حاشیه های یک گشت تعزیراتی

اجباریه... نان کنجدی هزار تومان!

دبیرکل کانون انجمن‌های صنایع غذایی ایران با اعلام اینکه طی چند روز آینده بخشی از یارانه گندم و آرد و در نتیجه نان حذف خواهد شد، گفت: بر همین اساس قیمت نان در روزهای آینده افزایش خواهد یافت.
کد خبر: ۷۳۹۷۸۵
گرانی جدید تا چند روز دیگر: قیمت نان افزایش می‌یابد

جام جم سرا به نقل از دنیای اقتصاد: کاوه زرگران گفت: شنیده‌‌ها حاکی از آن است که طی چند روز آینده بخشی از یارانه گندم و آرد و در نتیجه نان حذف خواهد شد. این بدین معنی است که با توجه به افزایش ۲۰ تا ۳۰ درصدی قیمت گندم مورد استفاده در آرد خبازی‌ها قطعا قیمت نان در چند روز آینده افزایش خواهد یافت.
به گفته این فعال حوزه صنایع غذایی، پیش از این دو طرح برای آزادسازی قیمت آرد و نان مطرح شده بود که تاکنون هیچ‌یک از آن‌ها اجرایی نشده‌اند.
وی در این باره توضیح داد: حذف ۲۰ تا ۳۰ درصدی یارانه گندم و آرد برای همه انواع نان‌ها و همچنین حذف ۲۰ تا ۳۰درصدی یارانه گندم و آرد برای نان‌های سنتی و حذف کامل برای نان‌های حجیم و صنعتی پیش‌بینی شده بود که واضح است تحقق روش دوم خطر بزرگی برای واحدهای نان صنعتی کشور خواهد بود.
دبیرکل کانون انجمن‌های صنایع غذایی ایران افزود: اگر راهکار دوم اجرایی گردد نقض صریح ماده ۱۱۰ قانون برنامه ۵ ساله پنجم انجام شده است. براساس آیین‌نامه اجرایی ماده ۱۱۰ برنامه پنجم (مصوب شورای اقتصاد) دولت موظف است کلیه خدمات و تمهیداتی را که برای نان سنتی فراهم می‌کند، با نرخ برابر برای نان صنعتی هم فراهم کند.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۲
سجاد
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۴۲ - ۲۷ آبان ۱۳۹۳
۰
۰
الان كه قراره نان رو گران كنن كسی هم هست كه دستمزد كارگران رو بیشتر كنه .با این روند كه حقوق كارگر 609 هزار تومن است فكر نكنم دیگه كسی بتونه زندگی كنه . این بخشنامه به ضرر قشر كارگر هستش .
امید
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۲۷ - ۳۰ آذر ۱۳۹۳
اقا سجاد شما تازه فكر میكنید خوش بحالتون ما چند سال تجربه كردیم

نیازمندی ها