jamejamsara
سرا کد خبر: ۶۶۸۴۰۳ ۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۳  |  ۱۳:۰۲

پیرزن و پیرمردهایی را که دست در دست هم راه می‌روند و با هم قدم می‌زنند دیده‌اید؟ البته اگر خودشان را هم از نزدیک ندیده باشید، حتما چنین تصویری را مشاهده کرده‌اید. تصویری که باعث می‌شود خیلی‌ها از خودشان بپرسند این زوج چطور این همه سال را با هم بخوبی زندگی کرده‌اند؟ و چطور می‌شود راه آنها را در پیش گرفت و پس از سال‌ها زندگی مشترک، همین حس خوب را داشت؟

جام جم سرا:

این زوج‌های موفق که​ سال​ها همراه با هم زندگی خوبی را سپری می‌کنند، معمولا رمز و رازهایی دارند که شاید جوان‌ترها از آن بی‌خبر باشند. بد نیست اگر شما هم می‌خواهید زندگی‌تان را مثل آنها بگذرانید، این مطلب را بخوانید.

• آنها سعی می‌کنند هر روز شناخت بهتر و دقیق‌تری از همسرشان به دست بیاورند. در حقیقت آنها پذیرفته‌اند انسان تغییر می‌کند و این تغییرات هم دائمی است. زمانی که تجربه‌های او بیشتر می‌شود، نگاهش نسبت به دنیا و زندگی عوض خواهد شد و این تغییر نگرش و نگاه هم می‌تواند رفتارش را تغییر دهد. بسیاری از زوج‌هایی که مدت‌هاست در کنار یکدیگر زندگی می‌کنند، سال‌ها قبل همدیگر را شناخته‌اند و نمی‌توانند تغییر طرف مقابل‌شان را بپذیرند یا حتی ممکن است اصلا آن را نبینند و انکار کنند. برای همین هم گاهی پس از گذشت چند​ سال، وقتی دوباره به ارتباط‌شان نگاه می‌کنند، متوجه می‌شوند همسرشان برای آنها مثل یک غریبه شده است؛ غریبه‌ای که اصلا او را نمی‌شناسند. بنابراین آنهایی که نمی‌خواهند زندگی مشترک‌شان چنین آسیبی ببیند، هر روز باید در پی شناخت همسرشان باشند و سعی کنند آن فرد جدید را بهتر از قبل بشناسند.

• زوج‌های موفق، واقع‌گرا هستند و می‌دانند هر انسانی ممکن است اشتباه ‌کند. گاهی زندگی بسیار سخت پیش می‌رود و شرایط طوری می‌شود که زن و مرد احساس می‌کنند گیج شده‌اند و نمی‌توانند راه درست را انتخاب کنند. اگر در این مواقع حواستان نباشد، ممکن است مرتکب اشتباهی شوید که زندگی‌تان را تهدید می‌کند. پس هر وقت چنین مشکلاتی سر راهتان قرار گرفت، به خودتان یادآوری کنید هر کسی ممکن است اشتباه کند؛ ولی واکنش شما در برابر اشتباه همسرتان می‌تواند نتیجه آن را تغییر دهد.

• آنها هرگز به فکر فریب دادن همسرشان نیستند. پس اگر شما می‌خواهید همسرتان را آزار دهید، حتما به این کار فکر کنید، اما اگر واقعا همسرتان را دوست دارید، هیچ وقت و در هیچ شرایطی به فکر خیانت و تقلب نباشید.

• آنها به یکدیگر این فرصت را می‌دهند که عدم موافقت‌شان را اعلام کنند. یکی از بزرگ‌ترین اشتباهاتی که همسران مرتکب می‌شوند این است که فکر می‌کنند زن و شوهر موفق در تمام موضوعات زندگی باید با یکدیگر موافق باشند. در حالی که زوج‌های موفق طور دیگری رفتار کرده‌اند و اختلاف نظرهایی را که با همسرشان داشته‌اند، پذیرفته‌اند. البته درباره موضوعات مهم و اساسی زندگی حتما باید تفاهم و توافقی وجود داشته باشد، اما در مورد مباحث ساده‌ و جزئی‌تر می‌توان به توافق رسید. (جام جم/ضمیمه چاردیواری/ترجمه از: Lifehack. org)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر