در راستای آغاز طرح ملی اولین نشست صمیمی در 100 محله کم برخوردار کشور انجام شد؛

نشست تیم تخصصی با مردم محله علی آباد شهر برازجان 

دستگیری پدربزرگ به اتهام کودک‌ربایی

مرد میانسالی که نوه دختری‌اش را از تهران ربوده و به استان اصفهان منتقل کرده بود، در حالی دستگیر شد که جستجوی پلیس برای دستگیری همسر وی و یافتن کودک ربوده شده ادامه دارد.
کد خبر: ۶۸۸۲۷۳
دستگیری پدربزرگ به اتهام کودک‌ربایی

به گزارش جام‌جم، چندی پیش زنی با حضور در شعبه 13 دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه 5 تهران از والدین خود به اتهام ربودن دختر 10 ساله‌اش شکایت کرد.

شاکی گفت: در پی اختلاف با شوهرم از او جدا شدم و سرپرستی دخترمان را قاضی دادگاه به من داد سپس خانه‌ای را اجاره کرده و همراه دخترم زندگی می‌کردیم تا این که نامه جدیدی از دادگاه در اختیارم قرار گرفت که عنوان شده بود، من صلاحیت نگهداری فرزندم را ندارم و باید سرپرستی او در اختیار بهزیستی قرار بگیرد.

وی اضافه کرد: به موضوع اعتراض کردم و مدتی در تلاش بودم تا اثبات کنم صلاحیت لازم برای نگهداری فرزندم را دارم، اما تلاش‌هایم بی‌نتیجه ماند. سرانجام قاضی دادگاه پذیرفت تا فرزندم به جای رفتن به بهزیستی برای ادامه زندگی نزد والدینم زندگی کند.

شاکی یادآور شد: مدتی پیش، شوهرم به سراغم آمد و گفت اخلاقش را تغییر داده و می‌خواهد زندگی جدیدی را شروع کنیم. ابتدا گفته‌هایش را قبول نکردم تا سرانجام در پی رفت و آمد خود و خانواده‌اش اطمینان یافتم او از گذشته‌اش پشیمان شده و می‌خواهد زندگی سالمی را برای من و فرزندمان فراهم کند.

وی اضافه کرد: دوباره با هم ازدواج کردیم، سپس با حضور در دادگاه خانواده از قاضی دادگاه خواستیم که صلاحیت ما را نسبت به نگهداری فرزندمان بررسی و اجازه داده شود دخترمان نزد ما باز گردد.

زن جوان افزود: همراه شوهرم برای تحویل گرفتن دخترمان به خانه پدری‌ام در یکی از محله‌های تهران رفتیم، اما متوجه شدیم آنها شبانه نقل مکان کرده و حتی همسایه‌ها نیز از غیبت ناگهانی آنها بی‌اطلاع بوده و عنوان کردند: آخرین مرتبه فرزندمان را همراه والدینم دیده‌اند و دیگر از آن سه نفر خبر ندارند.با شکایت این زن، شوهرش نیز به دادسرا احضار و گفته‌های همسرش را تائید کرد و از والدین همسرش که دخترش را ربوده و به مکان نامعلومی برده‌اند، شکایت کرد.

با تشکیل پرونده و دستور قضایی، تحقیقات پلیس برا ی شناسایی و دستگیری زوج فراری و یافتن نوه دختری آنها آغاز شد تا این که دو روز پیش ماموران انتظامی سرنخ‌هایی به دست آوردند که نشان می‌داد، آنها در یکی از شهرهای استان اصفهان زندگی می‌کنند.

با به دست آمدن این سرنخ، ماموران انتظامی دو روز پیش با هماهنگی قضایی به استان اصفهان اعزام و با شناسایی مخفیگاه مرد میانسال او را دستگیر و در بازرسی از خانه وی اثری از همسر متهم و نوه ده ساله‌شان نبود و آنها پیش از حضور پلیس خانه را ترک کرده بودند.

مرد متهم در بازجویی اولیه گفت نمی‌خواستم نوه‌ام زندگی بدی را کنار والدینش داشته باشد؛ بنابراین با اطلاع از این که دختر و دامادم می‌خواهند دوباره با یکدیگر زندگی کنند، تصمیم به این کار گرفتم.

وی افزود: نوه‌ام را از تهران به شهرستان آوردم چون با دستور قضایی سرپرستی نوه‌ام در اختیار ما بود، گمان نمی‌بردم این حکم باطل شده و سرپرستی وی با دستور قضایی دوباره در اختیار دخترم و شوهرش قرار گرفته است. من و همسرم نمی‌دانستیم کاری که می‌کنیم جرم بوده و آدم‌ربایی محسوب می‌شود.

بنا بر این گزارش، با صدور قرار قانونی برای متهم، او از استان اصفهان برای ادامه تحقیقات در اختیار پلیس تهران قرار گرفت.

جستجوی پلیس برای یافتن همسر متهم و اطلاع از سرنوشت دختر 10 ساله ادامه دارد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها