jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۷۳۱۶۹۸   ۰۵ آبان ۱۳۹۳  |  ۱۱:۰۰

تبلیغات در مورد کاشت مو معمولا گمراه کننده است. در شبکه های تلویزیونی خارج از کشور تبلیغاتی در مورد کاشت مو با تعداد 12 هزار، 14 هزار و حتی 16 هزار تا مو انجام می شود. در کتاب کاشت مو انگر توضیح داده شده است که در افراد با تراکم بالای مو حداکثر مقدار قسمت گیرنده پشت سر را 30 سانتی متر در نظر بگیریم و در هر سانتی متر تعداد موها را 200 مو محاسبه کنیم تنها می توان بین 6 تا 8 هزار تار مو را در یک جلسه کاشت.

دکتر سلام / تبلیغات کاشت مو صحت دارد؟ +فیلم

بنابراین تبلیغاتی که در این شبکه های تلویزیونی می شود در محافل علمی اعتبار ندارد. دلیل این امر این است که در افراد با تراکم بالا هم قسمت گیرنده از بین رفته و هم قسمت دهنده مو آسیب می بیند. در این صورت هنگام نیاز به عمل مجدد محل مناسبی در سر برای برداشت و کاشت مو وجود نخواهد داشت.

در این قسمت از برنامه علمی- پزشکی دکتر سلام ، دکتر نیلفروش زاده متخصص پوست ، مو و زیبایی و ریاست مرکز تحقیقات پوست و سلول های بنیادی در مورد بی اعتبار بودن تبلیغات کاشت مو به ویژه در شبکه های تلویزیونی ماهواره ای توضیحاتی مفیدی را بیان می کند.

منبع: شبکه آموزش

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
باید کار کرد

باید کار کرد

خلوت، مقدمه تفکر است و تفکری مستحسن است که دعوت به خیر کند. اگر امسال که مردم به واسطه شرایط ویژه ناشی از کرونا، مثل سال گذشته بیشتر در خانه‌هایشان هستند، از این فرصت استفاده کنند و در راه خدا و اهل بیت(ع) خادم‌تر باشند، می‌توان گفت این خانه‌نشینی و خلوت، خلوتی مطلوب بوده است.

پلی برای پیروزی

پلی برای پیروزی

۳۳ سال قبل در ۲۹ فروردین ۱۳۶۷، ناوگروهی از نیروی دریایی ارتش در مقابله با ناوگان دریایی آمریکا در آخرین ماه‌های جنگ تحمیلی هشت ساله، دچار ضربات سنگینی شد.

مدیریت کرونا، ویروسی شد

مدیریت کرونا، ویروسی شد

این روزها شاهد نزاع بین وزیر بهداشت و درمان، سعید نمکی و رئیس‌جمهوری، حسن روحانی در مسائل مربوط به بحران کرونا هستیم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر