مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران با اشاره به زمین خواری ۶۳۰ هکتاری در اراضی طرشت و بخشی از فرودگاه مهرآباد، گفت: در حال حاضر از طریق مراجع قانونی برای ابطال اسناد صادر شده پیگیری می‌کنیم.
کد خبر: ۷۱۶۶۸۳
فرودگاه مهرآباد زمین‌خواری شد!

به گزارش فارس، واحدی در حاشیه برگزاری نوزدهمین جلسه ساماندهی، پیشگیری و مقابله با ساخت و سازهای غیر مجاز استان تهران که عصر امروز با حضور سید حسین هاشمی استاندار تهران و دستگاه‌های ذیربط برگزار شد، اظهارداشت: اراضی که معروف است به اراضی طرشت 630 هکتار است که یکی از پرونده‌های مهم در حوزه راه و شهرسازی محسوب می‌شود.

وی تصریح کرد: این پرونده در حال حاضر در دادسرای مبارزه با زمین‌خواری مطرح شده است و همه جوانب آن در حال بررسی قرار دارد.

واحدی خاطرنشان کرد: یک مقدار از این اراضی و در حدود زیر 100 هکتار توسط یک فرد حدود 20 سال پیش و با کمک ایادی که داشته است آمده و سند گرفته است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران بیان داشت: یکی از حوزه‌هایی که در این خصوص رأی جدید صادر کرده است رأی کمیسیون ماده 12 و حوزه زمین شهری سابق بوده که این موضوع در محاکم در رست بررسی قرار دارد.

واحدی در ادامه با اشاره به یک زمین خواری دیگر با مساحت 8 میلیون متر مربع در قلعه سلیمان‌خان گفت: پرونده این موضوع با زمین‌خواری طرشت متفاوت بوده و هم‌اکنون در محاکم مورد پیگیری قرار دارد.

واحدی تصریح کرد: یکی از جاهایی که مثل ثبت و حوزه زمین شهری سابق رأی جعلی روی کمیسیون ماده 12 گذاشته‌اند و اسناد صادر کرده‌اند در پرونده اراضی طرشت مشاهده شده که ما به دنبال ابطال اسناد هستیم چرا که در این خصوص دادنامه داریم و نشان می‌دهد این اراضی متعلق به دولت است و اراضی ملی به شمار می‌آیند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران در ادامه با اشاره به زمین قلعه سلیمان‌خان گفت: متراژ این زمین 8 میلیون متر مربع است که در جاده مخصوص قرار دارد.

واحدی در خصوص زمین‌خواری 630 هکتاری اراضی طرشت گفت: بخشی از فرودگاه مهرآباد، سازمان هواپیمایی، صنایع وابسته به وزارت دفاع و سازمان نقشه‌برداری و زمین‌شناسی در فضای این 630 هکتار قرار دارند.

وی گفت: کدی که بر روی برخی از پلاک‌های اراضی 630 هکتاری طرشت به ثبت رسیده است جعلی بوده و این در حالی است که مالکیت این اراضی در سال‌های اخیر از حساب سازمان‌های اشاره شده برداشت داشته است.

واحدی گفت: ما این موضوع را در دادسرای ویژه زمین‌خواری پیگیری کرده‌ایم و مقام محترم قضایی حکم بر توقف این موضوع داده است و این شخص و ایادی وی نمی‌توانند علیه دولت و اراضی دولت حکم بگیرند و در ادامه نیز این اسناد باطل شده و قطعاً اراضی مورد نظر به دولت بازگردانده خواهد شد.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها