نوانما جاجم نوانما کد خبر: ۶۹۹۸۸۴   ۰۵ مرداد ۱۳۹۳  |  ۰۸:۴۶

جام جم نوا: خواننده قطعه «نگو» که در بین طرفداران موسیقی در کشور به خوبی شنیده شد و توانست نام این خواننده را در بین اهالی موسیقی جا بیندازد، پس از انتشار قطعه جدید خود «چشم چشم»، در نخستین گفتگوی خود در باره فعالیت های هنری اش سخن گفت.

«مرتضی پاشایی» با من دشمنی کرد!

*قطعه «نگو» از آن آثاری بود کهخیلی خوب شنیده شد و پس از کارهایی ویدئویی که داشتی اسم «ندیم» سر زبان ها افتاد. ایده قطعه «چشم چشم» چقدر با نگاهی به اتفاقاتی که برای «مرتضی پاشایی» رخ داد در ذهن تو به وجود آمد؟
ما بعد از «نگو» چند قطعه نظیر «چجوری؟»، «ثانیه ها»، «گذشته ها» و «به عشق دیدنت» و... را منتشر کردیم. از مدتها قبل دوست داشتم «چشم چشم» را بخوانم. همیشه دوست داشتم که چنین کاری منتشر کنم.

*واقعا دوستی تو با «مرتضی پاشایی» دلیل اصلی این کار نبود؟
خیر. من و مرتضی دوست قدیمی هستیم و ارتباط ما به قبل از قطعه «یکی هست» باز می گردد.

*فکر می کنی مهمترین شاخصه های کار «مرتضی پاشایی» که باعث شد کارش اینقدر دیده شود و الان می بینیم که بیشترین کنسرتها را برگزار می کند، چیست؟
اول از همه این است که مرتضی پسر بسیار خوبی است. مرتضی هنرمند است و یکی از بزرگان موسیقی ایران است.

*تا کنون چند اثر برای تو ساخته است؟
فکر می کنم پنج یا شش قطعه برای من تولید کرده است.

*در آلبوم جدید تو حضور دارد؟
در همین آلبومی که منتشر خواهم کرد هم حضور دارد.

*یک سری ملودی ها هست که برای خود من هم عجیب است که مرتضی پاشایی چطور دلش می آید آنها را به هنرمندان دیگر واگذار کند.
این نکته ای که اشاره کردی بسیار جالب بود. یک سال من و مرتضی از هم دور بودیم و فرصت دیدار همدیگر را نداشتیم. پس از یک سال همدیگر را ملاقات کردیم و گفت که یک کار برای من ساخته است. قطعه نگو را ساخته بود و من گوش کردم به او گفتم که به تازگی قطعه «یکی هست» منتشر شده است. اگر این را هم خودت منتشر کنی اتفاقات خوبی رخ می دهد. شاید اگر آن زمان خود مرتضی قطعه «نگو» را ارائه می کرد به اندازه دو «جاده یکطرفه» جواب می گرفت. گفت که دوست دارم این کار را تو بخوانی چون به تو قول داده بودم که یک موزیک خوب باید بخوانی. من ترس داشتم و هر لحظه حس می کردم که نکند پشیمان شود. حتی دو نفر از خواننده ها به مرتضی گفتند که این کار را ما بخوانیم. مرتضی هم گفت چون قول این اثر را به ندیم داده بودم پس برای ندیم است. در بحث مالی هم او از من پولی دریافت نکرد.

*پس از خواندن این کار بهترین واکنشی که در جامعه دریافت کردی چه بود؟
زمانی که قصد پخش کار را داشتیم همه سایتها لج کردند و هیچ سایتی کار من را منتشر نکرد. این قطعه تصویری هم شده بود و هیچ شبکه ای هم حمایت نکرد. این کار 17000 دانلود و پس از چهار روز در منطقه آریا شهر قطعه «نگو» را شنیدم.

*یعنی دست به دست چرخید؟
نمی دانم. اصلا انگار که خدا این کار را به مردم داد و گفت که گوش کنید. همه چیز این کار هماهنگ بود و کسی که باعث شد من وارد بحث انتشار آلبوم و مجوز بشوم مرتضی پاشایی بود.

*قطعه نگو چندمین کار تو بود؟
ششمین قطعه من بود.

*کارهای قبلی هم چنین واکنشی داشت؟
قطعاتی نظیر «مادر» و «می میرم» هم با استقبال خوبی رو به رو شد. خودم ملودی «حسرت» را برای «شروین» ساخته بودم که «نیما علامه» تنظیم کرده بود. مرتضی پاشایی ابتدا این قطعه را تنظیم کرد و سپس نیما علامه این کار را انجام داد. پس از انتشار حسرت، مرتضی به من گفت که چرا این کار را انجام دادی در حالی که خودت هنوز موسیقی نداری. من هم گفتم که قسمت و روزی این هنرمند بود. خدا را شکر قطعه نگو ده برابر حسرت جواب گرفت. اصلا سطح کاری من عوض شد.

*تک قطعات تو در این چند ماه اخیر معادل یک آلبوم بود و تعداد کارهای خوب تو برای یک آلبوم کافی است.
نمی شود گفت که خوب است. اما خدا را شکر فکر می کنم خوب است.

*با این واکنش ها فکر کنم حساسیت ها در میان مخاطبان زیاد شده است و آلبوم تو می تواند تعیین کننده باشد. به این فکر کردی که چقدر توقع از تو بالا رفته است؟
بله. پس از «نگو» مهم بود که چه قطعه ای را منتشر خواهم کرد و دست و پای من می لرزید. مرتضی پاشایی در اصل با من دشمنی کرد که آن کار خوب را به من واگذار کرد! پس از آن قطعه «به عشق دیدنت» از ساخته های «علیرضا طلیسچی» را منتشر کردم. سپس با مرتضی «گذشته ها» و «ثانیه ها» را ارائه کردیم و نمی گویم که از «نگو» خیلی بهتر بودند ولی خدا را شکر زیر سوال نرفتیم. پیش از انتشار قطعه گذشته ها، مرتضی این کار و قطعه «به خدا» را که خودش خواند را به من ارائه کرد و حق انتخاب داشتم. گفت که هرکدام را اگر انتخاب کنی من قطعه دیگر را در آلبوم خودم قرار می دهم. گذشته ها را انتخاب کردم و خدا را شکر که هر دو قطعه خوب شنیده شد.

*آخرین قطعه ای که منتشر کردی که «چشم چشم» بود و خیلی ها نگاه مثبت نسبت به آن داشتند. انتظارها برای آلبومت آنقدر در حال زیاد شدن است که فکر می کنم کار دارد سخت تر می شود.
زمانی که «چشم چشم» را خواندم از تقریبا هشت خواننده بزرگ لس آنجلسی، تبریک شنیدم. سپس بازخورد مردم را می دیدم و واقعا هم در مورد مرتضی نخوانده بودم و برای تمامی بیمارانی خواندم که به این بیماری دچار بودند. مردم در هر پیام فقط برای من دعا می کردند و می گفتند که از بین این همه خواننده چرا هیچ وقت برای بیماران این کار را انجام نداده بودند؟

*بزرگترین ترس تو از انتشار آلبومت چیست؟
می خواهم زمانی که آلبوم را منتشر کردم طرفدارانم بگویند که دست ندیم درد نکند و آنچه که توقع داشتیم را منتشر کرد. ترس من اینگونه شده است که دچار استرس قلبی شده ام.
(موسیقی ما)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: