jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۶۶۵۴۸۰ ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۳  |  ۱۷:۵۰

کاخ مروارید با حکم دادستان عمومی و انقلاب کرج به اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان البرز واگذار و نامه دادستانی در این باره منتشر شد.

کاخ مروارید به میراث‌فرهنگی برگشت

مدیرکل اداره کل میراث فرهنگی البرز گفت: با توجه به دستور و ابلاغیه دادستان عمومی و انقلاب کرج تصرف و حفاظت مجموعه تاریخی – فرهنگی کاخ مروارید به اداره کل میراث فرهنگی البر واگذار شد.

ابوالفضل عبیدی در گفت‌وگو با مهر با بیان این مطلب افزود: در ابلاغیه دادستان عمومی و انقلاب کرج آمده است مجموعه تاریخی – فرهنگی کاخ مروارید به عنوان یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران با مدیریت اداره کل میراث فرهنگی البرز برای بازدید عموم مردم بازگشایی شود.

در حکم دادستان عمومی و انقلاب کرج آمده است:

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان البرز

با سلام

عطف به نامه شماره 932150/396 مورخ 93/01/27 گزارش وضعیت کاخ مروارید ملاحظه شد.

ضرورت دارد به نحو مقتضی و به نحوی که بهره‌مندی از این مجموعه تاریخی و فرهنگی و یکی از شواهد حضور مردم جهت ایجاد انقلاب اسلامی محفوظ بماند.

به محض رویت ابلاغیه نسبت به تصرف و حفاظت از مجموعه برابر مقررات قانونی اقدام کنید.

بدیهی است انتظار می‌رود سازمان میراث فرهنگی وضعیت موجود را با شرایطی بسیار مناسب‌تر و مطلوبتر از وضع جاری احیاء، مرمت و حفاظت کند و شرایط بازدید عموم از این مجموعه تاریخی فرهنگی را فراهم سازد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

هفته گذشته طالبان یورش برق‌آسایی به شهرستان «مایمی» در شمال‌ شرق افغانستان داشت.این منطقه روی خط مرزی این کشور با تاجیکستان و در استان بدخشان قرار دارد.

اسبی در غبار آمد

اسبی در غبار آمد

در نخستین ساعاتی که خبر شهادت شهید محسن فخری‌ زاده را شنیدم، نوشتن یک مثنوی را آغاز کردم: «سواری بر زمین افتاد و اسبی در غبار آمد/ غروب از جاده دردا باز اسبی بی‌سوار آمد». تا پاسی از شب بیدار بودم و شعر را بازنویسی می‌کردم.

چرایی پیک زمستانی کرونا

چرایی پیک زمستانی کرونا

وزیر بهداشت اعلام کرد پس از پیک پاییزه کرونا، یک پیک زمستانی نیز خواهیم داشت که به‌خصوص در استان‌های جنوبی کشور، باعث افزایش شیوع بیماری می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر