jamejamclick
کلیک ابزارهای هوشمند کد خبر: ۷۳۸۸۴۱ ۲۵ آبان ۱۳۹۳  |  ۱۶:۰۳

دوربینی که وعده‌های غذایی شما را کنترل می‌کند

با استفاده از تکنولوژی لاغر بمانید

تجهیزات و نرم‌افزارهای زیادی برای ورزش و کنترل سوخت و ساز بدن وجود دارند که بزرگترین عیب آن‌ها وارد کردن اطلاعات مصرفی غذا به دستگاه، توسط خود فرد است. این روش ناکارآمد است و خروجی دقیقی‌ در اختیار ما قرار نمی‌دهد زیرا همیشه این امکان وجود دارد تا تمامی اطلاعات مربوط به مصرف غذا و یا خوراکی به آن وارد نگردد.

با استفاده از تکنولوژی لاغر بمانید

جام جم کلیک: دوربینی که به گوش‌ شما متصل می‌گردد همراه دائمی شما در زمان صرف غذا و تنقلات است و رژیم شما را کنترل می‌کند. تجهیزات و نرم‌افزارهای زیادی برای ورزش و کنترل سوخت و ساز بدن وجود دارند که بزرگترین عیب آن‌ها وارد کردن اطلاعات مصرفی غذا به دستگاه، توسط خود فرد است. این روش ناکارآمد است و خروجی دقیقی‌ در اختیار ما قرار نمی‌دهد زیرا همیشه این امکان وجود دارد تا تمامی اطلاعات مربوط به مصرف غذا و یا خوراکی به آن وارد نگردد.

یک مهندس برق در دانشگاه آلاباما در پی‌ اختراع دستگاهی است که به صورت اتوماتیک ورودی غذا به بدن را در هر ساعتی‌ از شبانه روز ضبط کند و سپس با آنالیز حجم، اندازه و نوع غذا میزان کالری مجاز برای افراد را نشان دهد.

این دستگاه که AIM نام دارد مثل گوشی‌های بلوتوث به دور گوش آویزان شده و یک سنسور حرکتی‌ نیز به زیر فکّ نصب می‌شود. این سنسور با توجه به تعداد دفعات باز و بسته شدن فکّ، حجم و انرژی غذای ورودی را دقیق تر حساب می‌کند، جالب تر اینکه این سنسور به نحوی طراحی شده که تفاوت میان باز و بسته شدن فکّ در زمان صحبت کردن و یا غذا خوردن را کاملا تشخیص می‌دهد.

شاید این دستگاه برای ما ایرانی ها که تنوع زیادی از غذاهای خوشمزه را داریم همراه خوبی باشد و در زمان زیاده روی ما را آگاه کند.

سینا قمری
جام جم کلیک

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

مهارت تحکیم بنیان خانواده پس از فرزندآوری

ازدواج پیش از داشتن فرزند، قراردادی است برای آماده ساختن آسایش جسمانی و روانی متقابل، ولی پس از بچه دار شدن معنی حقیقی خود را به دست می آورد. خانواده همیشه در بین تمامی جوامع بشری به عنوان اساسی‌ترین نهاد اجتماعی، منشاء فرهنگ‌ها، تمدن ها و تاریخ بشر بوده است. توجه به خانواده و حمایت و هدایت آن به جایگاه واقعی و متعالی‌ خود، همواره سبب اصلاح خانواده انسانی و غفلت از آن موجب دور شدن بشر از حیات حقیقی و سقوط به ورطه هلاکت و ضلالت بوده است. 

سختی‌های موج سوم کرونا

سختی‌های موج سوم کرونا

چند روزی است اوضاع بیمارستان مسیح‌دانشوری به‌عنوان یکی از مهم‌ترین بیمارستان‌های مرجع کرونا در ایران نگران‌کننده شده و روزانه حدود 200بیمار به اورژانس کرونای این بیمارستان مراجعه می‌کنند.

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

نظام خانواده یک نهاد اساسی و محوری در جامعه است و به عنوان هسته اولیه برای سایر نهادهای اجتماعی به شمار می رود. همانطور که نظام های بزرگ اجتماعی، قوانین و حقوق خاص خودشان را در ارتباط با اداره و استحکام و رشد و بالندگی دارند لذا جهت تحکیم بنیان خانواده باید خانواده ها را آموزش داد. بدین ترتیب با توجه به تاثیر مستقیم آموزش بر وضعیت زوجین، شناسایی و تعیین عللی که به بهبود روابط زناشویی منجر می شود، در پیشگیری از مشکلات آنان نقش موثری خواهد داشت.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر