jamejamsara
سرا خواندنی ها کد خبر: ۶۸۴۷۰۸   ۲۶ خرداد ۱۳۹۳  |  ۱۵:۰۱

ایست قلبی از سال گذشته تاکنون به‌عنوان بیشترین علت فوت در تهران، جان ۷ هزار و ۹۹۰ نفر را گرفته است. از سوی دیگر،  در سال 1392 بالغ بر 52 هزار و 334 نفر دارفانی را وداع گفته‌اند که از این میان یکهزار و 796 نفر نوزاد،‌ 30 هزار و 185 نفر مرد و 20 هزار و 353 نفر زن بوده‌‌اند.

مردان تهرانی بیشتر از زنان می‌میرند

جام جم سرا: در سه ماه نخست سال جاری یعنی از اول فروردین تا 20 خرداد 11 هزار و 133 نفر جان خود را از دست داده‌اند که 6 هزار و 437 نفر از آنها مرد، 4 هزار و 294 نفر زن و 402 نوزاد بودند. در سه ماه نخست سال‌جاری، کمترین فوت‌شدگان (از نظر سنی) در گروه 5 تا 9 سال، 60 نفر و بیشترین فوت شدگان از نظر سنی شامل افراد 65 سال به بالا، 6 هزار و 106 نفر بوده است. این در حالی است که سال گذشته در گروه سنی 5 تا 9 سال 288 نفر و در گروه سنی 65 سال به بالا 29 هزار و 58 نفر فوت کردند. تعداد فوت‌شدگانی که سال گذشته خارج از سازمان بهشت‌زهرا دفن شدند، 15 هزار و 758 نفر و تعداد فوت‌شدگان داخل این سازمان 36 هزار و 566 نفر بودند، این درحالی بود که تعداد افرادی که در سه ماه نخست سال جاری خارج از سازمان دفن شدند 3هزار و 440 نفر و تعداد افرادی که در این مدت داخل سازمان دفن شدند 7هزار و 693 نفر بوده است. کمترین علت فوت در سال گذشته به‌دلیل بیماری «سل» دستگاه تنفسی بود که جان یک مرد را گرفت و بیشترین علت فوت به‌دلیل ایست قلبی بود که جان 6 هزار و 620 نفر را در این مدت گرفته است. کمترین علت فوت در سه ماه نخست سال‌جاری نیز بیماری آسم بود که جان یک نفر را گرفت، اما ایست قلبی همچنان به‌عنوان بیشترین علت فوت معرفی شده است که بر اساس آن در سه ماه نخست امسال جان یکهزار و 370 را نفر را گرفته است. تسنیم نوشت؛ کمترین متوفیان سال گذشته نیز با تعداد 275 نفر در منطقه 22 شهرداری تهران و بیشترین تعداد متوفیان با تعداد 2 هزار و 516 نفر در منطقه 4 بوده است، اما در سه ماه نخست سال‌جاری کمترین متوفیان با تعداد 51 نفر در منطقه 22 و بیشترین متوفیان با تعداد 625 نفر در منطقه 10 بوده است. اسفند سال گذشته اعلام شده بود که  از ابتدای سال‌جاری تا امروز یک میلیون و ۳۴۹ هزار و ۵۶ نفر به جمعیت کشور افزوده شده که این رقم نسبت به سه ماه گذشته ۳۶۷ هزار و ۲۷۴ نفر افزایش داشته است. در این بین پسرها با ۳۲ هزار و ۳۷۶ تولد بیشتر از تعداد متولدین دختر پیشتازند و تعداد آنها از ابتدای سال‌جاری تا امروز به ۶۹۰ هزار و ۷۱۶ نفر رسیده، این درحالی است که تعداد دختران متولدشده نیز در همین مدت به ۶۵۸ هزار و ۳۴۰ نفر رسیده است.(آرمان)

Share

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
حادثه حماسه‌ ساز

حادثه حماسه‌ ساز

واقعه سال ۶۰ آمل و حمله گروهک تروریستی اتحادیه کمونیست‌ها نقطه‌عطفی در تاریخ تحرکات مسلحانه عناصر ضدانقلاب علیه جمهوری اسلامی ایران بود. بعد از پیروزی انقلاب‌اسلامی برخی مخالفان مشی مذهبی ساختار جدید سیاسی ایران، با توجه به نابه‌سامانی‌های موجود درصدد ایجاد آشوب برآمدند و تلاش کردند حداقل در برخی مناطق‌مرزی و حساس کشور قدرت عمل را به دست گیرند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر