jamejamsara
سرا خواندنی ها کد خبر: ۶۶۱۶۸۰   ۲۳ فروردين ۱۳۹۳  |  ۰۹:۲۲

کارآگاهان پلیس اگاهی تهران بزرگ، سارق مامورنمایی را دستگیر کردند که درقالب مسافرکش و با شیوه بیهوشی اقدام به ربودن اموال زنان می‌کرده. قاضی پرونده نیز برای شناسایی شاکیان، دستور انتشار عکس بدون پوشش متهم را داده است.

جام جم سرا: در ۱۲ فروردین ماه امسال، مأموران گشت آشکار پلیس آگاهی تهران بزرگ ، در میدان قیام و طی تعقیب و گریز با یک دستگاه خودرو پراید مشکی موفق به دستگیری سرنشین آن به نام رضا . ب (۳۷ ساله) می شوند که در بازرسی داخل خودرو چندین دستگاه گوشی تلفن همراه ، مقادیری اسناد و مدارک شناسایی و همچنین بسته قرص‌های خواب آور و همچنین یک قبضه اسلحه کمری تقلبی بدست می‌آید که متهم در همان اعترافات اولیه عنوان می کند که گوشی‌های تلفن همراه و مدارک شناسایی متعلق به تعدادی از زنان جوانی است که به شیوه بیهوشی و با استفاده از آبمیوه مسموم ، اقدام به سرقت از آنها نموده است.
با توجه به اعتراف صریح متهم به زورگیری از زنان به شیوه بیهوشی، پرونده مقدماتی تشکیل و به دستور شعبه ششم بازپرسی دادسرای امور جنایی ، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار می گیرد.
طبق گزارش ایسنا، با ارجاع پرونده به پایگاه هفتم آگاهی، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که خودرو پراید مشکی بدست آمده از متهم دارای سابقه سرقت در شهر شیراز بوده و به شیوه بیهوشی سرقت شده است.
متهم در خصوص نحوه سرقت خودرو پراید به کارآگاهان گفت: در شهر شیراز ، به عنوان مسافر سوار یک دستگاه خودرو پراید شده و پس از طی مسافتی کوتاه با معرفی خود به عنوان مأمور قوه قضائیه و جلب اعتماد راننده پراید ، مدعی شدم که بواسطه ارتباط با برخی مقامات مهم قضایی کشور می توانم نسبت به تهیه وام برای او اقدام کنم و پس از جلب اعتماد و طرح دوستی ، به بهانه خرید آبمیوه از ماشین پیاده شده و در یک لحظه داروی خواب آوری که از قبل آماده کرده بودم را داخل آبمیوه ریخته و به راننده دادم ؛ راننده پراید بلافاصله پس از نوشیدن آبمیوه بیهوش شد و من نیز خودرو را بهمراه تمامی اسناد و مدارک شناسایی سرقت و از آنجا به اصفهان رفته و پس از چند روز به تهران آمدم و در پوشش مسافرکش اقدام به سوار کردن زنان و نهایتا سرقت اموال آنها به شیوه بیهوشی کردم.
متهم در ادامه اعترافات و در خصوص نحوه مراجعه به شهر شیراز به کارآگاهان گفت : " قبل از رفتن به شهر شیراز و زمانی که (استان گیلان – شهرستان رشت) آزاد شدم ، به محض آزاد شدن اقدام به سرقت یک دستگاه خودرو سواری پراید در شهر انزلی کرده و با پراید مسروقه به تهران آمدم ؛ پس از چندین فقره سرقت به شیوه بیهوشی، ماشین را در تهران رها و به شیراز رفتم.
متهم در ادامه اعترافاتش و در خصوص نحوه سرقت به شیوه بیهوشی از زنان ، به کارآگاهان گفت: پس از سرقت اولین خودرو در شهر انزلی ، به تهران آمدم . ابتدا یک اسلحه کمری قلابی تهیه و پس از آن ، در پوشش مسافرکش اقدام به سوار کردن زنان عمدتا جوان و نهایتا سرقت اموال آنها به شیوه بیهوشی می کردم ؛ زمانیکه خانمی به عنوان مسافر سوار ماشین می شد ، فرد دیگری را به عنوان مسافر سوار نمی‌کردم تا بتوانم نقشه سرقت را انجام دهم ؛ در طی مسیر ، با معرفی خود به عنوان مأمور ( همراه با نمایش اسلحه قلابی ) و طرح ادعای تهیه کار و یا وام ابتدا اعتماد خانم‌ها را جلب و سپس با دادن آبمیوه مسموم و بیهوش کردن اقدام به سرقت وجه نقد، گوشی تلفن همراه ، طلا و جواهرات و دیگر اموال و مدارک همراه آنها می کردم و سپس خانم‌ها را در همان وضعیت بیهوش و در کوچه‌های فرعی شهر رها می کردم.
با توجه به اعترافات صریح متهم و همچنین اموال و مدارک بدست آمده از داخل خودرو مسروقه ، کاراگاهان موفق به شناسایی تعدادی از خانم‌های جوانی شدند که همگی آنها به شیوه‌ای مشابه (بیهوشی با استفاده از آبمیوه مسموم ) و توسط متهم مورد سرقت قرار گرفته بودند.
یکی از شکات پس از حضور در پایگاه هفتم آگاهی و شناسایی متهم در اظهارات خود به کارآگاهان گفت: به مقصد میدان نبوت، سوار یک دستگاه خودرو پراید شدم که راننده آن ابتدا خود را مأمور یکی از ارگان‌های دولتی معرفی کرد و مدعی شد که می تواند برای من کاری مناسب پیدا کند؛ در طول مسیر و به بهانه صحبت کردن درباره نوع کار مورد درخواست بنده، این شخص اقدام به خرید یک لیوان آبمیوه انار برای هر دونفرمان کرد که به محض نوشیدن آبمیوه ، دیگر متوجه هیچ چیز دیگری نشده و زمانیکه به هوش آمدم متوجه شدم که مدت دو روز است در بیمارستان تحت مراقبت قرار دارم.
سرهنگ کارآگاه داوود فرد ، رئیس پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: در ادامه رسیدگی به این پرونده و با انتشار خبر دستگیری متهم ، تعدادی از شکات با مراجعه به پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران ، اقدام به شناسایی متهم به عنوان سارق اموال و وجوهات نقد خود و یا فریب و اغفال آنها در پوشش وعده‌های دروغین ازدواج و یا تهیه وام و... کرده‌اند.

وی افزود: با توجه به افزایش تعداد شکات پرونده و همچنین احتمال ارتکاب جرایم مشابه در دیگر مناطق کشور و به منظور شناسایی دیگر شکات پرونده ، دستور انتشار تصویر بدون پوشش متهم از سوی قاضی پرونده صادر شده است ؛ لذا از کلیه شهروندان ، شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهم شدند دعوت می‌شود تا جهت پیگیری شکایات خود به پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در میدان پانزده خرداد مراجعه کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
برجام دیگر اولویت اول نیست

برجام دیگر اولویت اول نیست

آنچه در جریان سفر وزیر خارجه کشورمان به نیویورک اتفاق افتاد حکایت از اصل نوینی در سیاست خارجی ایران دارد و اگر این نگاه ادامه پیدا کند و نهادهای داخلی مرتبط با حوزه خارجی بتوانند از ظرفیت به‌وجود آمده در دولت سیزدهم به درستی استفاده کنند، می‌توانیم شاهد پیشرفت جدی در توسعه مناسبات ایران با کشورهای مختلف به‌ویژه همسایگان باشیم.

 شاید یک روز نوبت ما هم رسید

 شاید یک روز نوبت ما هم رسید

من تا به حال پیاده‌ روی اربعین نرفته‌ام، کربلا هم همین‌طور، هر بار به دلیلی نشده است. بگذارید به این حساب که می‌گویند فلانی قسمتش نبوده است.

اربعین مردم

اربعین مردم

از ابتدای سال ۹۰ راهپیمایی اربعین بعد از گذشت سال‌ها از این سنت حسینی، توجه جهانیان را به خود جلب کرد؛ پدیده‌ای که با پیوستن شیعیان کشورهای همسایه و کشورهای غربی و اروپایی به رویدادی بین‌المللی تبدیل شد، پدیده‌ای که پایه و اساس آن مردم بودند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها