jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۶۷۸۲۶۴ ۰۷ خرداد ۱۳۹۳  |  ۱۲:۵۱

شمار افراد بستری در کرمان به شش نفر رسید

حمله کرونا: ۴ نفر دیگر مشکوک به ابتلا

مدیر گروه مبارزه با بیماری‌های معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: چهار نفر دیگر در ارتباط با بیماری کرونا در کرمان بستری شدند که در دو مورد ابتلا به بیماری تایید شده و از مجموع شش نفر، چهار نفر دیگر مشکوک به بیماری‌اند.

حمله کرونا: ۴ نفر دیگر مشکوک به ابتلا

جام جم سرا:
ˈ
مهدی شفیعی افزود: دو بیماری که ابتلا به کرونا در آن‌ها تایید شده دو خواهر از یک خانواده هستند که در بررسی‌ها، با دو سه واسطه تماس مختلف با زائری که از حج برگشته بود، داشته‌اند اما هم اینک حال عمومی یکی از این دو خواهر خوب است و او پس از چند روز بستری امروز ترخیص شد.
وی گفت: خواهر دیگر به علت اینکه سن او بالا بوده و بیماری‌های مزمن نیز داشته هم اکنون در بخش مراقبت‌های ویژه نگهداری می‌شود و اگر چه حال وی زیاد خوب نیست اما در دو روز گذشته کمی بهبود یافته و تب این بیمار کمتر شده است.
شفیعی خاطرنشان کرد: بیماری تنفسی کرونا چون درمان قطعی دارویی ندارد باید برای این بیمار اقدامات حمایتی تنفسی انجام شود و البته بهبود شرایط به مقاومت و سیستم ایمنی بدن نیز بستگی دارد.
وی ادامه داد: نمونه برداری از ۱۴۰ نفر از اطرافیان این دو خواهر که به نوعی با آن‌ها ارتباط داشته‌اند انجام شده اما هنوز موردی که ابتلا به کرونا در بین آن‌ها به تایید رسیده باشد، وجود ندارد و منتظر جواب نمونه برداری‌ها هستیم. البته دو نفر از نزدیکان این دو خواهر که علائم تنفسی داشتند در بیمارستان بستری شده‌اند که حال عمومی آن‌ها خوب بوده اما هنوز جواب آزمایش‌ها این دو فرد نیامده است.
به نقل از ایرنا، مدیر گروه مبارزه با بیماری‌های معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان تصریح کرد: دو نفر دیگر نیز مشکوک به ویروس کرونا در کرمان شناسایی شده‌اند که ارتباطی با این خانواده ندارند. آن‌ها نیز یا سابقه تماس با زائر را داشته‌اند یا خود در سفر حج بوده‌اند، که اکنون این دو نفر نیز برای بررسی بیشتر بستری هستند.

کرونا ویروس جزء ویروس‌های سرماخوردگی است که از سال ۲۰۱۲ میلادی نخستین مورد ابتلا به این ویروس در عربستان سعودی و کشورهای عربی حوزه خلیج فارس مشاهده شده است. این ویروس می‌تواند از علائم خفیف تنفسی و اسهال آغاز شود و تا علائم شدید تنفسی ادامه یابد که منجر به بستری در بیمارستان و در ‌‌نهایت اگر فرد به موقع مراجعه نکند یا اینکه به بیماری زمینه‌ای قلبی، ریوی، دیابت و فشارخون مبتلا باشد، می‌تواند منجر به مرگ شود.

Share

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چالش ناقلان بی علامت

چالش ناقلان بی علامت

ناقلان بدون علامت افرادی هستند که در ترشحات دستگاه تنفسی فوقانی و تحتانی آنها ویروس وجود دارد اما علائم بالینی ندارند. این افراد در هر مکانی ممکن است حضور داشته‌باشند، بنابراین در مکان‌های شلوغ مخصوصا اتوبوس و مترو باید فرض کنیم هر فردی ممکن است ناقل ویروس باشد.

خوب بمانید

خوب بمانید

دیروز، رهبر معظم‌ انقلاب در جلسه مجازی با رئیس و نمایندگان مجلس، عبارات قابل توجهی در وصف مجلس یازدهم به کار بردند که حتما برای تک تک منتخبان ملت باعث افتخار و منشأ قوت قلب است.

گفتگو

بیشتر
خیلی هم موفق هستم!

گفت‌وگو با لاله صبوری، بازیگر باسابقه تلویزیون که حالا چند سالی است دیگر نقش‌های پررنگی بازی نکرده است

خیلی هم موفق هستم!

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر