در مراسم خیرخواهانه‌ای که به بهانه فروش پیراهن حمید استیلی در دیدار مقابل آمریکا برگزار شد، مبلغ یک میلیارد و پانصد میلیون تومان برای کودکان سرطانی جمع آوری شد.
کد خبر: ۶۷۸۶۲۰
گلریزان 1/5 میلیاردی برای پیراهن استیلی

در این مراسم که شامگاه چهارشنبه هفتم اردیبهشت ماه در تالار ایوان شمس تهران برپا شده بود، شماری از خیرین، هنرمندان و اهالی ورزش گرد هم آمدند و در ‌نهایت با انجام یک مراسم گلریزان در پای پیراهن حمید استیلی مبلغ یک و نیم ملیارد تومان به موسسه خیریه سپاس برای کمک به درمان بیماران سرطانی کمک شد.

در این میان شرکت بهنام پیشروی کیش که در این فصل اسپانسر باشگاه پرسپولیس تهران شده مبلغ یک میلیارد و صد میلیون تومان را برای تحت پوشش قرار دادن یازده بیمار سرطانی اهدا نمود و حمیدرضا سیاسی رییس هیات مدیره باشگاه پرسپولیس نیز مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان گلریزان کرد.

در بخشی از این مراسم حمید استیلی در سخنانی اظهار کرد: " این پیراهن سال‌ها در دست مادرم بود و از او خواستم تا در این کار خیر شرکت کند."

استیلی ادامه داد: "من از کودکی رویای حضور در جام جهانی فوتبالی و گلزنی در آن را داشتم و خدا را شکر در ‌نهایت توانستم به هر دوی این آرزو‌ها دست یابم."

زننده یکی از دو گل تاریخی تیم ملی ایران مقابل آمریکا با ابراز خرسندی از گرد هم آمدن شمار زیادی از مردم در مراسم‌های خیرخواهانه گفت: " این یک فرهنگ خوب است که در روزهای سخت در کنار یکدیگر باشیم. همیشه شاهد آن هستیم که در مواقع دشواری و سختی‌ها همچنون زلزله مردم زود‌تر از دولت در صحنه حاضر می‌شوند و کمک می‌کنند. من نیز همواره خودم را مدیون مردم می‌دانم و دست بوس آن‌ها هستم."

دکتر محمد زادمهر از بازکنان سابق فوتبال ایران هم در این مراسم اظهار کرد: " خوشحالم در محفلی حضور پیدا کرده‌ام که گذشت و خیر و نیکی در آن به چشم می‌خورد و از برگزار کنندگان این مراسم تشکر می‌کنم. باید این سنت‌های نیکو و پسندیده را حفظ کنیم. فراموش نکنیم در ایران و در سراسر جهان بسیاری از افراد بودند و هستند که بر بیماری سرطان غلبه و یا برخی تا آخرین لحظات با آن مبارزه کردند."

زادمهر با یادآوری گلزنی حمید استیلی مقابل آمریکا گفت: " ۳۱ خرداد سال ۷۷ یک روز فراموش نشدنی بود. شبی که همه خوشحال و شاد از پیروزی ایران برابر آمریکا به خیابان‌ها آمدیم و شادی کردیم. حالا امشب حمید استیلی یک گل زیبای دیگر را وارد دروازه دل‌ها کرده است."

مصطفی هاشمی طبا رئیس سابق سازمان تربیت بدنی و کمیته المپیک هم در سخنان کوتاهی گفت: " هم بنیان گذاران موسسه خیریه و هم حمید استیلی جزو کسانی هستند که آن بالا کسی آن‌ها را دوست دارد."

حسین کلانی از چهره‌های ماندگار فوتبال هم در بخش دیگری از این مراسم گفت: " ما در کشوری زندکی می‌کنیم که همه چیز دارد، اما هرگاه از مردم بخواهیم کاری را انجام دهند بدون آنکه چیزی بگوییم بلافاصله در صحنه حاضر می‌شوند."

وی ادامه داد: " من از رسانه‌ها می‌خواهم تبلیغات زیادی در این بخش انجام دهند زیرا این وظیفه دولت است که اقداماتی این چنین برای کمک به افراد نیازمند و بیماران انجام دهد. من آرزو دارم این مشکلات توسط دولت حل شود و این قدر از مردم نخواهیم که کمک کنند."

در پایان این مراسم تعدادی از خیرین، هنرمندان و اهالی ورزش هر یک مبالغی را برای کمک به بیماران سرطانی اهدا کردند.(ایسنا )

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها