jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۶۹۲۰۹۱   ۱۴ تير ۱۳۹۳  |  ۱۱:۳۷

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران درباره آخرین وضعیت گودهای بابک زنجانی گفت: مراحل کوبش گود ایران زمین در حال انجام است، اما درباره گود خدامی با عمیق تر شدن ترک های خیابان ولیعصر خطر جدی حس می شود.

چه خبر از گودهای بابک زنجانی ؟

محمد سالاری درباره پروژه های نیمه تمام بابک زنجانی اظهار کرد: مراحل کوبش لایه لایه گود ایران زمین در حال انجام است. به موجب توافقنامه بین شورای شهر، شهرداری و قوه قضائیه، دستگاه قضائی مجوزی صادر کرد تا شهرداری از محل ماده 55 قانون شهرداری ها مبلغی را هزینه و نسبت به پر کردن 15 متر از گود با خاکریزی و کوبش لایه لایه با همکاری مشاور پروژه اقدام کند.

وی ادامه داد: همچنین شهرداری برای مقاوم سازی باقی گود نیز نسبت به ساخت سازه نگهبان تا سطح خیابان اقدام می کند تا تحکیم جداره های گود انجام شود و شاهد ریزش خیابان یا آسیب رسانی مجدد به شهروندان نباشیم.

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر درباره گود خیابان خدامی نیز گفت: درباره گود خدامی هم احساس خطر جدی می شود؛ زیرا گزارش شهروندان و بازدیدهای ما نشان می دهد که ترک های خیابان ولیعصر در حال افزایش هست.

وی اضافه کرد: در جلسه ای که چند روز پیش با شهردار منطقه 3 داشتم، وی پیرو تصمیمات مصوب جلسه کمیسیون شهرسازی که در هفته های پیش با حضور ایشان اتخاذ شده بود، از قوه قضائیه مجوز هزینه کرد از محل منابع ماده 55 قانون شهرداری ها را گرفته است.

سالاری گفت: شهرداری منطقه سه گزینه را برای ایمن سازی این گود پیشنهاد کرده است: اول اینکه گود از خاک پر شده و لایه لایه کوبیده شود. دوم اینکه سازه قبلی و نقشه های مصوب پروژه تا سطح خیابان با تغییراتی اجرا شود که بیشتر متمرکز بر تحکیم جداره های گود باشد. گزینه سوم نیز مقاوم سازی جداره های گود با سازه نگهبان است.

وی تصریح کرد: ما در جلسه اولیه با پر کردن با خاک که بیشتر مد نظر شهرداری بود، مخالفت کردیم، زیرا چه در صورت آزادی مالک پروژه و چه در صورت مصادره املاک وی توسط دولت و برگزاری مزایده و واگذاری ملک به اشخاص حقیقی و حقوقی، بالاخره یک روز این ملک مجددا گودبرداری خواهد شد، بنابراین پر کردن آن با خاک تنها هزینه ای مضاعف برای شهرداری به همراه دارد.

سالاری گفت: به همین جهت قرار شد شهرداری منطقه بین دو گزینه اتمام پروژه یا ساخت سازه نگهبان بررسی و شرکت هایی را انتخاب کند که برای اجرای گزینه مطلوب اقدام کند. ( فارس)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
فرق است بین خر و گورخر

فرق است بین خر و گورخر

گورخر آفریقایی درون جوی آبی افتاده است و به دلیل استرس زیاد قادر به حرکت نیست، کمی آن طرف‌تر مردی تقریبا تنومند با چیزی شبیه افسار که در دست دارد به حیوان ضربه می‌زند تا از جوی آب بیرون بیاید.

چرا خوشحال نمی‌شویم؟!

چرا خوشحال نمی‌شویم؟!

آدم‌های دنیا به اندازه زیادی آب، غذا، اکسیژن و البته خبر مصرف می‌کنند. شاید فکر کنید این مورد آخری خیلی هم نیاز نیست، اما به همان اندازه که گرسنگی ما را به دنبال خودش می‌کشد، میل به دانستن هم ما را دنبال خودش می‌برد.

محدودیت و معذوریت

محدودیت و معذوریت

۴۰۵نفر از هموطنان‌مان دیروز قربانی کرونا شدند. این در حالی است که از شنبه هفته گذشته با افزایش آمار ابتلا و مرگ‌ومیر ناشی از بیماری کرونا، ‌ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا محدودیت‌ های کرونایی را با توجه به رنگ‌ بندی شهرها در نظر گرفت و اعمال کرده است.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر