jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۷۴۷۰۹۳   ۱۷ آذر ۱۳۹۳  |  ۱۰:۱۴

شما هر روز چقدر بابت خرید روزنامه پول می پردازید؟ چند تا روزنامه را می توانید بخرید؟ چند تا از آن روزنامه ها را فرصت می کنید، بخوانید؟ بیشتر مشتری کدام روزنامه هستید؟ اگر از شما بپرسند آیا دلتان می خواهد بدانید روزنامه های دیگر چه نوشته اند احتمالا سرتکان می دهید و می گویید «کاشکی ممکن بود ...» ما از آرزوهای شما خبر داریم و به همین علت می خواهیم به جای تان، هر روز همه روزنامه ها را بررسی کنیم و جالب ترین خبرهای شان را برای تان دستچین کنیم و به نقل از آن روزنامه ها در ستون « یواشکی روزنامه ها» بنویسیم.

تخلف بزرگ در واردات مرغ منجمد

روایت مشاور سابق کروبی از نقش فتنه‌گران در تحریم‌ها

کیهان نوشت : مشاور سابق کروبی معتقد است تحریم‌های اقتصادی میوه‌ شجره منحوس فتنه بود.داریوش سجادی در وبلاگ خود نوشت: باور به اینکه تحریم ناشی از تقصیر دولت سابق بود اگر به انگیزه عوام‌فریبی نباشد قطعا ناشی از خود‌فریبی است. آنها که معتقد بودند تحریم‌ها ناشی از مواضع تند احمدی‌نژاد است، به این باور بودند که ادبیات فاخر و دیپلماسی لبخند و بلند کردن تابلوی «من آمده‌ام که ناز بنیاد کنم!» نافی تحریم‌هاست! باوری که اینک ایشان را موظف کرده تا پاسخگوی این پرسش باشند؛ چرا در دور جدید مذاکرات علی‌رغم سیاست تعاملی و اتخاذ گویش ادیب‌الممالکی تحریم‌ها کماکان و محکم پابرجاست!؟ باورمندان به رویکرد «لبخند درمانی» در دیپلماسی خارجی ایران، غافلانه یا عامدانه بی‌التفات به این واقعیت مانده‌اند که مشکل آمریکا و تالی‌تلو آن برای ایران قبل از گویش متخذه دولتمردان ایرانی، گفتمان ساختار‌شکنانه ایران انقلابی در سامعه و سامانه و سیطره و ساختار غرب بنیاد و جهانشمولی است که تمامیت آن سیطره طی 3 دهه گذشته توسط این گفتمان نوظهور به چالش کشیده شده.
سجادی می‌افزاید: تحریم‌های اقتصادی ایران، میوه منحوس «شجره فتنه» در زمین حاصلخیز شهر آشوبی 88 بود. فرآیندی که پاسی طلایی برای کوبیدن آبشار تخریبگرانه آمریکا در زمین منافع ملی ایران را فراهم کرد.

دفاع عضو کارگزاران از گران‌تر شدن دلار!

کیهان در خبری اعلام کرد : عضو مرکزیت حزب کارگزاران از گران‌تر شدن نرخ ارز دفاع کرد.سعید لیلاز که چند ماهی است به کارگزاران پیوسته در مصاحبه با نسیم، درباره نوسان اخیر نرخ ارز و دلار گفت: مقداری روانی و مقداری هم سیاسی بود. البته هر دوی آنها فروکش کرد. ولی یادتان باشد که قیمت دلار نمی‌تواند ثابت بماند. به تدریج باید برود به سمت بالا. معتقدم قیمت دلار جا دارد تا 3600 تومان هم در سال جاری افزایش داشته باشد اما نرم و آرام و به تدریج.(!)وی همچنین در پاسخ این سؤال که «درباره گرانی دلار در روزهای اخیر بحث‌های متعددی صورت گرفته و تحلیل‌ها متفاوت است، برخی از کارشناسان می‌گویند دولت خودش به دلیل جبران کسری بودجه، دلار را گران کرده. شما می‌گویید دولت بدون کسری بودجه اقتصاد را با توجه به کاهش 30 درصدی درآمدهایش مدیریت کرد. این نوع مدیریت کردن در بلندمدت اقتصاد را با چالش مواجه نمی‌کند؟» اظهار داشت: بله. ولی یک تعادلی باید داشته باشد. افزایش قیمت دلار یک حرکتی است در جهت اقتصاد مقاومتی(!) اینکه ما هنوز سالانه بین 5 تا 10 میلیارد دلار خرج سفر ایرانی‌ها به تایلند و آنتالیا و دبی می‌کنیم کجایش به اقتصاد مقاومتی ربط دارد؟ این به خاطر ارزان بودن قیمت دلار است. البته از آن طرف هم باید تعادل رعایت شود. تعیین قیمت دلار یک امر بسیار پیچیده است. ولی مهمترین نکته درباره گران کردن دلار این است که باید همواره این گران کردن متناسب با تغییرات نرخ تورم صورت بگیرد.نوسان نرخ دلار در بازار آزاد طی روزهای اخیر به چه علت بوده؟

اصلاح‌طلبان و سبزها به آرامی حساب خود را از دولت جدا کنند

کیهان خبر داد : عضو متواری گروهک ملی - مذهبی از فتنه‌گران و گروه‌های ضد انقلاب خواست به دولت بنفش امید نبندند.مرتضی - ک در وب‌سایت روز آن‌لاین به آخرین سخنان رئیس‌جمهور در گرگان اشاره کرد و نوشت: روحانی هرچند تاکید کرد که به «وعده‌های داده شده در انتخابات «وفادار» است، و هرچند تصریح کرد که «من به نسل جوان عزیز کشورم و مخصوصا به جوانان دانشجوی عزیز وعده می‌دهم که پای قول‌های خود خواهم ایستاد»، اما در سخنی قابل تامل، اظهار داشت؛ «آنچه که من به شما وعده دادم، نجات اقتصاد کشور، احیای اخلاق در جامعه و تعامل سازنده با جهان بود. من پای وعده خود تا لحظه آخر و با همه توانم ایستاده‌ام.»وی ادامه می‌دهد: شاید برای آن بخش از سبزها و کنشگرانی که تمام تخم‌مرغ‌‌های خود را در سبد دولت بنفش گذاشته بودند، این تدقیق وعده‌ها و بازخوانی معنادار آنها - بی‌اشاره و توجه و تأکید به حوزه سیاست داخلی - مایوس‌کننده باشد، اما از وجه سلبی، تصریح اخیر روحانی می‌تواند هشداری مفید و راهبردی محسوب شود. بدین معنا که کنشگران سیاسی نسبتی واقع‌بینانه‌تر میان «خود» و «قوه مجریه» و «حکومت» برقرار کند.

عضو متواری گروهک ملی‌ - مذهبی ادامه می‌دهد: یک روز پیش از سخنرانی روحانی، تقی کروبی (پسر مهدی کروبی) در مقام ارزیابی عملکرد دولت در مورد حبس سران جنبش سبز گفت: «درباره رفع حصر هیچ حرکت جدی از سوی دولت انجام نشده؛ بر اساس اخباری که از درون دولت به ما می‌رسد، اساسا موضوع آزادی‌های سیاسی و فعالیت‌های مدنی جامعه و رفع حصر رهبران جنبش سبز دغدغه مجموعه دولت نیست.» اینک روحانی با تاکید بر اقتصاد و سیاست خارجی و آنچه احیای اخلاق می‌خواند، تأیید می‌کند که گزارش و ارزیابی فرزند مهدی کروبی، دور از واقع نیست.وی که با حزب منحله مشارکت در ارتباط بوده، آنگاه از قول‌ «حسین - ق» از اعضای فتنه‌گر و بازداشتی سازمان مجاهدین (انقلاب) تصریح کرد: سخنان روحانی تذکری است برای سبزها که اصلاح‌طلبی خود را مبتنی بر نیروی اجتماعی پی بگیرند و حرف‌های تکراری و ملال‌آور مبنی بر لزوم سکوت به معنای حمایت از دولت نزنند.

گران کردن نان بدون ساماندهی یارانه‌ها بی‌تفاوتی نسبت به کم درآمدهاست

کیهان نوشت : اقتصاددانان نسبت به بی‌تدبیری دولت در گران کردن 40 درصدی قیمت نان و عدم جبران آن از طریق حذف یارانه‌ دهک‌های پردرآمد انتقاد دارند.
حجت‌الله عبدالملکی عضو هیئت علمی دانشگاه امام صادق(ع) در این زمینه گفت: ما وقتی به لحاظ اقتصادی افزایش قیمت نان را تحلیل می‌کنیم ملاحظه می‌شود که این افزایش قیمت غیرمنطقی نیست ولو اینکه یارانه آرد تغییر نکرده باشد و دو سه سال است که قیمت نان ثابت مانده در حالی که غیر از آرد قیمت بقیه نهاده‌ها افزایش یافته است و با این وجود منطقاً باید اجازه بدهیم افزایش قیمت صورت بپذیرد.وی در عین حال پیرامون اثرات افزایش قیمت نان خاطرنشان کرد: در اقتصاد همه چیز را باید به صورت بسته‌ای نه منفرد نگریست و می‌بایست تمام اثرات جانبی یک برنامه یا سیاست را بررسی کرد.

یکی از اثرات نامطبوع افزایش قیمت نان، فشاری است که به قشر کم درآمد جامعه وارد می‌شود. هر چند که می‌گوییم این افزایش قیمت تأثیری در لایه‌های میانی خانوارها ندارد ولی وقتی به سمت دهک‌های سه یا چهار حرکت می‌کنیم می‌بینیم که فشار مضاعفی از این بابت به آنها وارد است. دولت نمی‌تواند نسبت به رفاه این اقشار کم‌درآمد بی‌تفاوت باشد و تنها راهکار این است که دریافتی یارانه‌ها ناموزون باشد و عده‌ای نیز از دریافت یارانه حذف بشوند. اما متأسفانه دولت راهکاری برای این موضوع ندارد.

عبدالملکی تصریح کرد: دولت جهت حذف یارانه برخی از خانوارها می‌گوید که فقدان بانک اطلاعاتی درباره چنین خانوارهایی مسبب عدم حذف آنها می‌شود. در صورتی که اولاً دولت به راحتی می‌تواند یک دهک را تشخیص و حذف کند و حذف این یک دهک برابر افزایش 30 درصدی به سایر دهک‌های پایینی است.

ثانیاً چرا دولت پس از سالها اجرای هدفمندی باید بگوید که بانک اطلاعاتی ندارد؟ الان که روز اول نیست که بگوییم که بانک اطلاعاتی نداریم چرا که چهار سال از اجرای این قانون می‌گذرد و دولت قبل یک بانک اطلاعاتی ناقص تهیه کرد و دولت فعلی نیز یک و نیم سال وقت داشته است که آن را تکمیل کند و حتی ستاد خاص نیز برای این قضیه تشکیل شده است. دولت باید به صورت شفاف پاسخ دهد که در راستای تهیه این بانک اطلاعاتی چه اقداماتی انجام داده است.

باید مشخص شود که آیا دولت اعتقادی به لزوم چنین بانک اطلاعاتی احساس می‌کند؟ از سویی نیز صحبت‌هایی از سوی مسئولین مطرح می‌شود که تولید چنین بانک اطلاعاتی را به تعویق می‌اندازد و یا کلاً بانک اطلاعاتی قبل را نیز تخطئه می‌کند و خود مسبب به چالش افتادن حذف یارانه برخی دهک‌ها می‌شود. به عنوان مثال چرا باید مسئولین دولتی مطرح کنند که ما به حسابهای اشخاص کار نداریم و سرکی در دارایی‌های مردم نمی‌کشیم. در حالی که در اقتصادهای پیشرفته دنیا تمام تراکنش‌های اقتصادی افراد اعم از بانکی، ارزی، گمرکی و ثبت اسنادی به طور دقیق رصد می‌شود.

روحانی به همه بد گفت جز آمریکا!

کیهان اعلام کرد : اظهارات رئیس‌جمهور در مراسم روز 16 آذر با نکات قابل تأملی همراه بود.مهندسی و دست‌چین اغلب افراد حاضر در این مراسم که در دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد در کنار حذف اسامی نمایندگان چند تشکل اصلی دانشجویی از فهرست پرسشگران و سخنگویان دانشجویان، چهره‌ای تشریفاتی، دولتی و شبه کارمندی را برای مراسم به تصویر کشید. این فضای بسته در حالی بود که روحانی چند روز پیش در گرگان گفته بود زمان امنیتی بودن فضا به سر آمده است.رئیس‌جمهور در سالگرد رویداد 16 آذر 1332 هیچ اعتراض صریح یا کنایه‌آمیزی نسبت به رژیم آمریکا و جنایت‌های 70 ساله آن رژیم علیه ملت ایران نکرد و حال آن که دانشجویان در 16 آذر 32 در اعتراض به کودتای سیا و سفر معاون رئیس‌جمهور آمریکا به شهادت رسیدند. روحانی در عوض نیش و کنایه‌های خود را در میدانی بی‌حریف و دست‌چین شده! نثار منتقدان کرد و آنها را تازه به دوران رسیده‌ها و اقلیتی که از تحریم‌ها سود می‌برند معرفی کرد!

روحانی در این مراسم گفت: دانشجو باید منتقد، دیده‌بان و ناظر باشد. اگر نگذاشتند دانشجو انتقاد کند، لااقل نسبت به دولت انتقاد کند. دیوار دولت فعلا از همه کوتاه‌تر است. هر کسی به هر بهانه‌ای از گوجه‌فرنگی گرفته تا مسائل هسته‌ای دولت را نقد می‌کند. دولت به انتقاد دلسوزانه و شرافتمندانه افتخار می‌کند، زیرا بدون نقد ما نمی‌توانیم پیشرفت کنیم.وی در این بخش از سخنان خود روشن نکرد مرادش از «دانشجویان دولت را نقد کنند» کدام دانشجویان است؛ آنها که نمایندگانشان را برای طرح نقد خویش به جلسه راه نداده‌اند؟ همچنین در این سخنان معلوم نشد اگر نباید از گوجه یا مسائل هسته‌ای انتقاد کرد، دولت و رئیس‌جمهور محترم صلاح می‌دانند منتقدان با چه دوزی و از کدام مسائل و مصادیق انتقاد کنند؟! به عبارت دیگر خوب است دولت فهرست موضوعات مجاز (و غیرامنیتی) برای نقد دولت را ارائه کند! در غیر این صورت حکایت همان کسی خواهد شد که می‌گفت وقتی با من حرف می‌زنی دهانت را ببند.

با وجود همراهی نمایندگان مجلس با دولت و رأی اعتماد به وزیر علوم، آقای روحانی در بخش دیگری از اظهاراتش نمایندگان مردم را مقابل مردم قرار داد و آنها را صاحبان نفوذ و سر و سّر معرفی کرد.روحانی همچنین مهدی بازرگان رئیس گروهک نهضت آزادی را از بزرگان مبارزه معرفی کرد بی‌آن که به لواحق عملکرد وی در تقابل با انقلاب و نظام اشاره داشته باشد. حضرت امام‌خمینی(ره) بهمن سال 1366 در جواب نامه وزیر کشور وقت با بیان اینکه اگر نهضت آزادی سرکار می‌ماندند سیلی‌ای به اسلام می‌زدند که تا قرن‌ها سر بلند نمی‌کرد منافقین را فرزندان عزیز مهندس بازرگان توصیف کردند و فرمودند ضرر گروهک نهضت آزادی از گروهک‌های دیگر و حتی منافقین، این فرزندان عزیز مهندس بازرگان بیشتر و بالاتر است.

طالع اکبر گنجی بر ناصیه علی مطهری!

کیهان خبر داد : همکار سابق نشریات اصلاح‌طلب از علی مطهری خواست مانند اکبر گنجی آینه عبرت آیندگان نشود و از سرنوشت او عبرت بگیرد.داریوش سجادی که مدتی مدیر شبکه ماهواره‌ای هما و مشاور کروبی بوده در این باره می‌نویسد: پیش از شما بودند کسانی که همین مسیر زاویه با نظام را رفتند و به فراموش شدگی مبتلا شده‌اند؛ اکبر گنجی نمونه نزدیک آن است که پیش‌تر از جنابعالی با طی همین مسیر بازیگر نقش اول نمایشنامه‌ای شد که اینک جنابعالی عهده‌دارش شده‌اید. نقشی که به اعتبار فرو رفتن ایشان در خلسه شعف و هیجان ناشی از کف زدن‌های شیدائیان مانع از آن شد تا بتواند تذکر دوستانه و خیراندیشانه امثال اینجانب را فهم کند. همان موقع به او نوشتم شیدائیان شما چون خود هیچ نیستند، می‌خواهند تو بجای آنها «باشی»! مایلند پوچی خود را با فهم قهرمانانه از تو، پنهان و انکار کنند.

وی می‌افزاید: سالها قبل از ظهور و حلول و جلوس قهرمانانه امروزین جنابعالی در آسیب‌شناسی این «ابتلا» خطاب به دکتر زیباکلام «شاذگوی هم‌زاد جنابعالی» نیز این واقعیت را گوشزد کردم که «در منظومه قهرمانخواهی، شیدائیان قهرمان اساساً قهرمان را برای جبران کرختی و بی‌عملی و ابلوموفیزم تاریخی خود جعل می‌کنند. ایشان اساساً قهرمان را خلق کرده‌اند تا بجای آنها بخواند، فکر کند، تصمیم بگیرد، عمل کند، انقلاب کند، بجنگد و به وقت مقتضی بمیرد!».سجادی ادامه می‌دهد: بیشتر متأسف از آنم که مطمئنم علی مطهری امروز نیز مانند گنجی دیروز وقعی به این خیراندیشی نخواهد گذاشت و سرخوش و مشعوف از کف زدن‌های «جنود فتنه» به همان جائی می‌رود که اسلافش رفتند!

با خام‌اندیشی و شاذگوئی و ناآشنائی با مصالح و ظرائف و مراتب و جوانب دنیای سیاست بر کرسی قهرمانی کسانی نشستن که از اساس با کلیت و ماهیت نظام مشکل دارند و مطمئناً در «فردای فرضی» تحقق رویای سرنگونی نظام به شما و امثال شما نیز به اعتبار وابستگی‌ها و دلبستگی‌های تان به «اسلام» رحم نخواهند کرد! «قهرمانی کردن» برای چنین جماعتی قبل از «فخاری» شایسته «شرمساری» است!
سجادی با اشاره به آلت دست قرار گرفتن امثال موسوی و کروبی در خدمت شیادان سیاسی می‌نویسد: این یک جنگ نیابتی است که بازیگردان اصلی در سایه نشسته و شما و امثال شما را به شکل نامحسوس مدیریت می‌کند. شما بازی خورده این بازی شده‌اید.


پایان خوش نامه نگاری کارگران با مسئولان ارشد دولتی

خراسان در خبری اعلام کرد : پس از نامه تعدادی از کارگران یکی از شرکت های منحل شده دولتی در سالهای گذشته به مسئولان ارشد اجرایی کشورمان که در آن از مشکلات بازنشستگی خود سخن گفته بودند، این نامه در اختیار کارشناسان مربوطه قرار گرفته و پس از تایید مدارک و مشکلات موجود، یک مقام ارشد دولتی با صدور ابلاغیه ای به تعدادی از اعضای کابینه، از آنها خواسته است ایام دریافت مقرری بیمه بیکاری شاغلان در این شرکت که با اتمام دوره پرداخت مذکور بازنشسته می شوند، به عنوان سوابق بیمه ای تلقی و در محاسبه سنوات خدمت برای صدور احکام بازنشستگی پیش از موعد محسوب شود.

انتقاد از رفتار غلط مسئولان و تجار ایرانی با برخی کشورهای همسایه

خراسان نوشت : بر اساس گزارش یک نهاد مسئول به تعدادی از مدیران اجرایی کشورمان، مشخص شده است علی رغم مجوزها و تسهیلات ویژه ای که طی سالهای گذشته توسط برخی کشورهای همسایه ایران جهت صادرات کالاهای ایرانی به این مقاصد در نظر گرفته شده بود، به علت عدم رعایت کیفیت کالاها توسط صادرکنندگان ایرانی و عدم نظارت کافی دستگاههای مسئول، مجددا سختگیری ها و دریافت گواهی های بازرسی توسط شرکت ها و صادرکنندگان ایرانی اجباری شده است


تشویق روحانی، خاتمی و سلیمانی در دانشگاه

ایران در خبری اعلام کرد : حضور «حسن روحانی» در دانشگاه علوم پزشکی ایران با حاشیه‌هایی همراه بود. در این برنامه کلیپی از چهره‌های سیاسی مؤثر در 35 سال گذشته پخش شد. به گزارش «ایران» نکته قابل توجه تشویق و ابراز احساسات دانشجویان هنگام پخش تصویر سید محمد خاتمی و سردار قاسم سلیمانی در این نماهنگ بود. دانشجویان همچنین تشویق گرمی را برای حسن روحانی به عمل آوردند.

جزئیات بیشتر از فساد 12 هزار میلیاردی

ایران نوشت : سایت تابناک جزئیات بیشتری از فساد 12 هزار میلیاردی که اخیراً کشف شده را افشا کرد. بنا بر این گزارش دو بانک و یک مؤسسه و یکی از ایرلاین‌های بزرگ کشور، درگیر فساد 12 هزار میلیارد تومانی جدید در نظام بانکی هستند. گفته می‌شود متخلفان تحت ضمانت‌نامه‌ها و چک‌های جعلی کلاهبرداری می‌کردند و تسهیلات کلان می‌گرفتند. تابناک ادامه داد: این فساد در برخی شعب بانک «ت» در استان کرمان رخ داده. بنابراین گزارش یکی از مراجع امنیتی پس از اطلاع از این موضوع، جزئیات آن را در نامه‌ای به علی لاریجانی رئیس مجلس اعلام کرده است. گفته می‌شود متهم ردیف اول این پرونده، دارای سابقه بوده و پیش از این، تخلفاتی در یکی از بزرگ‌ترین بانک‌های کشور داشته است.

فرار به جلو ارگان پایداری‌ها در اختلاس تازه

ایران در خبری مدعی شد : یک سایت ارگان جبهه پایداری در اقدامی قابل تأمل تلاش کرد فساد 12 هزار میلیاردی را به دولت جدید نسبت دهد. این سایت در خبری با عنوان «رونمایی از فساد 12 هزار میلیاردی، تنها یک و نیم سال پس از استقرار دولت یازدهم» سعی کرد این فساد را به دولت جدید نسبت دهد. به گزارش «ایران»این در حالی است که «ولی‌الله سیف» رئیس کل بانک مرکزی در برنامه «نگاه یک» شنبه شب شبکه اول سیما اعلام کرد که فساد 12 هزار میلیاردتومانی یکی از بانک‌های کشور طی سال‌های 1385 تا 1391 رخ داده ولی کشف آن در سال گذشته بوده است.

شبکه‌های اجتماعی مانند آب ویروس دارند

ایران نوشت : امام جمعه مشهد با بیان اینکه شبکه‌های اجتماعی مانند آب ویروس دارند، گفت: شبکه‌های اجتماعی باید برای حذف محتوای فسق و فجور، فیلتر شوند. به گزارش ایرنا، آیت‌الله «سیداحمد علم الهدی» به مناسبت روز دانشجو و در دیدار با دانشجویان دانشگاه‌های مشهد این سخن را بیان کرد و افزود: این حرف من درباره شبکه‌های اجتماعی است، این حرف را می‌زنم و با هر کارشناس ارتباطات هم که لازم باشد سر هر میزی صحبت خواهم کرد.

تخلف بزرگ در واردات مرغ منجمد

ایران در خبری منتشر کرد : روز گذشته در کمیته اقتصادی کمیسیون اصل نود مجلس یکی دیگر از تخلفات انجام شده در دولت قبل محرز شد. داوود محمدی دبیر کمیته اقتصادی کمیسیون اصل نود در گفت‌و‌گو با خبرنگار «ایران» گفت که در جلسه روز گذشته این کمیته که با حضور مسئولان وزارت جهاد کشاورزی و سازمان دامپزشکی کشور برگزار شد، گزارش واصله به مجلس در خصوص واردات گوشت مرغ منجمد در نیمه دوم سال 1391 با نرخ ارز مرجع و با هدف مقابله با تحریم‌ها و ممانعت از افزایش قیمت گوشت مرغ در مقطع یاد شده، مورد بررسی قرار گرفت. به گفته نماینده قزوین در مجلس بررسی‌ها حکایت از آن داشت که 765 تن از مرغ‌های وارداتی در قالب 35 کانتینر حسب نظر سازمان دامپزشکی فاسد بوده و لذا با حکم قضایی معدوم شده است. علاوه بر این 684 تن کسری مرغ وارداتی از میزان قرارداد منعقده نیز محرز شده است.

سفر هیأت اهل سنت عراق به تهران

قدس در خبری منتشر کرد : محمد الهایس، رئیس شورای ابناء العراق با اعلام خبر سفر هیأتی از عشایر اهل سنت عراق به ایران در آینده‌ای نزدیک گفت: این هیأت به منظور جلب حمایت تهران از عشایر اهل سنت در استانهای غربی در قبال داعش به تهران سفر خواهند کرد.

آخرین نفسهای دریاچه ارومیه

قدس نوشت : علیرضا منادی سفیدان نماینده تبریز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اقدام جدی برای نجات دریاچه ارومیه صورت نگرفته است، گفت: این دریاچه آخرین نفسهای خود را می کشد.

کارون در محاصره فاضلاب‌

قدس اعلام کرد : رودخانه کارون که روزگاری یکی از تمیزترین رودخانه‌های جهان محسوب می‌شد و جاذبه‌ای ویژه برای شهر گرمسیری اهواز بود، به دلیل سوء مدیریت در کنترل فاضلاب شهری و صنعتی و کشاورزی تبدیل به محلی برای دفع فاضلابهای کثیف وخطرناک شده است.

پورتال شورای شهر تهران هک شد

قدس خبر داد: پورتال شورای شهر تهران دیروز صبح هک شد و کاربران زمانی که آدرس این سایت را وارد می‌کردند، با یک صفحه‌ دیگر مواجه می‌شدند.

واگذاری امنیت اماکن زنانه به بانوان

قدس خبر داد: سرهنگ کریم بیات رئیس مرکز انتظام پلیس پیشگیری ناجا با اشاره به استقبال مردمی از نگهبانان زن برای اماکن مختص بانوان، گفت: خوشبختانه مردم اقبال و استقبال خوبی نسبت به استفاده از نگهبانان محله داشته‌اند؛ این استقبال به حدی است که فضا و اقبال به استفاده از نگهبانان زن در اماکن مختص زنان، همچون سالنهای ورزشی زنانه، پارک بانوان و … نیز افزایش داشته است.

زمان کنسرت کویتی‌پور

قدس نوشت: غلام کویتی‌پور، مداح اهل بیت(ع) پس از سالها فعالیت در حوزه حماسه‌خوانی و موسیقی مذهبی، نخستین کنسرت رسمی خود را برگزار می‌کند. این مداح قدیمی پس از لغو شدن برنامه‌ کنسرتش در برج میلاد، قرار است ۲۶ و ۲۷ آذرماه در سالن وزارت کشور روی سن برود.

استفاده از شبکه‌های اجتماعی منعی ندارد

قدس خبر داد: علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه افتتاح بیستمین نمایشگاه الکامپ 2014 در جمع خبرنگاران درخصوص استفاده از شبکه های اجتماعی، گفت: شبکه های اجتماعی در حال حاضر آزادانه فعالیت می کنند و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

مؤسسه اعتباری که پول ندارد!

قدس در خبری منتشر کرد: محمدعلی پورمختار رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بحث انحلال موسسه اعتباری توسعه مطرح است، گفت: این مؤسسه به دلیل تخلفاتی که داشته و چون این تخلفات عمده بوده مورد توجه قرار گرفته است. وی اضافه کرد: یکی از تخلفات عمده موسسه یاد شده این است که در امر بیمه تعهدات بیشتر از اعتبار برای بیمه‌گذاران ایجاد کرده، به همین دلیل بسیار هستند بیمه‌گذارانی که برای گرفتن حق بیمه مراجعه می‌کنند اما اینها (پولی) ندارند که به بیمه گذاران بدهند.

تأیید مصرف مواد شیمیایی روی میوه‌ها

قدس نوشت: دکتر حسن قاضی‌زاده هاشمی، وزیر بهداشت گفت: مصرف مواد شیمیایی بر روی میوه‌ها مشکل جدیدی نیست،‌ در واقع سالهاست که از مواد شیمیایی بر روی میوه‌ها استفاده می‌کنند، معمولا کمتر محصولی یافت می‌شود که از سم و کود در آن استفاده نشده باشد. وزیر بهداشت با بیان اینکه مردم حتما میوه بخورند، از مردم خواست میوه‌هایی همچون سیب وخیار را با پوست مصرف نکنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بازخوانی شکست خط نفاق

بازخوانی شکست خط نفاق

سازمان مجاهدین خلق روز چهارشنبه 25 بهمن‌ماه سال 1357 هجری شمسی (سه روز پس از پیروزی انقلاب اسلامی) اقدام به برگزاری راهپیمایی مسلحانه و اجرای نمایش قدرت از حد فاصل دانشگاه تهران تا خیابان تخت‌ جمشید (طالقانی) کرد.

خوزستان نیازمند مدیریت صحیح است

خوزستان نیازمند مدیریت صحیح است

رهبر معظم انقلاب دیروز در بیانات‌شان به موضوع پیگیری مشکلات استان خوزستان و همچنین بی‌تدبیری‌ هایی که در جریان معضلات این استان صورت گرفته اشاره کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر