jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۷۲۴۸۵۹   ۱۴ مهر ۱۳۹۳  |  ۱۶:۱۵

کارشناسان با استفاده از الگوهای گسترش بیماری ابولا و داده‌های مربوط به ترددهای هوایی پیش‌بینی کرده‌اند که احتمال انتقال ویروس این بیماری به فرانسه 75 درصد است.

فرانسه، مقصد بعدی ابولا

پیش‌بینی‌های کارشناسان حاکی از آن است که تا پایان 24 اکتبر (ماه جاری میلادی)احتمال شیوع این بیماری تا این تاریخ در انگلیس 50 درصد است. همچنین اعلام شده است با فرض کاهش 80 درصدی در تعداد سفرها که نشان می‌دهد بسیاری از خطوط هواپیمایی پروازهای خود را به مناطق تحت تاثیر این ویروس متوقف کرده‌اند، همچنان این خطر در فرانسه و انگلیس به ترتیب 25 و 15 درصد باشد.

شمار قربانیان ویروس کشنده ابولا از زمان شیوع آن در غرب آفریقا در ماه مارس تاکنون به بیش از 3400 تن رسیده و اکنون سرعت گسترش آن بالاتر رفته به گونه‌ای که تاکنون حدود 7200 نفر به آن مبتلا شده‌اند. پس از کشورهای غرب آفریقا در نیجریه، سنگال و آمریکا نیز مواردی از ابتلا به ویروس ابولا مشاهده شده است. همچنین احتمال می‌رود فرانسه در میان کشورهایی باشد که قربانی این ویروس شود.

در فرانسه و انگلیس یک مورد ابتلا به ویروس ابولا مشاهده شده که تحت درمان قرار گرفته‌ است. مطالعات کارشناسان حاکی از آن است که احتمال دارد افراد بیشتری که از آلوده شدن به این ویروس آگاه نیستند به اروپا سفر کنند. همچنین نتایج این بررسی نشان می‌دهد احتمال شیوع این ویروس در بلژیک 40 درصد و در اسپانیا و سوئیس هر کدام کمتر از 14 درصد است.

سازمان جهانی بهداشت (WHO) تاکنون محدودیتی را در پرواز شرکت‌های هواپیمایی به مناطق آلوده مقرر نکرده به همین دلیل پروازهای مسافربری به این مناطق ادامه دارد.

«الکس وسپیگنانی»، پروفسور آزمایشگاه مدل‌سازی سیستم‌های زیست‌شناختی و جامعه – فنی در دانشگاه نورت وسترن بوستون و محقق ارشد این مطالعه گفت: خطر شیوع این ویروس هر روز تغییر می‌کند. همچنین فهرست تعیین شده‌ای وجود ندارد و تنها صحبت از احتمالات است اما این احتمالات برای هر کسی وجود دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بازار دارو بیمار است

بازار دارو بیمار است

چالش‌های زیادی در صنعت داروسازی کشور وجود دارد. چالش مهم این روزها اما کمبود دارو است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش