سردمزاجی یکی از دلایل مهم‌ جدایی همسران است

بی‌میلی جنسی؛ دلایل و راهکارها

رابطه جنسی حیاتی‌ترین جزء همه ازدواج‌هاست. اگر یکی یا هر دوی زوجین علاقه و رغبت خود را در برقراری رابطه زناشویی از دست دادند چه می‌شود؟ تحقیقات نشان داده است که درصد انبوهی از چنین ازدواج‌هایی با شکست مواجه می‌شود؛ به گونه‌ای که بر اساس آمار رسمی، بعد از مسائل مالی، مسائل جنسی دومین دلیل برای طلاق شناخته شده است. بنابراین، مفید دیدیم که در این نوشتار پیشنهادهایی برای بهبود رابطه جنسی در بین همسران ارائه دهیم.
کد خبر: ۶۴۸۹۵۶
نگذارید رابطه جنسی به جدایی بینجامد

جام جم سرا: رابطه جنسی نقش بسیار مهمی در ازدواج دارد، ولی با این حال زوج‌های زیادی بدون توجه عمیق به آن زندگی می‌کنند. هدف از درج این مطلب ایجاد روابط صمیمانه میان زوجین و استحکام روابط زن و شوهر در کانون خانواده است.

ناامید نشوید

راه‌های زیادی برای جلوگیری از سردی روابط جنسی وجود دارد اما چند راه پیشنهادی پی آمده، اثرات کمابیش مناسبی در جان بخشیدن دوباره به زندگی جنسی زوجین دارد:

به خودتان متکی باشید

فرقی نمی‌کند که همسرتان چقدر دوستتان داشته باشد و بخواهد ارضائتان کند؛ تحریکات و شور جنسی او به هیچ وجه شبیه به شما نیست. به همین دلیل غیرمنطقی است اگر انتظار داشته باشید هر زمان شما خواستید در اختیارتان باشد. باید یاد بگیرید که چطور گهگاه نیاز‌هایتان را کنترل کنید. احتمالاً تصور خواهید کرد که چنین رفتاری عادلانه نیست و مطمئناً عصبانی خواهید شد. این مساله‌ای کاملاً طبیعی است و باید آن را بپذیرید. هرچه تلاش همسرتان برای فهمیدن شما و نیاز‌هایتان بیشتر شود، تلاش شما نیز در درک این تفاوت‌ها باید افزایش یابد. اگر اطمینان داشته باشید که همسرتان واقعاً دوستتان دارد و به شما توجه می‌کند، انجام این کار با راحتی بیشتری صورت خواهد گرفت.

تنوع، مزه زندگی است

احتمالاً زندگی جنسی شما دچار یکنواختی شده است. حتی مهیج‌ترین فرد در رابطه جنسی هم اگر این روابط برایش تکرار مکررات شود، از آن دلزده خواهد شد. اگر این مورد را در رابطه جنسی خودتان با همسرتان هم مشاهده می‌کنید، پس وقتش رسیده که کمی تنوع وارد این رابطه کنید. برای جلوگیری از یکنواختی جنسی، باید کمی خلاق باشید:

مکانی جدید انتخاب کنید
لباس خواب مناسب و جدید بخرید.
عطر خوشبو استفاده کنید.
حتما مسائل بهداشتی و نظافتی را رعایت کنید.
آرایش و زیبایی را فراموش نکنید زیرا نشانه اهمیت دادن به شریک زندگی خود است.
معمول است که مرد در رابطه جنسی پیشقدم می‌شود. بد نیست زن نیز گاهی پیشقدم شود.
با آرامش و مهربانی رفتار کنید.
خشن و عجول نباشید.
سعی کنید با کلام، نگاه، حرکات و رفتار خود به ارامی همسرتان را راضی کنید. بگذارید او نشانه‌های عشق و محبت را در شما ببیند.

آماده‌سازی روان

رابطه زناشویی فقط به نوع فیزیکی محدود نمی‌شود و نوع روانی نیز دارد که باید به صورت همزمان استفاده شود،
به همسر خود بفهمانید که رابطه جنسی با او سبب آرامش او می‌شود و می‌خواهید با این عمل عشق و محبت خود را بیشتر به او ثابت کنید و هدف فقط ارضاء جنسی-جسمی نیست بلکه روح معنوی شما نیز با این عمل ارضاء می‌شود.
زوج‌های زیادی بوده‌اند که بی‌علاقگی و نارضایتی یکی از زوجین از رابطه جنسی باعث جدایی آن‌ها شده است. البته شما هم ممکن است به فکر این کار بیفتید. اما بدانید طلاق راه حل مناسبی نیست.

اگر به جای پیدا کردن راه حل و برطرف کردن مشکل، از آن فرار کنید (پاک صورت مساله)، ممکن است زوج دیگری پیدا کنید که او نیز از نظر جنسی با شما ناهماهنگ و ناسازگار باشد و بهتر است از خود بپرسید این کار را تا کجا ادامه خواهید داد؟ قبل از اینکه بار و بندیلتان را جمع کنید و همسرتان را ترک کنید، ببینید آیا همسرتان از این جریان خبر دارد؟ اطلاع دارد که شما از رابطه جنسی با او ناراضی هستید؟ کار ار به دعوا نکشانید. تقصیر‌ها را به گردن او نیندازید، انتقاد نکنید، فقط خیلی آرام با او در مورد مشکلاتتان صحبت کنید. بگویید که به خاطر اختلافاتی که در روحیات جنسی شما وجود دارد، می‌خواهید کاری کنید که به بهبود رابطه‌تان منتهی می‌شود و برای این کار همکاری بیشتر او کمک می‌کند و باید برای بهتر شدن ارتباط jان هردو فعالانه رفتارکنید و برای این امر باید حتی با کنار گذاشتن خجالت و تعصبات به متخصصین مربوطه مراجعه نمایید.
افکار خود را با او در میان بگذارید. این را به صورت یک تهدید مطرح نکنید. فقط میزان امیدواری خود را با او در میان بگذارید. به او فرصتی دوباره برای اصلاح و سازگار شدن بدهید، و منتظر نتیجهٔ آن شوید.|با تلخیص از سلامت|دکتر محمد والی‌پور - روان‌شناس

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۷
پدرام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۵۶ - ۱۳۹۲/۱۲/۱۷
۰
۰
خدا خیرتون بده با مطالب ناب تون
ایشالا كه این روند روشن سازی مردم سر چاش بمونه و روز به روز بیشتر بشه
شفاف سازی در این زمینه ها حقیقتا ضرورت سلامت نسل های آیندست
امید
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۰۶ - ۱۳۹۲/۱۲/۱۸
۰
۰
شما در آخر جملاتتون فرمودید كه با كنار گذاشتن خجالت و تعصبات به متخصصین مربوطه مراجعه نمایید. یه نظر شما چند درصد از مردم این مطلبرو خوندن؟ بهتر نیس این روند روشن سازی نیز بدون تعصب و واضح از رسانه ها با آگاهی سازی كامل اطلاع رسانی بشه تا این مشكل جدی كه گریبان گیر خیلی هاست برطرف بشه؟
نگار
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۰۲ - ۱۳۹۲/۱۲/۱۸
۰
۰
خیلی مطلب كاربردی و مفیدی بود . ممنون
خوشبخت
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۰۸ - ۱۳۹۲/۱۲/۱۹
۰
۰
سلام من در این رابطه با همسرم احساس رضایت دارم چون ما با هم در مورد نارضایتیهامون حرف می زنیم و تاقبل از اینكه نارضایتیمون تبدیل به یه مشكل بشه سعی میكنیم كه با كمك همدیگه حلش كنیم بهترین داروی درمان این مشكل صحبت با طرف مقابله از احساستون و از نیازاتون باهاش حرف بزنید مطمئن باشید همسرتون استقبال می كنه ضمن اینكه باعث صمیمیت بیشتر هم میشه
محمد رضا
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۰۸ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۳
۰
۰
سلام
مطالب مختصر ولی در عین حال خیلی مفید قابل تفكر بودش دستتون درد نكنه
خیلی از مسائل كه شاهراه اصلی نیستش به راحتی در رسانه های گروهی مطرح میشه
ولی سردی و بی میلی دلایلش ، راههای پیشگیری و راههای درمان اصلا ازش صحبت نمیشه
خواهشا در این موارد بیشتر اطلاع رسانی كنین و در ضمن همه پیوندها عشقی و احساسی هستش
خیلی خوب میشد پیوندها از روی منطق و دخترو پسرها این همه به فكر عشق و دوست داشتن هستند
یكمی هم قبل انجام كارهای اساسی و بهم رسیدن
به گرم و سرد مزاج بودن همدیگه هم فك میكردند حداقل از طریق یه رسانه یه پایگاهی
این مسائل سرد و گرم بودن اطلاع رسانی میشد ممنون و متشكر از مطلب خوبتون انشالا
این مسائل روشن سازی ادامه داشته باشه كه بتونه به ادامه زندگی همه زن و شوهرها بیانجامه...
مرصاد
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۱۸ - ۱۳۹۳/۰۱/۳۰
۰
۰
مطالبتون خیلی كاربردی و خوبه ... امیدوارم در این موارد از زندگی زناشویی كه بخش مهمی از زندگی هستش مطالب بیشتری در اینجا و سایتهای دیگه از این قبیل سایتها ببینیم... ممنون
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۰۵ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۸
۰
۰
اول مشكل ازدواج جوونا رو حل كنید بعد در مورد این چیزا مطلب بگذارید بالاخره متاهل ها این دوره هارو گذروندن مجردا كه در حسرتشن

نیازمندی ها