jamejamsara
سرا خواندنی ها کد خبر: ۶۴۹۷۹۱ ۰۶ اسفند ۱۳۹۲  |  ۱۳:۱۶

مردی که همسرش را با ضربات متعدد چاقو به قتل رسانده‌ بود با تایید حکم قصاص توسط دیوانعالی کشور به چوبه‌‌دار نزدیک شد.

جام جم سرا: همسایه‌های داریوش اوایل فروردین سال90 به ماموران خبر دادند این مرد با همسرش مریم درگیر شده و صدای مشاجره از خانه آنها به گوش می‌رسد و ظاهرا دعوا شدت گرفته است. وقتی پلیس به محل رسید، جسد غرق در خون مریم را که آثار ضربات چاقو روی آنها مشهود بود، پیدا کرد و داریوش نیز دستگیر شد. ماموران پس از انتقال جسد به سردخانه از داریوش بازجویی کردند. او گفت همسرش به او تهمت زده که با زنی دیگر ارتباط دارد و همین هم انگیزه قتل بود. وقتی مادر مریم مورد بازجویی قرار گرفت، گفت: «داریوش از همان وقتی که با دخترم نامزد کرد او را خیلی اذیت می‌کرد و کتکش می‌زد. در دوران نامزدی‌اش چندین‌بار دخترم را در حضور مردم کتک زد و بعد از او عذرخواهی کرد. ما هم تصمیم گرفتیم نامزدی را به هم بزنیم اما اقوام واسطه شدند و اجازه ندادند این اتفاق بیفتد. بعد از عروسی، دخترم و شوهرش به تهران آمدند و دیگر در جریان دعواهایشان نبودم. آنها صاحب دو بچه ‌شدند و زندگی مشترکشان ادامه داشت. آن دو در تعطیلات نوروز به خانه ما می‌آمدند. دخترم می‌خواست بیشتر بماند اما شوهرش گفت باید به منزل مادر او بروند. او جلوی همه دخترم را کتک زد، تهدید کرد و گفت تو را می‌کشم. دخترم هم شبانه بچه‌ها را برداشت و به تهران برگشت. چند روز بعد هم داریوش به تهران رفت و بعد هم خبر دادند دخترم مرده ‌است.»
داریوش در جریان تحقیقات اتهام قتل را قبول کرد و گفت که همسرش او را بسیار عصبی می‌کرد و همین هم باعث شد با هم درگیر شوند. متهم بعد از تکمیل تحقیقات و ارسال پرونده به دادگاه کیفری استان تهران پای میز محاکمه رفت و با درخواست اولیای‌دم به قصاص محکوم شد اما رای صادره مورد اعتراض داریوش و وکیلش قرار گرفت چرا که داریوش ادعا کرده ‌بود بیماری روانی دارد، چندبار در بیمارستان بستری شده و تحت تاثیر بیماری‌اش دست به قتل زده ‌است. بنابراین رای صادره نقض و دیوانعالی کشور خواستار بررسی وضعیت متهم به‌لحاظ روانی شد.

پزشکی‌قانونی پس از تشکیل جلسه، متهم را سالم تشخیص داد و به این ترتیب متهم یک بار دیگر پای میز محاکمه رفت. این بار نیز دفاعیات او کارساز نبود و متهم با درخواست اولیای‌دم مقتول به قصاص محکوم شد. رای صادره دوباره مورد اعتراض قرار گرفت و این‌بار به تایید رسید، به این ترتیب در صورتی که اولیای‌دم تفاضل دیه را پرداخت کنند متهم پای چوبه‌‌دار می‌رود.|شرق

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

هفته گذشته طالبان یورش برق‌آسایی به شهرستان «مایمی» در شمال‌ شرق افغانستان داشت.این منطقه روی خط مرزی این کشور با تاجیکستان و در استان بدخشان قرار دارد.

اسبی در غبار آمد

اسبی در غبار آمد

در نخستین ساعاتی که خبر شهادت شهید محسن فخری‌ زاده را شنیدم، نوشتن یک مثنوی را آغاز کردم: «سواری بر زمین افتاد و اسبی در غبار آمد/ غروب از جاده دردا باز اسبی بی‌سوار آمد». تا پاسی از شب بیدار بودم و شعر را بازنویسی می‌کردم.

چرایی پیک زمستانی کرونا

چرایی پیک زمستانی کرونا

وزیر بهداشت اعلام کرد پس از پیک پاییزه کرونا، یک پیک زمستانی نیز خواهیم داشت که به‌خصوص در استان‌های جنوبی کشور، باعث افزایش شیوع بیماری می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر