jamejamnashriyat
کد خبر: ۷۰۹۲۴۴   ۰۳ شهريور ۱۳۹۳  |  ۰۰:۰۱

آرامستان هفت روستای چالوس به دلیل داشتن معارض غصبی از آب درآمد. طبق گفته‌های مسئولان محلی و صاحبان ملک‌های مورد نظر، این اتفاق به دلیل ناهماهنگی دستگاه‌های دولتی در واگذاری زمین و بخشیدن آن به طور همزمان به جنگل‌نشینان و اهالی یک روستا ایجاد شده است.

قبرستان جدید چالوس از سال 87 در زمینی به مساحت هفت هکتار در منطقه آشکاردشت چالوس دایر شده و تاکنون شش جنازه نیز در آن دفن شده است، اما صاحبان این ملک اکنون از شورای آشکاردشت و اداره اوقاف و امور خیرین نوشهر و چالوس به دلیل تجاوز و تصرف غیرقانونی ملک خود شکایت کرده‌اند.محمدحسین خزایی کوهپری در این باره به مهر گفت: طبق دستورالعمل سال 72 قرار شد در قبال طرح خروج دام از مراتع جنگلی به دامداران زمینی داده شود که این هفت هکتار زمین در آشکاردشت به ما واگذار شد و اکنون متوجه شدیم به طور غیرقانونی 17 هزار متر آن مورد تجاوز قرار گرفته است.

به گفته وی، با توجه به این که دادگاه از یک کارشناس در این باره نظر خواست و ایشان به رستی سند و ملک صحه گذاشتند، ولی هیات امنای مسجد همچنان بر ادعای خود مبنی بر قبرستان بودن ملک پافشاری می‌کند و شکایت‌های ما نیز تاکنون نتیجه‌ای نداشته است.

محمدحسین خزایی کوهپری با بیان این که من و برادرم فقط زمین خود را می‌خواهیم تاکید کرد: پرسش ما از مسئولان این است مگر می‌شود در زمین غصبی قبرستان درست کرد؟

عباس خزایی کوهپری دیگر مالک زمین نیز گفت: از لحاظ زیست‌محیطی این زمین برای آرامگاه مناسب نیست، چون در زیر آن مخزن آب‌های زیرزمینی است و این زمین در محدوده دامنه واقع شده است که با رانش زمین آب و املاح وارد کانال می‌شود و اگر اجساد دفن شود، این املاح و اجساد با آب‌های زیرزمینی مخلوط شده و وارد زمین‌های کشاورزی و آب آشامیدنی می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سنجرخان سردار ایرانی

سنجرخان سردار ایرانی

سنجرخان شهید اهل سنت از روستای زیبای نران در قلب کردستان؛ شهیدی که در ظهر عاشورای یکصد سال قبل با دسیسه حکام مستبد وابسته به بیگانه بعد از چند سال مبارزه و ایستادگی در مقابل نفوذ بیگانگان روس و انگلیس و رد القاب و عناوین اهدایی عثمانی و مخالفت با ظلم و ستم خوانین محلی به شهادت رسید.

گام‌های موثر برای جدی‌تر شدن نگاه به شرق

گام‌های موثر برای جدی‌تر شدن نگاه به شرق

تحرکات دیپلماتیک منطقه‌ای با هر یک از کشورهایی که در مناطق آسیایی، آفریقایی و آمریکایی وجود دارد کاری پسندیده، مفید و منتهی به اثر خوب و نتایج درخشان برای کشورمان محسوب می‌شود. یکی از مهمترین همکاری‌ های اقتصادی با مجموعه کشورهایی است که در منطقه شرق آسیا قرار دارند و به سازمان همکاری اقتصادی شانگهای معروف هستند.

آژانس باید به رویکرد فنی و غیرسیاسی بازگردد

آژانس باید به رویکرد فنی و غیرسیاسی بازگردد

 بر اساس تجربیات سالیان گذشته چند نکته درباره آژانس بین‌ المللی انرژی اتمی وجود دارد. نکته اول این است که آژانس یک محیط سیاسی است، به این معنا که اعضای شورای‌ حکام همیشه اکثریت غربی داشته و آژانس از این نظر یک ابزار سیاسی در دست کشورهای غربی بوده که هرگاه خواسته‌اند، فشار خود را نسبت به کشورهای دیگر افزایش یا کاهش داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها