجمه همزمان گفتگوهای صوتی در اسکایپ را می توان آخرین نتیجه این تلاش ها دانست.

اپلیکیشن جدید اسکایپ که فقط روی ویندوز 8.1 و نیز نسخه های موقتی ویندوز 10 قابل اجرا است، امکان ترجمه همزمان و آنی گفتگوهای صوتی صورت گرفته بین دو زبان انگلیسی و اسپانیایی را فراهم می کند. البته شاید در آینده شاهد گنجانده شدن زبان های دیگری نیز در این فهرست باشیم.

همچنین در حال حاضر برنامه اسکایپ می تواند پیام های متنی را به 40 زبان مختلف دنیا ترجمه کند.

صالح سپهری فر
جام جم کلیک

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
برجام دیگر اولویت اول نیست

برجام دیگر اولویت اول نیست

آنچه در جریان سفر وزیر خارجه کشورمان به نیویورک اتفاق افتاد حکایت از اصل نوینی در سیاست خارجی ایران دارد و اگر این نگاه ادامه پیدا کند و نهادهای داخلی مرتبط با حوزه خارجی بتوانند از ظرفیت به‌وجود آمده در دولت سیزدهم به درستی استفاده کنند، می‌توانیم شاهد پیشرفت جدی در توسعه مناسبات ایران با کشورهای مختلف به‌ویژه همسایگان باشیم.

 شاید یک روز نوبت ما هم رسید

 شاید یک روز نوبت ما هم رسید

من تا به حال پیاده‌ روی اربعین نرفته‌ام، کربلا هم همین‌طور، هر بار به دلیلی نشده است. بگذارید به این حساب که می‌گویند فلانی قسمتش نبوده است.

اربعین مردم

اربعین مردم

از ابتدای سال ۹۰ راهپیمایی اربعین بعد از گذشت سال‌ها از این سنت حسینی، توجه جهانیان را به خود جلب کرد؛ پدیده‌ای که با پیوستن شیعیان کشورهای همسایه و کشورهای غربی و اروپایی به رویدادی بین‌المللی تبدیل شد، پدیده‌ای که پایه و اساس آن مردم بودند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها