رییس مرکز تشخیص و پیشگیری پلیس فتای نیروی انتظامی به شهروندان هشدار داد: ارسال پیامک‌های جعلی با متنی بسیار جذاب و اغوا کننده، شگرد کلاهبردان اینترنتی برای خالی کردن حساب طعمه‌های خود است.
کد خبر: ۶۹۶۴۷۵
هشدار! برنده شدن، بازنده‌تان نکند

جام جم سرا: سرهنگ «علی نیک نفس»، پیامک‌های جعلی برنده شدن در مسابقات را یکی از ترفندهای کلاهبرداران عنوان کرد.

وی اظهار داشت: این پیامک‌ها با متن بسیار جذاب و اغوا کننده که در فضای مجازی باب شده در قالب طرح‌های متنوع با استفاده از شیوه‌های مختلف و در ایام و مناسبت‌های خاص به صورت انبوه ارسال می‌شود، که از این طریق مبالغ بسیاری از هموطنان کلاهبرداری می‌شود. انتشار پیامک جعلی با مضامینی مانند «مشترک گرامی شما برنده مبلغ ۷۰ میلیون ریال در قرعه کشی همراه اول شده‌اید، لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر از نحوه دریافت به سایت..... مراجعه فرمایید»، یکی از این پیامک‌هاست.

نیک نفس با تاکید به جعلی بودن این گونه پیامک‌ها، افزود: پس از مراجعه کاربر به سایت مورد نظر کلاهبردار، در صفحه نخست سایت مزبور، درگاه پرداخت جعلی یکی از بانک‌های معتبر مشاهده می‌شود، کاربر برای دریافت جایزه خود باید اطلاعات خواسته شده شامل شماره حساب، رمز دوم، کد cvv۲، تاریخ انقضا را تکمیل کند، در صورتی که کاربر این اطلاعات را وارد کند، حساب وی در مدت زمان کوتاهی توسط کلاهبرداران خالی می‌شود.

رییس مرکز تشخیص و پیشگیری پلیس فتا ناجا با اعلام اینکه برای دریافت وجه جایزه نیازی به ارسال اطلاعات حساب بانکی نیست به شهروندان توصیه کرد در صورت دریافت پیامک‌هایی از این قبیل به آن‌ها پاسخ نداده و موضوع را سریعا به این پلیس گزارش کنند. (الف)

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها