jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۶۹۱۷۸۱   ۱۳ تير ۱۳۹۳  |  ۱۵:۵۲

پلیس از شهروندان خواست مخفیگاه مرد جوانی که اقدام به کلاهبرداری با چک‌های مسروقه کرده را شناسایی و اطلاع دهند.

کلاهبردار میلیونی را شناسایی کنید

به گزارش فارس، در 30 فروردین فردی با مراجعه به کلانتری 121 سلیمانیه به مأموران اعلام کرد که شریک کاری اش اقدام به گرفتن دسته چک وی و خرج نمودن چک ها در سطح بازار نموده و از آن زمان به بعد نیز از او هیچ خبری ندارد.

این شخص در اظهارات خود به مأموران گفت: به همراه فردی به نام حامد.ش اقدام به تأسیس یک شرکت پخش لوازم بهداشتی کردیم ؛ حامد به بهانه گرفتن وام اقدام به افتتاح حساب برای من کرد و به این بهانه، طی چند ماه اقدام به گرفتن چک ها نمود اما پس از گذشت مدتی متوجه شدم که چک ها در سطح شهر تهران خرج شده است.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع کلاهبرداری و به دستور شعبه پنجم بازپرسی دادسرای ناحیه 14 تهران ، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

با آغاز رسیدگی به پرونده و در مراجعه کارآگاهان به محل سکونت حامد . ش در محدوده مرکزی شهر تهران ، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که وی اقدام به تغییر محل سکونت خود نموده؛ همزمان با اقدامات پلیسی جهت شناسایی مخفیگاه متهم ، اقدامات قانونی جهت انسداد حساب بانکی مالباخته انجام شد.

با انسداد حساب بانکی متعلق به مالباخته، یکی از طلا فروشان منطقه سلیمانیه با مراجعه به پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ اعلام کرد: خانم جوانی با مراجعه به مغازه بنده اقدام به خرید 500 گرم طلا نمود و من نیز بواسطه آشنایی با خانواده ایشان اقدام به قبول کردن یک فقره چک از ایشان و فروش طلاها در ازای این چک نمودم اما در کمال تعجب و در زمان مراجعه به بانک متوجه شدم که چک مسروقه است.

با توجه به اظهارات مالک مغازه طلافروشی ، کارآگاهان با مراجعه به محل سکونت این خانم جوان در منطقه پیروزی به تحقیق از وی پرداخته و در اظهاراتش عنوان کرد که چک را طی یک معامله دریافت نموده و هیچ اطلاعی از مسروقه بودن آن ندارد؛ این خانم جوان با مشاهده تصویر حامد. ش بلافاصله وی را مورد شناسایی قرار داد.

سرهنگ کارآگاه رضا امیدی، رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به شناسایی تصاویر متهم پرونده از سوی تعدادی از مالباختگان و به منظور شناسایی مخفیگاه این شخص ، دستور انتشار تصاویر متهم ( دو تصویر مختلف بدست آمده از متهم ) از سوی مقام قضایی صادر شده است.

وی افزود: لذا از کلیه شهروندان که موفق به شناسایی تصاویر متهم تحت تعقیب پایگاه ششم آگاهی شده و اطلاعاتی در خصوص مخفیگاه و یا محل های تردد وی دارند درخواست می شود تا هرگونه اطلاعات خود را از طریق شماره تماس های 21868076 و 33190004 در اختیار کارآگاهان تیم مبارزه با کلاهبرداری پایگاه ششم آگاهی قرار دهند.

همچنین از سایر شکات و مالباختگان احتمالی نیز که موفق به شناسایی تصویر متهم شدند دعوت می شود تا جهت طرح شکایات خود به نشانی پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان نبرد شمالی – انتهای خیابان شهید بیدی مراجعه نمایند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

امروز در تقویم، روز آتش‌نشانی و ایمنی است. فرصتی مناسب برای یادآوری این نكته كه براساس آمارهای به دست‌آمده، در حال حاضر حدود ۲۵ درصد از كل حریق‌ های شهر تهران را آتش‌ سوزی‌ های ساختمانی تشكیل می‌دهد كه سهم ساختمان‌ های بلندمرتبه قابل توجه است.

«لحظه»ای که مهم است

«لحظه»ای که مهم است

«علی لندی که بود و چه کرد؟ (۲ نمره)» در بهترین حالت این سوالی است که سال‌های بعد در امتحانات دانش‌ آموزان مطرح می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها