jamejamclick
کلیک وب کد خبر: ۷۴۶۶۲۶   ۱۶ آذر ۱۳۹۳  |  ۰۸:۴۰

خوابی که گوگل برای بچه ها دیده است

موتور جستجوی گوگل برای کودکان زیر 12 سال

گوگل سرانجام بعد از هشت سال کار روی پروژه جستجوگرهای کودکان، این پروژه را تکمیل کرده و بزودی نسخه زیر ۱۲ سال را نیز معرفی می‌کند.

موتور جستجوی گوگل برای کودکان زیر 12 سال

به گزارش جام جم کلیک: گوگل سرانجام بعد از هشت سال کار روی پروژه جستجوگرهای کودکان، این پروژه را تکمیل کرده و بزودی نسخه زیر ۱۲ سال را نیز معرفی می‌کند.

گوگل بعد ازهشت سال فعالیت روی پروژه کودکان، ظاهرا توانسته به دستاوردی در این زمینه برسد و براساس گزارش نشریات آمریکایی باید به زودی منتظر عرضه گوگل کودکان باشیم.

البته احتمال شکست این پروژه با عدم انطباق اهداف وجود دارد و برای تحلیل‌های دقیق‌تر باید منتظر معرفی آن نشست.

با توجه به اینکه هنوز مشخص نیست چرا گوگل روی همچین پروژه‌ای سرمایه‌گذاری کرده است اما احتمالا "گوگل کودکان" نسخه‌های جدیدی از کروم و یوتیوب را معرفی می‌کند. با این حال باز هم مشخص نیست دقیقا چه تولیداتی در این زمینه ارائه خواهد شد و چه زمانی می‌توان از آن استفاده کرد.

گوگل این پروژه را برای کودکان زیر 12 سال در نظر گرفته تا حریم آنها در فضای مجازی حفظ شود و علاوه بر آن ابزاری در اختیار والدین قرار می‌دهد تا به کنترل رفتار کودکان بپردازند.

ظاهرا براساس گفته‌های مدیر این پروژه، گوگل منتظر جنجال (واکنش‌های انتقادی) بر سر چنین پروژه‌ای نیز هست اما تأکیدش همچنان بر حمایت از حقوق بچه‌ها خواهد بود.

منبع: تسنیم

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یقینا «خیر» است

یقینا «خیر» است

نشست خبری آقای رئیسی به عنوان رئیس‌ جمهور منتخب در فاصله کوتاه بعد از پیروزی در رقابت‌ های انتخاباتی آن هم با حضور تعداد زیادی از خبرنگاران داخلی و خارجی که به طور معمول سوالات چالش‌ برانگیز در حوزه‌های بین‌المللی و موضوعات مرتبط با سیاست داخلی ایران را مطرح می‌کنند، در نوع خود حاکی از شجاعت بالای اوست.

همان امام رضایی که داشتم، دارم

همان امام رضایی که داشتم، دارم

بارها وقتی پسرم یا دخترم در حیاط و روی مرمرهای خنک و تمیز صحن‌تان بدو بدو می‌کردند، همان‌طور که یک چشمم به گنبد شما بود و یک چشمم به بچه‌ها که گم نشوند و سکندری نخورند و نیفتند، به این فکر می‌کردم یعنی همین‌ قدری که مشهد رفتن کودکی‌های ما کیف می‌داد، مشهد رفتن اینها هم کیف می‌دهد؟ همان‌قدر به ما که خوش می‌گذشت به اینها هم خوش می‌گذرد یا نه؟

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

دولت یازدهم و دوازدهم تمام تمرکز خود را روی حوزه خارجی، دیپلماسی سیاسی و پیش‌بردن قرارداد برجام گذاشت که این امر نیز صرفا وعده‌ای بیش نبود، به‌طوری‌که در هشت سال گذشته شاهد آن بودیم که در وضعیت اقتصادی کشور، وضعیت اشتغال و معیشت مردم گشایشی به‌وجود نیامد و حتی سفره مردم نیز کوچک‌تر شد و در کنار کاهش ارزش پول ملی اغلب خانوارها قدرت خرید خود را از دست دادند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر