با وجود حملات هوایی ائتلاف بین المللی به رهبری آمریکا علیه مواضع تروریست های داعش، خبرها حاکی از تسلط تروریست ها بر یک سوم از خاک کوبانی است.
کد خبر: ۷۲۶۱۰۳
تسلط داعشی ها بر یک سوم کوبانی

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم به نقل از منابع خبری، تروریست های داعش بیش از یک ‌سوم کوبانی را در کنترل خود دارند که شامل تمامی مناطق شرقی، قسمت کوچکی از شمال شرقی و منطقه‌ای در جنوب شرقی می‌شود.‌

به اذعان مقام های آمریکا، تازه ترین حملات نیروهای ائتلاف در نزدیکی کوبانی به مواضع داعش، باعث انهدام ۵ خودروی زرهی، یک انبار ذخایر، یک مرکز فرماندهی، یک محوطه لجستیکی و ۸ پادگان شده است.

در همین حال، جمهوری اسلامی ایران درباره هر گونه شیطنت و رفتار خاص به بهانه مبارزه با داعش که باعث تحول بنیادین در سوریه شود، هشدار داد و گفت: این اقدام ها تبعات سخت برای ائتلاف، آمریکا و صهیونیست ها دارد.

حسین امیرعبداللهیان معاون عربی و آفریقای وزیر امور خارجه اظهار کرد: ما نمی خواهیم بشار اسد رییس جمهوری مادام العمر سوریه باشد، اما اجازه هم نمی دهیم که دولت این کشور و محور مقاومت از طریق تروریست ها سرنگون شود.

عبداللهیان با هشدار به ترکیه درباره حمله زمینی به سوریه، اعلام کرد که تهران همه کمک های لازم را در جنگ علیه تروریسم دراختیار دمشق و کردها در کوبانی قرار خواهد داد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۱
جمیل
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۲۴ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۸
۰
۰
ای سران دولتها ننگتان باد زنان و مردان كوبانی تا اخرین قطره خون
ایستادگی میكنن و شما فقط تریبونها را پر می كنید روزی هم میرسد كه تاوان
تمام ظلمهایتان را خواهید پرداخت

نیازمندی ها